Skocz do zawartości

Jahka masa szpachlowa finiszowa


Recommended Posts

Panowie. Mam małe pytanko. Jaką masą robicie gładzie, która masa najlepsza do sufitu z gk a która do ścian otynkowanych? Masa najlepiej gotowa do nakładania wałkiem. I która masa szpachlowa do łączenia płyt gk osobiście robię megaronem ale może jest coś trwalszego?

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Spodziewałem się większego.
Bo płyty g/k się maluje, a nie szpachluje.
Sufit z gk uważam że trzeba gładzią cały zaciągnąć. Nie pytam o malowanie farba...

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Nie wiem czego nie rozumiecie w moim pytaniu

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
28 minut temu, mateusz_oleksy napisał:

Potraficie to robić? Jak nie to po co tu siedzicie i komentujecie...


Przecież napisałeś, że używasz megarona. Innej masy szpachlowej nie wymieniłeś ani tego dlaczego nie chcesz używać megarona, czyżby był kiepski, że szukasz innej masy?

5 godzin temu, mateusz_oleksy napisał:

I która masa szpachlowa do łączenia płyt gk osobiście robię megaronem ale może jest coś trwalszego?

 

37 minut temu, mateusz_oleksy napisał:

Sufit z gk uważam że trzeba gładzią cały zaciągnąć.

Trzeba i nie trzeba, jak dobrze zaszpachlujesz łączenia to po co całość szpachlować?

I mała uwaga, pisałeś w pytaniu tematycznym o łączeniu płyt a nie o szpachlowaniu całej powierzchni. Na drugi raz aby nie było rozczarowania opisuj problem bardziej dokładniej.

Link do komentarza
Trzeba i nie trzeba, jak dobrze zaszpachlujesz łączenia to po co całość szpachlować?
I mała uwaga, pisałeś w pytaniu tematycznym o łączeniu płyt a nie o szpachlowaniu całej powierzchni. Na drugi raz aby nie było rozczarowania opisuj problem bardziej dokładniej.
Nie zawiódł mnie megaron ale może używacie czegoś innego może lepszego według waszego uznania więc chciałem wiedzieć czego. Co do sufitu jak szpachluje to tak jak napisałeś trzeba nie trzeba. Jeden zrobi cały drugi tylko łączenia. A co do mas szpachlowych gotowych w wiadrze typu finisz, żeby nakładać walkiem dalej nie uzyskałem odpowiedzi czym robicie chyba że tak nie robicie...

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
3 minuty temu, mateusz_oleksy napisał:

Nie zawiódł mnie megaron

Jeżeli nie zawiódł Cię megaron to po co szukasz innego. Masz sprawdzoną gładź to się jej trzymaj. Powiem inaczej, jak masz chleb to bułek nie szukaj.

To, że ktoś doradzi Ci inną masę szpachlową bo jemu taka akurat przypasowała nie oznacza, że Ty będziesz z niej zadowolony, bo ten ktoś tak sam jak Ty wyrobił zapewne dużo,, dużo m2 daną masą i zna wszelki triki danego materiału.

Link do komentarza
Panowie. Mam małe pytanko. Jaką masą robicie gładzie, która masa najlepsza do sufitu z gk a która do ścian otynkowanych? Masa najlepiej gotowa do nakładania wałkiem. I która masa szpachlowa do łączenia płyt gk osobiście robię megaronem ale może jest coś trwalszego?

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka


Sufit z gk uważam że trzeba gładzią cały zaciągnąć. Nie pytam o malowanie farba...

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Nie wiem czego nie rozumiecie w moim pytaniu

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka


Tu

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Gdzie i kiedy  bo nie widzę.
Popatrz niżej ewentualnie przewiń do gory

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Gotowych w wiadrach używam rzadko , wszystkie mają zazwyczaj duży skurcz i wsiąkają , jak już to na ostatnią warstwę Śmig
A , i jeszcze dodam że Vario i Uniflot nie nadają się do montażu kątowników aluminiowych
Vario i uniflot jak wspomniałeś dlaczego nie nadają się do montażu kontownikow Alu? To co montujesz skoro nie Alu może te taśmy tufftape?

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
3 minuty temu, mateusz_oleksy napisał:

Popatrz niżej ewentualnie przewiń do gory

Post tematyczny nie jest poprawiony a ten liczy bo ktoś kto będzie chciał Ci odpowiedzieć będzie czytał ten właśnie post, a nazwę tematu te z poprawiłeś? 

Link do komentarza
2 minuty temu, mateusz_oleksy napisał:

Nie bo nie umiem tego zrobić. Jestem tu drugi raz...

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
 

Bo teraz to musisz zgłosić do admina aby to poprawił.

Link do komentarza
6 minut temu, joks napisał:

Po prostu słabo trzymają się aluminium . Kątowniki montuję zazwyczaj na Stabila .

Nie trzymają bo są to masy szpachlowe a nie gładzie. Jak ktoś nie ma wprawy i nawali np Uniflota grubo na łączeniach płyt to potem szlifierką kątowa musi nadmiar szlifować bo twardy jest jak kamień.

2 minuty temu, mateusz_oleksy napisał:

Stabil. Powiesz coś więcej o tym?

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
 

Stabil to gładź tak samo jak megaron. Jak wcześniej mocowałeś kątowniki aluminiowe?

