Skocz do zawartości

drzwi przesuwne


MrTomo

Recommended Posts

Ma ktoś doświadczenie w montażu drzwi przesuwnych?

Coś w tym rodzaju

 

image.thumb.png.2a20a4e2dcb3887bde80aaa0510a4c3f.png

 

Chciałbym zamontować coś takiego u siebie.

Zastanawiam się jaki odstęp powstaje pomiędzy ścianą a drzwiami?

Przy podłodze mogę dać normalnie listwę przypodłogową czy w miejscu przesuwu drzwi listwa nie wejdzie?

Ta deska pod prowadnicą górną robi specjalnie taki dystans?

Jak wygląda prowadnica dolna - to szyna czy jakieś rolki/kółeczka?

Jak zamykać te drzwi? Z jednej strony będzie jakaś rączka a jak z drugiej?

Jak przesunę drzwi poza otwór, to za co złapać? No chyba, że wychodząc zostawiam otwarte :scratching:

 

 

Link do komentarza

Co chcesz zamykać tymi drzwiami?

 

 

20 minut temu, MrTomo napisał:

Ta deska pod prowadnicą górną robi specjalnie taki dystans?

do tej deski mocowana jest - nie do muru - szyna, po której jeździ wózek drzwi.

 

 

Ale są to raczej drzwi PRZESŁANIAJĄCE, niż ZAMYKAJĄCE...

z izolacją akustyczną taką sobie...

Link do komentarza

Jeżeli kupisz firmowe okucia do drzwi przesuwnych nie będziesz miał problemu z ich montażem. Gorzej jeżeli będziesz chciał wszystko zrobić sam, wtedy proponuje abyś podglądnął jak wygląda montaż systemowych i pod ten montaż coś pod pasował.

Z tego co wiem to musi być prowadnik górny i prowadnik dolny, to na pewno i jakieś ograniczniki/zatrzaski aby te drzwi zamknęły sie w danym momencie i samoistnie sie nie przesuwały.

Link do komentarza
4 minuty temu, mhtyl napisał:

Znalazłem coś co może Cię zainteresować. W tym rozwiązaniu nie ma prowadnicy dolnej o dziwo, a uważam, że powinna być.

To odwrotnie niż ja bo myślałem, że nie ma i zdziwiłem się, że jest w komplecie

3 minuty temu, uroboros napisał:

https://allegro.pl/system-jezdny-do-drzwi-przesuwnych-z-szyna-i7495398474.html

 

Prowadnica dolna ogranicza ruchy drzwi w przeciągu...

Na takiej prowadnicy mam drzwi ze zwykłego skrzydła, zamontowanego wewnątrz ściany.

A u córki wiszą - i jeżdżą - drzwi "kuchenne" z płyty meblowej.

U mnie musi to być rustykalne

Link do komentarza
4 minuty temu, MrTomo napisał:

 

U mnie musi to być rustykalne

Jak rustykalne to ofert jest multum w necie, kwestia to wybór pod względem podobamisie :) i cena.

HTB10khlNVXXXXcCXFXXq6xXFXXXS.jpg

Możesz zafundować sobie takie cacko :) robi wrażenie

system-drzwi-przesuwnych-stare-okucia-ko

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
1 minutę temu, MrTomo napisał:

Przy tej prowadnicy dolnej będzie spodem jakaś szpara?

Chodzi o wentylację...

Będzie spokojnie, bo prowadnica dolna nie jest ciągła i nie musi być w porównaniu z górną. Prowadnica dolna może być np jako rolki z krawędziami po to aby utrzymać drzwi.

Prowadnik-dolny-U-main.jpg

Może być też taki, tylko wtedy w drzwiach należałoby wyciąć równo wzdłuż rowek

007577.jpg

 

Link do komentarza

 

 

 

1 minutę temu, joks napisał:

na dole nie ma prowadnicy tylko wzdłuż skrzydła jest wycięty felc , do podłogi montuje się taki niewielki dzyndzel który jest w tym felcu

To zależy od producenta systemu i jego systemu :)

 

Szpara wyjdzie Ci sama, przecież nie będziesz rysował skrzydłem podłogi... w tym allegrowym systemie prowadnica jest przy odrzwiach, a ma ona ok. 5 mm grubości + luz.

Ale taka prowadnica jest tylko po to, żeby drzwi się nie "majtały" :icon_mrgreen: w przeciągu...

Link do komentarza

Ponieważ będę robił te przesuwne drzwi, muszę wykończyć wnęki (szpalety), gdzie miała być osadzona ościeżnica.

Chciałbym je tynkować, bo ściany z obu stron pokryte są tynkiem.

Jak się do tego zabrać? 

Co najpierw tynkować, część nad głową (belkę) czy boczne ścianki?

Z czego zrobić boczne prowadnice dla tynku - z desek?

 

 

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Takie systemy ostatnio pojawiły się w Castorami albo w Leroyu. Jest tam sama góra, bez dolnego prowadzenia czyli dla mnie lipa, bo przy tym rodzaju systemu na górze, skrzydło dołem będzie wesoło łopotać po ścianie. To system drzwi przesuwno - łomotnych.
Nie myślałeś nad droższymi systemami z Leona czy Eclisse? Tego używają największe firmy typu Erkado, Invado czy Porta. Znacznie mniej z tym problemu jest.

