Skocz do zawartości

jak wyczyścić glazure?


Kaja S

Recommended Posts

Do układania terakoty i glazury zatrudniłam wspaniałego fachowca, który nie tylko ułożył płytki po swojemu nie patrząc na żadne normy zachowania takich samych szerokości fug, zostawił płytki w fatalnym stanie. Te fugi nawet pasują bo cała łazienka ma taki „oryginalny” wystrój. Ale płytki są całe zabrudzone fugą i zatłuszczone dziwną mazią, która miała właśnie je wyczyścić, i mi się wogóle nie podoba! Mały fragment wyczyściłam, ale tyle pracy w to włożyłam, że muszę poprosić o pomoc. Czy jest jakiś preparat do uratowania tych płytek? Nie widzi mi się spędzenie kilku dni na szorowaniu..
Link do komentarza
Moim zdaniem najlepiej, żebyś skontaktowała się z producentem fugi jakiej użyłaś. Zazwyczaj mają produkty, którymi można doczyścić takie zabrudzenia. Niektóre środki są silnie żrące, a tak będziesz miała pewność, że z fugami nic Ci się złego nie stanie. Co do tej "mazi" to naprawdę nie mam pojęcia co to może być, ale również powinno się usunąć. Choć może być i tak, że jednokrotne wyczyszczenie nie usunie wszystkiego więc ponowić próbę aż do skutku. Radziłbym też jednak zabezpieczyć po tym wszystkim płytki i fugę, żeby na przyszłość łatwiej się czyściło. Niestety konkretnego produktu nie doradzę.
Link do komentarza
Cytat

Do układania terakoty i glazury zatrudniłam wspaniałego fachowca, który nie tylko ułożył płytki po swojemu nie patrząc na żadne normy zachowania takich samych szerokości fug, zostawił płytki w fatalnym stanie. Te fugi nawet pasują bo cała łazienka ma taki „oryginalny” wystrój. Ale płytki są całe zabrudzone fugą i zatłuszczone dziwną mazią, która miała właśnie je wyczyścić, i mi się wogóle nie podoba! Mały fragment wyczyściłam, ale tyle pracy w to włożyłam, że muszę poprosić o pomoc. Czy jest jakiś preparat do uratowania tych płytek? Nie widzi mi się spędzenie kilku dni na szorowaniu..


Problem jest poważny jeśli płytki są chropowate.Bardzo ciężko usuwa się fugę z zagłębień.Gładkie powierzchnie czyszczą się łatwiej.Należy użyć środka do czyszczenia fug zwykle na bazie kwasu oraz np żyletki a do samych fug skrobaka,wszystko to dostępne w marketach budowlanych.Uwaga ! Trzeba zrobić próbę skuteczności na małej powierzchni. Bob
Link do komentarza
A czy tym produktem można usunąć z fug w łazience czarne i szare ślady? Pojawiły mi się w okolicach wanny i choć na razie nie jest tego za wiele to rzuca mi się strasznie w oczy i drażni. Próbowałam zwykłymi metodami się tego pozbyć, ale zawsze nie do końca mi się to udaje. Co zrobić aby pozbyć się tego raz na zawsze i mieć czyste białe figi? No i nie bać się wpuszczać gości do łazienki:)?
Link do komentarza
Cytat

A czy tym produktem można usunąć z fug w łazience czarne i szare ślady? Pojawiły mi się w okolicach wanny i choć na razie nie jest tego za wiele to rzuca mi się strasznie w oczy i drażni. Próbowałam zwykłymi metodami się tego pozbyć, ale zawsze nie do końca mi się to udaje. Co zrobić aby pozbyć się tego raz na zawsze i mieć czyste białe figi? No i nie bać się wpuszczać gości do łazienki:)?


Cze.Z opisu wynika że chodzi o pleśń.Po oczyszczeniu proponowanymi metodami fug należy je zaimpregnować /dostępne w sklepach impregnaty do fug/.Wokół wanny trzeba położyć silikon w kolorze fugi lub biały z zawartością środka grzybobójczego./produkty firmy mapei/do tego musi być sprawna wentylacja.Pozdro
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...