Skocz do zawartości

Płyty betonowe wielkogabarytowe na podjazd, taras, chodnik. To modne!


Recommended Posts


Płyty wielkoformatowe Bruk-Bet. Śmiało można powiedzieć - przebój, jeśli chodzi o wykończenie podjazdu i chodników przed domem. Płyty wielkoformatowe są dziś także materiałem do wykończenia tarasu. Dom o tak jednolitej stylistyce, staje się niezwykle elegancki...

Co zadecydowało o sukcesie płyt wielkoformatowych Bruk-Bet? Moda na nowoczesność w architekturze i otoczeniu domu. Minimalizm w projektowaniu budynków i przestrzeni wokół nich. Dom świetnie prezentuje się w otoczeniu wielkoformatowych gładkich płyt, których utrzymanie w czystości nie zabiera wiele czasu. To drugi powód sukcesu - płyty o dużym formacie są bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu i utrzymaniu. Z prostego powodu - mają niewiele fug...

 

Kolekcja wielkogabarytowych płyt brukowych NOVATOR Bruk-Bet to płyty o formatach od 20x20 cm do 100x100 cm. Płyty są wytrzymałe i na obciążenia fizyczne (wjazd auta), i na zabrudzenia. Płyty w procesie produkcji otrzymują specjalną powłokę o nazwie Perlon Lamino. To warstwa licowa, trwale zabezpieczająca. Na powierzchni płyt Bruk-Bet nie występują wykwity wapienne, kolor nie blaknie, nie porastają mchy ani algi. Płyty nie wymagają renowacji ani też specjalnej pielęgnacji. Łatwo usunąć z powierzchni nawet tak trudne zabrudzenie, jak plamy po oleju silnikowym.

 

Płyty wielkoformatowe układa się nie tylko na podjeździe, ale też na tarasie i na chodnikach. Wielki format na tarasie? To i uroda, i wygoda dla inwestora, kiedy można za jedną zleconą pracą wykonać całe (trwałe) otoczenie domu.

 

Jak wykonuje się nawierzchnię z płyt wielkoformatowych? Pierwszym etapem jest pomiar terenu i wyznaczenia granic układanej nawierzchni oraz poziomu bruku. Na wytyczonym obszarze należy usunąć humus i wybrać ziemię do głębokości 25-50 cm. Grunt powinien być jednorodny i nośny, przepuszczalny i niewysadzinowy. Trwałość nawierzchni z płyt Bruk-Bet zależy od prawidłowo wykonanej podbudowy. Podbudowę wykonuje się albo z kruszyw naturalnych i łamanych, albo mieszanki żwirowopiaskowej zagęszczonej warstwowo. Podbudowa o grubości 15-20 cm dla nawierzchni dla ruchu pieszego; 25-40 cm dla nawierzchni dla ruchu pojazdów mechanicznych. Na podbudowie powinien być utrzymany spadek 1-3%. Płyty układane są według projektu, z zachowaniem spoiny o szerokości 3-10 mm. Szczeliny wypełnia się na koniec fugą żywiczną, płukanym piaskiem lub granofugą, czyli mieszanką szlachetnych kruszyw o frakcji 0,5-2,0 mm. Innym trwałym rozwiązaniem jest spoinowanie fugą na bazie żywic. Jedną z najbardziej popularnych jest fuga żywiczna Prestige także marki Bruk-Bet.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu, jakie cechy mają płyty wielkoformatowe Bruk-Bet i jak się je układa...

Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...