 

Ten system co pokazujesz jest bardzo prosty ale ostatni stał się modny i każdy lepi coś takiego w małych firmach i każdy z tych systemów może być trochę różny. Prowadzenie samą górą bez dołu, z dodatkowym dolnym prowadzenie jak Ci wcześniej pokazywali. Możesz mieć też różne odległości od ściany i tu pytanie czy chcesz montować do ściany czy chcesz dawać jakąś dechę jako dystans. 
Pytanie kolejne co z ościeżnicą tunelową? Robisz same tynki na ścianach, czy otwór wykładasz deską? Jeśli tak to dobrze byłoby abyś zamknął otwór na zewnątrz, czyli znowu skrzydło odsuwa się od ściany kolejne 1-2cm.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Cześć,

 

Fajne są te drzwi. Widziałem na YouTube, jak ktoś je montował... właśnie znalazłem ten filmik:  https://www.youtube.com/watch?v=_hhrBgLhFB4.
Wydaje mi się jednak, że takie drzwi po pierwsze nie wygłuszają a po drugie mogą być przeciągi. Nie mniej jednak to może być dobre rozwiązanie w industrialnych pomieszczeniach, gdzie dwie powyższe kwestie nie są ważne.

 

pozdrawiam,

Grzegorz

Edytowano przez Grzegorz z Fashion-home.pl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wszędzie można zamontować drzwi przesuwne gdzie jest tylko na to miejsce. Do łazienki też ludzie montują i nawet widziałem szklane przesuwne w łazience więc nic mnie nie zdziwi. No chyba tylko brak drzwi do łazienki.
Systemy są różne. Główny podział to naścienne i chowane w ścianę.
Chowane występują zazwyczaj w opcji 1 lub 2 skrzydłowej z synchronizatorem odsuwania lub bez. Reszta to tak na prawdę zabudowa która może być od razu zrobiona przy budowie domu, albo później np. z GK.

Drzwi suwane naścienne masz w kilku opcjach. Na systemach z widoczną szyną (każdy kto ma suwane drzwi ma taką kasetę), albo w systemie z ukrytym mechanizmem jak np. Magic w Erkado lub jak produkuje to Eclisse pod tą samą nazwą. Są też systemy Loftowe które pojawiają się niemrawo u producentów lub masz dostępne to w sieciówkach typu Leroy za 200-250zł (sam system bez skrzydła i ościeżnicy). 
Co do samych systemów najpopularniejsze w drzwiach jest Eclisse i Leon. Oba używane przez duże firmy takie jak Porta czy Erkado. Oba mogę śmiało polecić jak ktoś chce swoje skrzydło na tym wieszać.
A kwestia tego gdzie to zamontować to już pytanie do samego siebie. Ja np. nie widzę drzwi suwanych w miejscu o dużym natężeniu ruchu. Są mniej ergonomiczne. Mają też plusy swoje jak ktoś ma np. mały pokój i jak zrobi sobie system chowany to do ściany może dosunąć meble i mu drzwi nie zawadzają jak to ma często miejsce na blokach.

Link do komentarza
1 godzinę temu, zenek napisał:

No do futryny, oscieznicy, czegokolwiek. Po co - żeby nie bylo słychać np. pierdzenia :takaemotka: ale też innych odgłosów...

Paranoja. Drzwi łazienkowe winny posiadać otwory wentylacyjne, przepisy mówią wyraźnie jaka jest ich minimalna powierzchnia, a Ty chcesz serwować im przylgi jak u pijawki, pewnie żeby tylko generować koszty. Bezsens.

 

A szczotki u dołu drzwi spotykamy u drzwi chłodni, np. przechowalni jabłek.  

Link do komentarza
2 godziny temu, retrofood napisał:

Drzwi łazienkowe winny posiadać otwory wentylacyjne, przepisy mówią wyraźnie jaka jest ich minimalna powierzchnia

No właśnie - i wystarczy tych otworów (przez które dźwiek też przechodzi).

Ale to tylko moje zdanie - jak ktoś lubi takie audio, no to nikt mu nie zabroni :12_slight_smile:

Poza tym jestem zwolennikiem przedsionka do łazienki, WC - jeśli tylko jest taka możliwość. I nie lubię z tych powodów - też zapachów - łączenia kuchni z salonem. Z jadalnią tak. Taki staromodny jestem w tym zakresie.

Link do komentarza

Odnoszę wrażenie że tu też specjalnie ktoś robi wszystko aby temat rozpier.. na drobne po to tylko aby sie pokłócić i dolać żółci.

 

Czy tu jest temat o drzwiach łazienkowych???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przeczytajcie i piszcie w temacie, temat jest o drzwiach przesuwnych do sypialni.

Link do komentarza
Dnia 1.01.2019 o 19:15, MrTomo napisał:

Ma ktoś doświadczenie w montażu drzwi przesuwnych?

 

Dnia 1.01.2019 o 19:33, uroboros napisał:

Co chcesz zamykać tymi drzwiami?

 

Dnia 1.01.2019 o 19:45, MrTomo napisał:

Sypialnię...

Gdzie widział łazienkę? bo jak dla mnie wątkiem głównym dyskusji jest montaż drzwi przesuwnych do sypialni.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...