Skocz do zawartości

ocieplenie


Recommended Posts

Cytat

Bo dom energooszczędny to taki w którym nie montuje się starych centralnych ogrzewań.

Dom energooszczędny, to po prostu dom, który zużywa znacząco mniej energii nieodnawialnej.
Sposobów na wybudowanie takiego domu jest bardzo wiele.
Sam Pan podał przykład domu energooszczędnego (3-litrowego, 30kWh/m2 rocznie), w którym zastosowano centralne ogrzewanie z kotłem gazowym i kolektory słoneczne : BASF .
Link do komentarza
Cytat

Ponieważ zainteresowała mnie wzmianka o ocieplaniu budynków od wewnątrz poszukałam w sieci opinii na ten temat.



Przeczytałem całość i nie znalazłem wzmianki o "punkcie rosy"
Przecież on chyba jest najistotniejszy.
Proponuję zainteresowanym szybką odpowiedź.
Macie okna w domu, w samochodzie......
Temperatura ujemna na zewnątrz budynku i temperatura w domu, mieszkaniu potrafią sie różnić tak jak tej zimy nawet o 40 stopni , prawda?
Gdzieś te dwie skrajnie różne temperatury muszą sie spotkać.
Gdy się spotkają - z racji różnic swoich spowodują skraplanie się pary wodnej.
I proste pytanie brzmi - gdzie ten proces ma się odbyć - na zewnątrz budynku czy wewnątrz.
Wewnątrz spowoduje wilgoć ściekająca grzyba.
Na zewnątrz - nie i9nteresuje nas chyba prawda?
I tyle mojej mądrości.
Pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Przeczytałem całość i nie znalazłem wzmianki o "punkcie rosy"
Przecież on chyba jest najistotniejszy.
Proponuję zainteresowanym szybką odpowiedź.
Macie okna w domu, w samochodzie......
Temperatura ujemna na zewnątrz budynku i temperatura w domu, mieszkaniu potrafią sie różnić tak jak tej zimy nawet o 40 stopni , prawda?
Gdzieś te dwie skrajnie różne temperatury muszą sie spotkać.
Gdy się spotkają - z racji różnic swoich spowodują skraplanie się pary wodnej.
I proste pytanie brzmi - gdzie ten proces ma się odbyć - na zewnątrz budynku czy wewnątrz.
Wewnątrz spowoduje wilgoć ściekająca grzyba.
Na zewnątrz - nie i9nteresuje nas chyba prawda?
I tyle mojej mądrości.
Pozdrawiam icon_biggrin.gif


Racja! Wolałbym jednak wilgoć poza domem icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam. Niedawno przeprowadzałem remont domui i po namowie znajomego zastosowałem matę termoizolacyjną alufox. Jestem bardzo zadowolon, łatwa w motażu a przedewszystkim w domu jest dużo cieplej, przy mniejszych rachunkach. Polecam każdemu do ocieplenia domu. zaznaczam że zgodnie z zaleceniami producenta zastosowałem ten produkt razem z wełna mineralną gdyż wtedy daje to najlepsze rezultaty
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak ma się cena materiałów do parametrów wełny mineralnej. Zdecydowałem się na wełnę mineralną do izolacji nieocieplonego dachu. Na jakie parametry powinienem zwrócić uwagę? Czy byłby ktoś w stanie mi to jakoś łopatologicznie wytłumaczyć?


Przede wszystkim co to za dach, jakie przeznaczenie pomieszczeń?
Ogólnie więcej szczegółów bo inne cechy licza się np. przy dachach płaskich, a inne przy poddaszach. I w zależnosci też od nich dobiera się odpowiednie rozwiązania i grubości izolacji.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Generalnie, tak jak pisze Przedmówca, aby fachowo doradzić musisz napisać przede wszystkim jaki jest rodzaj dachu - płaski, czy skośny. Jeśli zdecydowałeś się ocieplić dach wełną mineralną, to podejrzewam, że masz dach skośny. W takim przypadku dobór grubości wełny mineralnej szklanej i sposób jej montażu zależny jest od kilku czynników, m. in.:

- wymaganej izolacyjności termicznej tej przegrody
- nachylenia połaci dachowej oraz wysokości krokwi
- sposobu wentylacji połaci dachowej
- rodzaju zastosowanego pokrycia dachowego oraz membrany dachowej

Co do cen wełny mineralnej, to poniżej załączam wycinek z obowiązującego cennika wełny mineralnej szklanej w ECOSE Technology Unifit 035 stosowanej do ociepleń dachów skośnych.

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...