Skocz do zawartości

Piec ekogroszek


Gość Julia Głąb

Recommended Posts

Gość Julia Głąb

Witam, budujemy z mężem dom (sami). Jesteśmy na etapie instalacji co która chcielibyśmy zrobić w marcu. Chciałabym uzyskać poradę dotycząca pieca, na co zwracać uwagę, co musi zawierać, może jakieś propozycje (domek 120m2). Z góry dziękuję za pomoc 

Edytowano przez Julia Głąb (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
5 minut temu, Julia Głąb napisał:

Z całym szacunkiem pytałam o porady dotyczące dobrego pieca a nie o to czy mam taki instalować :)

Z całym szacunkiem, nie ma dobrego pieca na ekogorszek. Z dwojga złego  wybrałbym już na pellet.

Weź pod uwagę cenę takie pieca, mam na myśli na ekogroszek 5 klasy, do tego cenę  komina, o pracy ile godzin na sezon poświęcisz przy jego obsłudze  nie wspomnę :) to czy logiczne jest się nad tym rozwodzić?

A to że chcesz go instalować to chyba jasno się wyraziłaś w tych słowach co poniżej, dodam że tytuł tematu brzmi jednoznacznie o jaki piec chodzi.

52 minuty temu, Julia Głąb napisał:

Witam, budujemy z mężem dom (sami). Jesteśmy na etapie instalacji co która chcielibyśmy zrobić w marcu. Chciałabym uzyskać poradę dotycząca pieca, na co zwracać uwagę, co musi zawierać, może jakieś propozycje (domek 120m2). Z góry dziękuję za pomoc 

Dla  mnie jeżeli ktoś pisze, że chciałby uzyskać poradę co do wyboru pieca jest jednoznaczne że chce taki kupić, ale  prosiłaś też o jakieś propozycje, więc podałem jakąś propozycję. 

Link do komentarza
11 godzin temu, Julia Głąb napisał:

Wiec co by nam Pan polecił ? jeśli nie ekogroszek 

To zależy jakie macie wytyczne co do ogrzewania domu. Czy zależy Wam na komforcie i bezobsługowym ogrzewaniu czy wolicie hardcorowe ogrzewanie. 

Ile osób będzie zamieszkiwało w tym domku?

Link do komentarza
3 minuty temu, Julia Głąb napisał:

Stoja obecnie jesteśmy przy instalacjach 

4 osoby 

Widzisz, sposób ogrzewania domu powinno się wybierać wcześniej niż projekt domu, a Wy zrobiliście odwrotnie. Załóżmy, że zamontujesz PCi, więc kominy to wyrzucone pieniądze.

Domniemywam, że te cztery osoby to Ty z mężem i dzieci, więc większą połowę dnia nie będzie was w domu, kto będzie wtedy nadzorował piec na paliwo stale w tym czasie? PCi nie potrzebuje całodobowego nadzoru, a przy ogrzewaniu podłogowym sprawdza się bardzo dobrze, mając jeszcze II taryfę i dobrze ocieplony dom, rachunki za prąd nie będą takie straszne jakby sie wydawało.

Teraz musisz podjąć decyzję z mężem na czy Wam bardziej zależy.

Link do komentarza

Wiesz, mhtyl, ekogroszek - to brzmi tak eco, nie węglowo, kupujesz go w workach, konfekcjonowany, więc jest cool!

Brzmi ładnie, wygląda ładnie, worek nie jest taki drogi, jeden worek oczywiście...

Projekt przewidywał ekogroszek, producent kotła zapewnia o jego - kotła - wydajności, niezawodności, podajnikowi ślimakowemu przecież nie może się nic stać... inwestor łyka to jak indyk dżdżownicę... i kupuje taki "bezobsługowy" sprzęt...

A świat poszedł naprzód, pompa ciepła przestała już być czarną magią, ale ekogroszek górą...

24 minuty temu, mhtyl napisał:

sposób ogrzewania domu powinno się wybierać wcześniej niż projekt domu, a Wy zrobiliście odwrotnie.

Słusznie prawisz!!!

