Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Jakiego materiału użyć, aby docieplić sufit nad łazienką?

Recommended Posts

Odpowiedź eksperta: Łazienka jest pomieszczeniem o podwyższonej wilgotności, trzeba więc stosować w niej materiały nienasiąkliwe. Inne materiały należy zabezpieczyć przed możliwością wnikania wilgoci. Tak więc zarówno styropian, jak również wełna mineralna, mogą być stosowane do wykonania izolacji termicznej sufitu. Izolację powinno się mocować na ruszcie z profili systemowych używanych w systemach suchej zabudowy. Następnie (za pomocą specjalnej taśmy dwustronnej) należy przymocować do rusztu folię paroizolacyjną. Uniemożliwi ona przenikanie wilgoci do materiału termoizolacyjnego oraz do przestrzeni nad nim, czyli do stropu. Na koniec mocuje się płyty gipsowo-kartonowe w odmianie impregnowanej lub gipsowo-włóknowe. Przy takim sposobie ocieplenia stropu rodzaj zastosowanego {anchor 24276}materiału termoizolacyjnego nie ma większego znaczenia, chociaż ze względu na niską nasiąkliwość i cenę, korzystniejszy wydaje się być styropian. Natomiast dużą zaletą wełny mineralnej jest sprężystość – cecha istotna w trakcie układania, są bowiem wyeliminowane wszelkie szczeliny.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/porady/6107-jakiego-materialu-uzyc-aby-docieplic-sufit-nad-lazienka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytelnik
Styropian a najlepiej płyty z pianki poliuretanowej zamknięto komórkowej. Następnie płytę od strony łazienki klejem do styropianu najlepiej białym siatka i jeszcze raz klejem. A potem Folia w płynie - popularna do izolacji łazienek- najlepiej z zawartością piasku i jeszcze raz klej do styropianu gładż szpachlowa. Taki sufit będzie ciepły i szczelny dla wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...