Skocz do zawartości

Ściany, wieniec czy dobrze wykonane?


Recommended Posts

 Witam, Mam trochę obawy co do efektu wykonania wieńca na piętrze domku jednorodzinnego. Wydaje mi się, że chyba nie jest dobrze. Nie znam się na tym, dom jest stawiany przez Dewelopera i nie wiem czy zwrócić mu na to uwagę. Górny wieniec był wykonywany nie dawno przy aktualnych warunkach pogodowych. Czy jest to poważna sprawa czy można to zostawić? Proszę o poradę co zrobić w tej kwestii. Trochę mam obawy. Proszę też o informacje czy wymagane jest spoinowanie ściany? Mam obawy też do samego wykonania murłat. Na zdjęciu widać aktualny stan ścian i wieńców. Deweloper aktualnie zabrał się za izolację, nie chciałbym czegoś przegapić. Bardzo proszę o opinie. Czy da się ewentualne wady naprawić, czy to poważna sprawa, że lepiej  wycofać się z takiej inwestycji?

 

 20181216_134235.thumb.jpg.26a98e87b7e10d985b2b166ca71c1f83.jpg 

20181216_134241.jpg

20181216_134422.jpg

20181216_134729.jpg

20181216_134852.jpg

20181216_134943.jpg

IMG_20181125_150230.jpg

IMG_20181125_150457.jpg

IMG_20181201_141233.jpg

IMG_20181201_141339.jpg

Link do komentarza

Podejdź kiedyś do budowlańców i podpytaj kto jest kierownikiem ale tak aby nie było szefostwa wtedy...

Nie wiem, czy ty jako przyszły właściciel nie możesz zgłosić do nadzoru aby sprawdzili czy prace są prowadzone zgodnie z projektem itd.

Co do spoinowania tutaj widac pustaki pióro+wpust więc spoina wymagana jest tylko w poziomie. Aczkolwiek nie oznacza to, że można pzozostawiac dziury w ścianach.

Tutaj problemem jest też zagęszczenie betonu w wieńcu - czy Panowie Profesjonaliści zwrócili na to uwagę czy udają, że nie ma tematu ?
Do tego nie potrzeba projektu.

Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Jeśli masz wątpliwości, to może warto zatrudnić własnego inspektora nadzoru?

Zażądaj od dewelopera (pisemnie!) umożliwienia inspektorowi sprawdzenia jakości wykonanych robót w związku z wątpliwościami dotyczącymi wieńca.

To dodatkowy koszt, ale może warto go ponieść dla własnego spokoju? A i deweloper będzie się bardziej starał. Bo na tych pierwszych zdjęciach to wygląda, jakby dorzucono do betonu trochę gruzu, albo wylano go na gruz.

 

Link do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi. Z uwagą dotyczącą wieńca zwróciłem się już do dewelopera, przyznał rację i ma to naprawić. Obawiam się tylko tego, że jeżeli teraz taka rzecz wyszła to czy więcej takich niespodzianek nie będzie? Czy da się je wykryć na tym etapie lub podczas odbioru? Mam jeszcze uwagę co do ścian frontowych, czy nie są za wysoko właściwie pod sam dach, czy nie będzie mostków i przez to pleśni?

Czy przerwanie wieńca przez komin jest ok. Dolny strop był wylewany, górny już nie. Czy jeżeli naprawią wieniec to czy będzie można potwierdzić jego naprawę po odbiorze budynku?

Spróbuj jeszcze podziałać z kierownikiem i inspektorem. Nie wiem tylko czy deweloper przez to się nie obrazi i pozostawi mi na koniec niespodziankę typu "zgniłe jajko".

Link do komentarza
11 godzin temu, osowam24 napisał:

Kierownik budowy jest ze strony dewelopera, próbowałem go znaleźć poprzez nadzór budowlany ale niestety nie mogą udzielić takiej informacji. 

Przecież informacja kto jest kierownikiem budowy znajduje się na tablicy informacyjnej wraz z nr tel  do kierownika.

Tablica informacyjna jest obowiązkowa na budowie.

Link do komentarza
Dnia 17.12.2018 o 22:56, osowam24 napisał:

Wydaje mi się, że chyba nie jest dobrze.

Z fotek wydaje ię, że wieńce wylewano częściami - a wg mnie powinny byc monolitem - czyli wieniec powinien być wylewany calościowo, być monolitem.

Ale czy to może rodzić jakieś niebezpieczeństwo - zależy od miejsca łączenia "części" wieńca. Powinien to ocenić konstruktor.

Natomiast drobne otwory, nierówności można wypełnić zaprawą regeneracyjną.

Link do komentarza

Czy nie było to by przesadą jak na budowę ściągnąłbym swojego inspektora? Czy deweloper może go nie wpuścić? Czy mam prawo do wglądu w dokumentację i jej skierowanie? Widząc co się stało mogę mieć obawy co do jakości robót. Czy jest sposób na sprawdzenie test czy wieńce posiadają projektowaną wytrzymałość?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...