Skocz do zawartości

Recommended Posts

2 godziny temu, ferdek196 napisał:

do starej instalacji CO 3/4 podłączyłem nową z Pex 1/2 i grzejniki nie grzeją co jest przyczyną grzejnik odpowietrzony z poczatku zaczął się nagrzewać ale przestał czy to nie jest przypadkiew wina zmiany przekroju?

Zbyt ogólnikowo opisałeś.

Jakie grzejniki i ile ich dodałeś? Czy ta instalacja ma pompkę c.o.?

Link do komentarza

Z tego co widzę, to zmniejszyłeś przekrój na zasilaniu i na powrocie więc nie powinno być problemu z rurami, problem jest z grzejnikami bo mają różne opory i do tego dochodzi na pewno brak spadku bo jeżeli nie ma pompki to masz c.o. grawitacyjne.

Link do komentarza

Musisz zamontować pompkę inaczej nic nie będzie grzało.

Przed chwilą, ferdek196 napisał:

no tak tylko że na śrubunkach rury są wręcz gorące a już za redukcją zimne to tak jak by nie puszczało ciepła już na pex-a

Bo pexy masz powyginane jak paragrafy, a ogrzewanie masz grawitacyjne więc nie ma co i kto tej wody pchnąć dalej.

Link do komentarza
Przed chwilą, ferdek196 napisał:

wydaje mi się ze jednak powinno może po prostu zrobiła się bańka powietrzna

przed modernizacją jakie rury miałeś do grzejników? na pewno metalowe i miały zachowane odpowiednie spadki więc grawitacja działała, teraz zmniejszyłeś przekrój i na dodatek jak widać na fotkach rury są powyginane i zakrzywione więc jak ma woda swobodnie przepływać/krążyć?

Tylko pompka ratuje sytuację w tym przypadku.

Link do komentarza
9 minut temu, ferdek196 napisał:

to fakt postaram coś z tym zrobić

 

Zamontuj na zasilaniu z pieca na bajpasie pompkę c.o. i będzie git :) 

2 minuty temu, demo napisał:

Przy krążeniu grawitacyjnym rurki zasilające muszą iść cały czas pod górkę, powrót na dół. Jedna mała dolinka i grawitacja nie działa.

I zasilająca grzejniki rurka musi być powyżej górnej krawędzi grzejnika.

Link do komentarza
Dnia 15.12.2018 o 14:42, ferdek196 napisał:

do starej instalacji CO 3/4 podłączyłem nową z Pex 1/2 i grzejniki nie grzeją co jest przyczyną grzejnik odpowietrzony z początku zaczął się nagrzewać ale przestał czy to nie jest przypadkiem wina zmiany przekroju?

Ta instalacja jest otwarta czy zamknięta? Możliwe, że jeden pion się zapowietrza. Inne grzejniki po drodze w tym samym "obiegu" są zapowietrzone?

Link do komentarza

Ja miałem taką sytuację, zanim nie zmodernizowałem instalacji na tyle by zminimalizować zapowietrzanie - zamknąłem ją :)

W poprzedniej wersji mojej instalacji naczynie otwarte pracowało niestety nieprawidłowo z racji błędnego podłączenia pionów grzejnikowych. Jeden grzejnik wiecznie się zapowietrzał.

Założyciel nie podał informacji, czy jest to obieg wymuszony czy grawitacja?

 

I tak od słowa do słowa mamy wypowiedź Eksperta Cezarego, którą rozumiem tak - wpływ na ten stan może mieć najmniejszy szczegół, który przeoczyliśmy.

Link do komentarza

W takim razie obieg wymuszony jest tu wskazany, co nie znaczy, że pompa musi na trzecim biegu pracować.

Pisałem, że u mnie przy starej wersji ciągle się jeden pion zapowietrzał ponieważ był źle podłączony do naczynia i jak stwierdził hydraulik - to działa jak syfon i będzie się zapowietrzać. Nie wiem czy zgadł czy wiedział, teraz mam już z głowy ponieważ instalacja zamknięta.

 

Można też zamknąć grzejniki, które grzeją i zostawić tylko otwarty ten zapowietrzony. Zamknąć głowicę, odpowietrzyć, otworzyć głowicę a potem włączyć pozostałe grzejniki.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...