Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Nowa instalacja, proszę o wskazówki

Recommended Posts

Witam na przestrzeni miesiąca zawitać ma do mnie hydraulik w celu założenia w ,,surowym'' domu hydrauliki. Dom oczywiście ocieplony okna dwuszybowe. Na całym domu ma być podłogówka plus grzejniki w pokojach piec jaki biorę pod uwagę to pellet. I tu chciałbym prosić o wskazówki

1.jaki piec?

2.jakiej firmy? Zaznaczę, że miejsca w kotłowni jest dużo.

3.Chciałbym też zapytać jakie wymagania mogę mieć co do hydraulika?

4.Jak ma wyglądać instalacja, jaki osprzęt ma być zastosowany do takiej instalacji.

5.Co trzeba zastosować by móc ustawiać temperaturę w danych pomieszczeniach lub chociaż oddzielnie kondygnacje.

6.Rozważam założenie uzdatniacze wody zaraz za licznikiem aby woda była odkamieniona, i czy to dobry pomysł?

7.no i ogólne uwagi, spostrzeżenia i porady

Z góry dziękuję i przepraszam za wszelkie błędy.

Edytowano przez Adrian Zarzycki (zobacz historię edycji)

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, jakiej mocy urządzenia grzewczego potrzebujesz. Fachowcy mają to do siebie, że wciskają urządzenie o dużo za dużej mocy, a potem ty zostaniesz z problemem, jak piec/kocioł będzie dużo palić.

Przemyśl także kwestię, czy na pewno chcesz mieć grzejniki w pokojach. Znam wiele osób które mają w całym domu podłogówkę (ja także) i są bardzo z tego faktu zadowolone. A także kilka osób, które nie posłuchały i dały te grzejniki a teraz żałują...ale teraz to ju już za późno....

Wymagania co do hydraulika? - niech ci dobierze moc urządzenia, to wiele nam powie o jego wiedzy :D

Poproś go może o jakiś schemat instalacji (niech coś rozrysuje)...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Adrian a nie taniej i prościej kupić kontener 22 stopowy za 8 tys i sobie głowy nie zarwać? Jaki jest orientacyjny przewidywany koszt tego budyneczku w ww firmie? 
    • A to sobie przeczytaj  tu: https://www.dnibetonu.com/wp-content/pdfs/2000/04/rusin.pdf   Na róznych fotkah różnie pękają. Na słupku nie mają za dużo pola do popisu. Pustak pęka mniej wiięcej w środku komory, albo tam, gdzie wody jest więcej.
    • Witam. Czy jeżeli będę chciał wymienię okno+drzwi tarasowe trzyskrzydłowe na same drzwi tarasowe trzyskrzydłowe to muszę to zgłosić czy potrzebuje pozwolenia .. Ingerencja nie wiąże się z poszerzeniem otworu... Tylko rozbicie pod oknem z parapetem... P.S w planach oryginalnych były drzwi tarasowe trzyskrzydłowe... Teraz mam okno dwuskrzydłowe+drzwi jedno skrzydłowe...
    • A wiesz że nie wiem czy nasiękniety w jakimś tam stopniu wodą beton, dobry beton,  zamarzając zwiększa swoją objętość, ale wydaje mi się że chyba raczej nie.   Pewnie dlatego że ta strona była narażona na zasiekający śnieg z deszczem i po tej stronie słupka ściekała woda i zamarzała. Albo po prostu tylko ta cała strona słupka była odspojona od betonu i tam się gromadziła w tej szczelinie woda.   Nie uwierzę w żadne osiadanie fundamentu, choć oczywiście i ono mogło mieć miejsce, ale wtedy rysa by przecież poszła po najcieńszym elemencie tego ogrodzenia, czyli po murku między słupkami a nie akurat po słupku. To przecież oczywiste, tak to działa nie inaczej. A może jednak nie, ale w takim razie musisz mnie jakoś przekonać do swojej wersji.
    • Tylko że pustaki pękają niejako pod kreskę, dosyć regularnie, zupełnie jakby to pęknięcie szło pod wpływem siły, no właśnie na przykład pochodzącej z z osiadającego fundamentu. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...