Ale już pozamiatane :bezradny:

Link do komentarza
Gość Julia Głąb

Ogrzewanie zostało przez nas wybrane podczas tworzenia projektu w pełni świadomie. Ja w poście napisałam o co proszę. Nie potrzebuje podważania naszej decyzji o piecu na ekogroszek bo nie jesteśmy typem osób które nie potrafią nic zrobić czy boja się pobrudzić. Zapytalam tylko grzecznościowo co by Pan nam zaproponował lecz i tak zdania nie zmienimy. Pozdrawiamy

Link do komentarza
Dnia 26.12.2018 o 21:47, Julia Głąb napisał:

Witam, budujemy z mężem dom (sami). Jesteśmy na etapie instalacji co która chcielibyśmy zrobić w marcu. Chciałabym uzyskać poradę dotycząca pieca, na co zwracać uwagę, co musi zawierać, może jakieś propozycje (domek 120m2). Z góry dziękuję za pomoc 

Proponuję przenieść się z XIX wieku do XXI. Kwestią czasu jest eliminowanie pieców węglowych wszelkiego rodzaju, będzie się to odbywało najprościej poprzez wyśrubowane ceny i parametry opału . Nie napalisz byle czym bo sąsiedzi ci na to nie pozwolą a koszty konfekcjonowanego i atestowanego paliwa spowodują nieopłacalność palenia w piecu.

Link do komentarza
9 godzin temu, Julia Głąb napisał:

Ogrzewanie zostało przez nas wybrane podczas tworzenia projektu w pełni świadomie. Ja w poście napisałam o co proszę. Nie potrzebuje podważania naszej decyzji o piecu na ekogroszek bo nie jesteśmy typem osób które nie potrafią nic zrobić czy boja się pobrudzić. Zapytalam tylko grzecznościowo co by Pan nam zaproponował lecz i tak zdania nie zmienimy. Pozdrawiamy

To po jakiego za przeproszeniem zawracasz gitarrę? Jeżeli jesteście tak bardzo świadomi wyboru i zdania nie zmienicie bo jesteście przekonani do szpiku kości o wyborze pieca na ekogroszek i  wyboru nie zmienicie a nie umiecie kupić pieca na ekogroszek? pytasz o porady? To na jakiej podstawie wybraliście ogrzewanie na ekogorszek? bo sąsiad czy szwagier tak ma?

Jakie masz doświadczenie że tak bardzo obstajesz za ogrzewaniem ekogorszkiem? Posłuchaj się ludzi tu piszących, mających doswiadczenie i dobrze radzących.

 

Link do komentarza
9 minut temu, mhtyl napisał:

To po jakiego za przeproszeniem zawracasz gitarrę? Jeżeli jesteście tak bardzo świadomi wyboru i zdania nie zmienicie bo jesteście przekonani do szpiku kości o wyborze pieca na ekogroszek i  wyboru nie zmienicie a nie umiecie kupić pieca na ekogroszek? pytasz o porady? To na jakiej podstawie wybraliście ogrzewanie na ekogorszek? bo sąsiad czy szwagier tak ma?

Jakie masz doświadczenie że tak bardzo obstajesz za ogrzewaniem ekogorszkiem? Posłuchaj się ludzi tu piszących, mających doswiadczenie i dobrze radzących.

 

Heniu nie mieszaj się niech się osoby sprawne intelektualnie nieco inaczej uczą , nic tak nie leczy z głupoty jak dieta finansowa wpakowanie  się w kosztowne i nieafektywne rozwiązania to rewelacja są najlepsze jak do tego dodasz syf w mieszkaniu i brak perspektyw na zmianę to miód na moje serce.

Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Oczywiście, niech sobie pala tym ekosyfem.

Mnie jedynie co zastanawia to to, że jak pisze mają już z góry ustalony rodzaj ogrzewania przyszła po poradę o wybór pieca.

Jeżeli np ja chce kupić auto to wybieram konkretny model, szukam po ogłoszeniach albo kupuje w salonie a nie pytam sie po forach czy warto kupić to auto.

