Skocz do zawartości

zadymiacze


4darko

Recommended Posts

1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

W ramach programu czyste powietrze Gminy powinny też dopłacać do węgla czyli tona węgla najlepszej jakości gratis dla gospodarstwa.

Niekoniecznie.

Moim zdaniem powinno się postawić na termomodernizację zasobów mieszkaniowych.

Nawet jak ktoś będzie palił nadal śmieciami (a będzie palił śmieciami nawet, jak uzyska "dotację" do węgla) to, w budynku cieplejszym, będzie spalał ich mniej.

Link do komentarza
3 godziny temu, dzejkob napisał:

no taka sprawiedliwość zapanowala. Sam dawno zrozumiałem ze mogę pojechać na tansze wakacje ale na zime węgiel sztygar w kotłowni musi być. Nie truje, boz komina nic się nie ulatnia a ekogroszek certyfikowany z badaniami, jest satysfakcja ze nie truje

Takie bzdury może tylko ktoś napisać kto jest teoretykiem i reklamodawcą.Nie wiem jakiej kaloryczności byłby węgiel zawsze dymek z komina poleci i mniej lub bardziej powietrze zanieczyszcza palenie węglem.  Sądzicie że za zanieczyszczenie powietrza winny jest kłębiący się dym z komina? Czadu nie czujemy a jest trujący.

Link do komentarza

I co by to dało? Na naukę prawo jazdy chodzą ludzie i zdawają a jak jeżdżą? Ci sami ludzie co zdali prawko zachowują się na drodze jak bozia przykazała a drudzy jakby nie wiedzieli o co chodzi, jakby rozum zastawili w lombardzie, aby do przodu, tak samo będzie z tą nauką palenia węglem.

Link do komentarza

Drodzy Forumowicze, przygotowaliśmy cykl pytań i odpowiedzi na temat programu Czyste powietrze. Na pytania odpowiada Anna Ewa Król - zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Pytania:
- W jaki sposób mam zweryfikować zasadność modernizacji kotłowni czy inwestycji w ocieplenie?
- Na jakie urządzenie grzewcze mogę wymienić stary kocioł-kopciuch?
- Jak składać wniosek? Czy trzeba się spieszyć?
- Jakie zaświadczenie o dochodach muszę przedstawić?
- Czy można otrzymać dofinansowanie w trakcie budowy domu?
- Czy można otrzymać dotację na kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne?
- Czy można starać się o dotację, jeśli korzystało się z innych programów dofinansowania?
- W jaki sposób rozliczyć inwestycję, w jaki sposób zostanie sprawdzony efekt modernizacji?

Zapraszamy do obejrzenia. Zadawajcie pytania, postaramy się na nie odpowiedzieć w kolejnych filmach!

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...