Link do komentarza
Stabil to gładź tak samo jak megaron. Jak wcześniej mocowałeś kątowniki aluminiowe?
Tak wiem że uniflot twardy jak kamień. Ja robię kątowniki na megaronie tym smigu c50 do laczen

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Tak wiem że uniflot twardy jak kamień. Ja robię kątowniki na megaronie tym smigu c50 do laczen

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

I puki co trzyma się ale kurde jak szlifuje już finisz a na finisz daje akryl putza to widać winkle katownikow i potem ciężko z za malowaniem

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

I puki co trzyma się ale kurde jak szlifuje już finisz a na finisz daje akryl putza to widać winkle katownikow i potem ciężko z za malowaniem

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

A jak robię tufftape to używam vario. Zmieniam tak kurde ale wolałbym robić jednym tylko już nie wiem czym

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
25 minut temu, mateusz_oleksy napisał:

Taśma. Stosuje ja do. Laczen zamiast siatki czy flizeliny. I na narożniki zewnętrzne j wewnętrzne także

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
 

Nie chcę być już tak bardzo uszczypliwy ale  tufftape poprawnie pisze się  tuff tape, i druga uszczypliwość, nie można było napisać "jak robię połączenia za pomocą taśmy tuff tape to używam vario", chyba to stwierdzenie lepiej brzmi i bardziej zrozumiale aniżeli to 

Cytat

A jak robię tufftape to używam vario

 

Link do komentarza
 
Skoro jesteś budowlaniec to powinieneś wiedzieć co to tuff tape i czy ja to napisze razem czy osobno. Nawet z ciekawości powinieneś zajrzeć do Google co to tuff tape i by ci wyszło. Także tak jak robię na tuff tape to kleje na vario. A wy co Alu kątowniki kleicie na białą gładź... Sam nie wiem

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
17 minut temu, mateusz_oleksy napisał:

Skoro jesteś budowlaniec to powinieneś wiedzieć co to tuff tape i czy ja to napisze razem czy osobno. Nawet z ciekawości powinieneś zajrzeć do Google co to tuff tape i by ci wyszło. Także tak jak robię na tuff tape to kleje na vario. A wy co Alu kątowniki kleicie na białą gładź... Sam nie wiem

To znaczy robisz tak jak piszesz? Nieszczególnie raczej...

Link do komentarza
To znaczy robisz tak jak piszesz? Nieszczególnie raczej...
Jak wyżej piszą że obsadzaja kątowniki Alu na gładzi stabill. I tak robie jak pisze tasma tuff tape zamiast kątowniki Alu potem vario albo megaron bez różnicy dla mnie. Ale chodzi mi też o kątowniki Alu ja jak robię to kleje na megaronie potem gładź a i tak często widać mi na winkielku Alu przy czyszczeniu. Wkurza to u was też tak jest jak czyscicie?

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
1 minutę temu, mateusz_oleksy napisał:

tak często widać mi na winkielku Alu przy czyszczeniu. Wkurza to u was też tak jest jak czyscicie?

Robisz to zawodowo czy tylko hobbystycznie?

Po to daje sie kątownik alu aby po pierwsze nie korodował, po drugie aby krawędź była równa, po trzecie farba zakryje/pokryje kątownik alu a dokładnie tą krawędź która widać po oczyszczeniu.

Nie mów, że tą taśmą tuff tape  wykańczasz narożniki zewnętrzne. :) 

7 minut temu, mateusz_oleksy napisał:

 I tak robie jak pisze 

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
 

:zalamka:

Link do komentarza
:zalamka:
Nie no nie daje tej taśmy na zamiast kątownika tylko zamiast flizeliny. A na kąty daje Alu katownik

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Nie no nie daje tej taśmy na zamiast kątownika tylko zamiast flizeliny. A na kąty daje Alu katownik

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Próbowałem dawać tuff tape na kąty ale nie wychodzilo

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Mieści Ci się ta taśma w felcach płyt ? a co z krótszymi krawędziami płyt ? też ją tam dajesz? Jest dość gruba więc pytam .
Z tym radzę już sobie farbą .
Staram się tak robić żeby płyty łączyły się wycięciami na taśmę . A jak juz się nie da żeby były tak łączone to też normalnie naklejam tylko przy tym trzeba więcej zajechać gładzią żeby nie było widać. Podobne do flizeliny ale flizelina ciut cieńsza.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

To syn kata? Czy wnuk?
A przestań się czepiać

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Mieści Ci się ta taśma w felcach płyt ? a co z krótszymi krawędziami płyt ? też ją tam dajesz? Jest dość gruba więc pytam .
Z tym radzę już sobie farbą .
Dopiero zaczynam pracę na swój rachunek dlatego pytam. Jakie macie rozwiązania. Nie chcę nic spieprzyc bo pójdzie to dalej i będzie lipa z zleceniami

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
4 minuty temu, mateusz_oleksy napisał:

Dopiero zaczynam pracę na swój rachunek dlatego pytam. Jakie macie rozwiązania. Nie chcę nic spieprzyc bo pójdzie to dalej i będzie lipa z zleceniami 

Więc pytaj , tu na forum jest sporo pozytywnych ludzi , będziesz miły to zawsze czegoś się dowiesz ...:D......Młody ..Ale bez urazy :icon_biggrin:

Link do komentarza
1 godzinę temu, mateusz_oleksy napisał:

Widzę ze są też tacy co czepiaja się o literówki

Literówki każdemu się zdarzają, ale styl i literówki w Twoim wykonaniu powodują, że wypowiedź twoja staje się mało czytelna. Chyba lepiej czytać coś co jest choćby napisane poprawnie literowo? Prawda? :) 

1 godzinę temu, mateusz_oleksy napisał:

Nie no nie daje tej taśmy na zamiast kątownika tylko zamiast flizeliny. A na kąty daje Alu katownik

Czy ta wypowiedź trzyma się choćby stylistycznie?

Link do komentarza
2 minuty temu, mateusz_oleksy napisał:

Nie daje tej taśmy zamiast kątownika tylko na łączenia płyt. Na kąty daje kątownik alu

Ja załapałem  co miałeś namyśli w tamtym poście. Zwróciłem tylko uwagę.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...