 

Link do komentarza
6 minut temu, demo napisał:

A ja cały czas zastanawiam się skąd Heniu od początku wiedział że tej panci chodziło o piec na ekogroszek.:scratching:

A wystarczy czytać nie tylko treść pytania tematycznego  ale i tytuł tematu :):P

8 minut temu, demo napisał:

A jak to już zostało potwierdzone choć wprawdzie tylko przez brak sprzeciwu, to może poradźmy jakie typy takiego pieca występujące na rynku są najlepsze.:)

Mój szósty zmysł podpowiada mi, że szkoda Naszego czasu na podawanie jakiś rodzajów czy modeli pieców bo inwestorzy mają już piec wybrany, to pytanie o model pieca jest podpuchą i dąży do reklamy.

Link do komentarza
Dnia 26.12.2018 o 21:47, Julia Głąb napisał:

Witam, budujemy z mężem dom (sami). Jesteśmy na etapie instalacji co która chcielibyśmy zrobić w marcu. Chciałabym uzyskać poradę dotycząca pieca, na co zwracać uwagę, co musi zawierać, może jakieś propozycje (domek 120m2). Z góry dziękuję za pomoc 

Zwracac uwage na:

. zapotrzebowanie na moc budynku i w zwiazku z tym dobranie mocy kotla,

. Sprawność kotła

. Rodzaj palnika i sposób podawania opału (sruba, tlok itp)

. Odpowiedni przekroj komina

. Odpowiednia wielkość kotłowni i jej wentylację

. Certyfikaty (kl. 5 itd)

. Okres gwarancji i serwis pogwarancyjny

. szukać opinii użytkowników danego rodzaju kotła.

Link do komentarza

Co Ty, MrTomo piszesz o takich oczywistych oczywistościach, wszak:

18 godzin temu, Julia Głąb napisał:

Ogrzewanie zostało przez nas wybrane podczas tworzenia projektu w pełni świadomie.

no i:

18 godzin temu, Julia Głąb napisał:

Nie potrzebuje podważania naszej decyzji o piecu na ekogroszek bo nie jesteśmy typem osób które nie potrafią nic zrobić czy boja się pobrudzić

 

Link do komentarza

 

 

W pełni świadomie, ze dwa lata temu w czasie projektowania domu wybraliście to, co wybraliście... ale chyba śledzicie co się dzieje obecnie w kraju, na świecie, te dyskusje o ogrzewaniu, węglu, smogu... nie myślicie, że będzie coraz więcej zastrzeżeń, obostrzeń, wymagań co do gatunku węgla, w związku z tym i ceną dobrego węgla... To, że DZISIAJ potraficie coś zrobić - i chwała Wam! - to, że nie boicie się pobrudzić, nie świadczy o tym, że za jakiś czas, oby jak najdłuższy, nie będziecie w stanie czegoś zrobić i nie będzie miał kto was umyć po zabrudzeniu...

 

Ale skoro:

18 godzin temu, Julia Głąb napisał:

i tak zdania nie zmienimy

no to wszystkiego najlepszego...

Link do komentarza

No dobra, to może teraz po tych połajankach, ktoś zaproponuje jakiś konkretny dobry modelik kociołka, w sam raz pasowny dla Pani Julii. 

Bym to sam zrobił ale czas jakiś temu wypadłem z tematu, więc sam chętnie się zapoznam z najnowszymi, polecanymi modelami.

Do mnie przemawia ten z komorą spalania wyłożoną szamotem, o którym wspominał Bajabaga w innym temacie, chyba Krzaczek z Nowego Sącza.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 godzinę temu, demo napisał:

Do mnie przemawia ten z komorą spalania wyłożoną szamotem, o którym wspominał Bajabaga w innym temacie, chyba Krzaczek z Nowego Sącza.

Ale co tu doradzać? Jeżeli świadomie i z premedytacją :) wybrali takie a nie inne ogrzewanie a nie umieją wybrać pieca to o czym to świadczy? dla mnie śmierdzi jak już napisałem reklama albo nieświadomością inwestorów która niby wg nich jest świadoma ale tylko wg ich wiedzy a ich  wiedza pochodzi zapewne stąd że sąsiad tak ma :) 

Niech koleżanka Julia poda jakiś typ, model kotła, wtedy będzie można się wypowiedzieć czy sie nada czy ma szukać dalej.

