Skocz do zawartości

Dom z pustaków styropianowych postawiony we własnym zakresie


Recommended Posts

Technologię budowy domu z pustaków styropianowych pierwszy raz zobaczyłem u kolegi, który powiększał swoją restaurację. Byłem w totalnym szoku, widząc pustaki ze styropianu układane jak klocki Lego i beton wlewany w ich otwory. Stwierdziłem, że z takim materiałem sam poradzę sobie z postawieniem domu dla rodziny - mówi Krzysiek, Czytelnik Budujemy Dom, który ściany stawiał w 2011 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/a/26151-dom-z-pustakow-styropianowych-postawiony-we-wlasnym-zakresie

Link do komentarza
Gość szikata

Cena jest rzeczywiście kusząca, ale obaw do tej technologii miałbym sporo. Nie tylko jeśli chodzi o rozsadzenie kształtek przez tężęjący beton, ale też o to, że woda w betonie będzie bardzo długo "wychodziła" z takiej konstrukcji (styropian jest zamknięty dyfuzyjnie). Co do samej izolacyjności termicznej to prawda jest taka, że nowoczesne materiały budowlane nie mają problemu z zejściem do poziomu budownictwa energooszczędnego - da się to osiągnąć nawet przy pomocy ceramiki poryzowanej i wełny mineralnej o odpowiedniej grubości czy lambdzie.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość macio

Jest raczej inny problem z tą technologią - beton w środku nie jest połączony, tylko nalany do kształtek. Oznacza to, że przy odrobinie "szczęścia" można się przewiercić na wylot przez ścianę podczas wiercenia otworów na kołki rozporowe :) Konkurencyjne technologie murowane tego problemu nie mają.

Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Taki dom u mnie stoi od 1999r. Jeżeli ktoś nie wierzy zapraszam do Ełku. Pompa ciepła na 250 m powierzchni grzewczej zużywa średnio 400 zł energii elektrycznej. Budowa takiego domu nie ubliżając nikomu dla ludzi o tępym mózgu. Ja budowałem ten dom metodą gospodarczą, to znaczy sam, czasami ktoś pomagał. Wzmocnienia z tego co pamiętam dawałem tylko w poziomie co drugi rząd. Pustaki zalewałem z gruszki. Najlepiej co 4 rzędy. Jakiś baranek pisze że nie można zalać pustaków calościowo. Odpowiadam+ jak nie widziałeś to lepiej się nie wypowiadaj. Dom parterowy będzie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem. Od środka mam płyty gipsowe kładzione na klej. Szybko i sprawnie to idzie. Polecam wszystkim. Tanio i lekko.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Gość Bogdan
20 lat temu namówiono mnie na tą technologię, wybudowałem mieszkam. Dom sprawuje się dobrze. Czy jeszcze raz budowałbym tak samo? NIE. Metoda tradycyjna jest prostsza i bardziej praktyczna na wielu etapach. Zdecydowanie
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...