Skocz do zawartości

Nowa instalacja, proszę o wskazówki


Recommended Posts

 Witam na przestrzeni miesiąca zawitać ma do mnie hydraulik w celu założenia w ,,surowym'' domu hydrauliki. Dom oczywiście ocieplony okna dwuszybowe. Na całym domu ma być podłogówka plus grzejniki w pokojach piec jaki biorę pod uwagę to pellet. I tu chciałbym prosić o wskazówki

1.jaki piec?

2.jakiej firmy? Zaznaczę, że miejsca w kotłowni jest dużo.

3.Chciałbym też zapytać jakie wymagania mogę mieć co do hydraulika?

4.Jak ma wyglądać instalacja, jaki osprzęt ma być zastosowany do takiej instalacji.

5.Co trzeba zastosować by móc ustawiać temperaturę w danych pomieszczeniach lub chociaż oddzielnie kondygnacje.

6.Rozważam założenie uzdatniacze wody zaraz za licznikiem aby woda była odkamieniona, i czy to dobry pomysł?

7.no i ogólne uwagi, spostrzeżenia i porady

Z góry dziękuję i przepraszam za wszelkie błędy.

 

Edytowano przez Adrian Zarzycki (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, jakiej mocy urządzenia grzewczego potrzebujesz. Fachowcy mają to do siebie, że wciskają urządzenie o dużo za dużej mocy, a potem ty zostaniesz z problemem, jak piec/kocioł będzie dużo palić.

Przemyśl także kwestię, czy na pewno chcesz mieć grzejniki w pokojach. Znam wiele osób które mają w całym domu podłogówkę (ja także) i są bardzo z tego faktu zadowolone. A także kilka osób, które nie posłuchały i dały te grzejniki a teraz żałują...ale teraz to ju już za późno....

Wymagania co do hydraulika? - niech ci dobierze moc urządzenia, to wiele nam powie o jego wiedzy :D

Poproś go może o jakiś schemat instalacji (niech coś rozrysuje)...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...