Link do komentarza
1 minutę temu, Julia Głąb napisał:

Polska życzliwość.

Czekam na podanie wybranego pieca.

Z miłą chęcią i z życzliwością odpowiem, bo z takim dialogiem jaki Ty prowadzisz z Nami nie mamy o czym pisać.

I tak dodam od siebie, dla lepszego zobrazowania dlaczego namawiamy Cie na inny rodzaj ogrzewania. Czy samochodem dalej jeździsz gaźnikowcem czy masz już na pełnym wtrysku i napchanego elektroniką? to samo z telefonem, chyba nie używasz Noki 3210 tylko jakiego smartfona, telewizora też chyba nie masz  czarno-białego kineskopowego. 

To jest to samo jak z piecem na ekogroszek, dobre było to kilka lat temu ale nie dzisiaj jest to już przeżytek.

Link do komentarza
14 minut temu, Julia Głąb napisał:

Polska życzliwość.

A czy mamy jakiś powód, żeby być nieżyczliwymi?

 

Każdy tu piszący coś wie, i chce się tą wiedzą podzielić Z PEŁNĄ ŻYCZLIWOŚCIĄ! Dlatego  TU jesteśmy, bo żeby być nieżyczliwym to mielibyśmy więcej miejsc z większą publicznością i większymi możliwościami dokopania...

Link do komentarza
Gość Julia Głąb

Owszem mam ale nie siedzę w firmach produkujących takie piece i nie wiem która na obecna chwile jest marka wiodącą. Widziałam różne SAS, Ogniwo, Pleszew, Defro. Ciężko jest zdecydować gdy nie miało się styczności z tymi markami a każdy z producentów zawsze tylko chwali swój produkt. 

Link do komentarza
1 godzinę temu, MrTomo napisał:

Na początek warto przejrzeć jakieś porównania produktów

np porownanie-50-modeli-kotlow

a jak się coś spodoba - szukać opinii w necie.

Na początek to należałoby określić zapotrzebowanie na ciepło i dobrać kocioł o odpowiedniej mocy, bo szukanie i przeglądanie wszystkich kociołków mija sie z sensem. Jeżeli będzie sie wiedziało jakiej mocy potrzebny będzie kocioł to szukanie ograniczy sie do minimum, zaledwie do kilku lub kilkunastu pieców.

Koleżanka Julia świadomie wybrała rodzaj ogrzewania i sposób i myśli że My odwalimy brudną robotę za nią wyliczając jej zapotrzebowanie na ciepło i typ kotła. 

Przecież każdy kto tu się wypowiada chce w jakiś sposób jej pomóc, ale najwyraźniej ona nie chce sobie pomóc, nie udzielając dodatkowych ważnych informacji.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, 

Warto się również zastanowić nad zastosowaniem bardziej ekologicznego źródła ciepła od kotła na paliwo stałe. Takim rozwiązaniem jest pompa ciepła lub gazowy kocioł kondensacyjny. Obydwa rozwiązania są całkowicie bezobsługowe, dzięki czemu nie będą musieli Państwo wykonywać żadnych czynności z obsługą kotła. Przed wymianą ogrzewania warto wykonać wcześniej termoizolację budynku oraz wymianę starej instalacji CO. Pozwoli to na znaczne obniżenie zapotrzebowania na energię budynku co bezpośrednio wpłynie na niższe koszty ogrzewania.

 

Warto również wspomnieć, że dzięki programowi „Czyste Powietrze” oferowanego przez NFOŚiGW można uzyskać dofinansowanie lub niskooprocentowaną pożyczkę na zakup i montaż pompy ciepła lub kotła gazowego oraz na wykonanie termomodernizacji budynku. Pozwoli to na dodatkowe oszczędności co pozytywnie wpłynie na opłacalność inwestycji.

 

W celu doboru oraz montażu odpowiedniego typu urządzenia grzewczego polecam skontaktować się z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Wybrany instalator doradzi wybór najbardziej korzystnego rozwiązania. Więcej informacji o naszych kotłach gazowych oraz pompach ciepła znajduje się na stronie http://www.junkers.pl/produkty/.

 

Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Junkers-Bosch 
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...