Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Witam, 

Mam pytanie odnośnie ciepłego montażu już po zainstalowanych oknach, ma to sens? O ile od zewnątrz nie było problemy to już od środka zastanawiam się czy nie będzie problemu przy tynkach. Mój pomysł na taśmę. Wg. Zdjęcia z załącznika. Proszę o opinie.

IMG_20181215_115013.jpg

To zależy, na czym są zamontowane te okna. A taśmę kleimy od strony szczeliny okno/mur. Izolacja ją później dociska. Nie jest to element tracony, który później odetniesz nożem. 

Okno wpuszczane w ocieplenie? 

Zaproszę na film zamiast linkować i linkować :)

Przy okazji proszę zapoznać się z tym materiałem w pliku pdf.

https://informatorbudownictwa.pl/files/2018/01/25/14323-288-289 soudal 2018.indd.pdf

Uproszczona instrukcja z numeracją czynności i opisami.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Chciałbym wykonać zadaszenie tarasu z drewna. Taras ma wymiary 6,60mx4m. Wysokość przy ścianie budynku wynosiłaby 2,7m. Ile belek i o jaki przekrojach użyć ? Jakie przekroje krokwi ? Na konstrukcji drewniane byłby poliwęglan komorowy lub zwijana tkanina. Jakie drewno - lite czy klejone ? Wszelkie porady mile widziane.
    • ciekawe spostrzeżenia 
    • Część Kto buduje dom według projektu Z203 studia Z500? Chciałbym zasięgnąć opinii.
    • Cześć  Jako że jestem nowy na forum i żeby nie było że szukam tu gotowych informacji, chciałbym się podzielić swoim doświadczeniem. Do rzeczy.   Jeśli kupujecie działkę zwróćcie uwagę na media. Czy są podciągnięte pod granice działki i czy już zostały wykupione przez gminę. Dlaczego? W moim przypadku, kupiłem działkę która wydzielona została z działki rolnej, moja działka ostatnia-  dziesiąta od drogi gminnej, oddalona o około 250 metrów. Do działki dojazd drogą wyznaczoną na polu, do której dostałem udział przy zakupie działki 1/10 udziału. Uwaga, na trzech pierwszych działkach od drogi stoją domy. Reszta niezbudowana ale po części sprzedana(wziąłem ostatnią bo najlepszy widok - górka). No i tu dochodzę do sedna: Działka kupiona od właściciela 10 ar. Akt notarialny z udziałem w drodze 1/10. Media dociągnięte do trzeciej działki od drogi(tam gdzie domy) - myślałem że sobie wykopie dziurę wstawię rurę, architekt zrobi kreskę i po sprawie. Niestety nie tak to wyglądało. Okazało się że trzeba zrobić projekt do mojej działki i tu 2500zł projekt wod-kan, bo hydranty co 150 metrów, studzienki itd. Dalej badania geologiczne 800zł, kierownik budowy i wykonawca 27tys. zł (jedna firma chciała nawet 54 tys.) i koszt materiałów jakieś 20tys. zł.  Później się ukazało że właściciele tych pierwszych trzech domów chcą zwrot kosztów za swoje przyłącze, dodatkowe 8tys. zł.(zgadzam się w końcu sami zapłacili). I tak oto samo doprowadzenie wody i kanalizacji do mojej działki wyszło drożej niż sama działka. Na szczęście moi przyszli sąsiedzi z trzech działek przede mną, okazali się bardzo fajnymi ludźmi i podzieliliśmy koszty na 4. Pocieszenie w tym że w przyszłości gmina odkupi przyłącze i zwróci koszty materiałów.   TUTAJ RADA DLA TYCH CO NIE CHCĄ CZYTAĆ MOICH WYPOCIN:   Kupujcie działkę zawsze z mediami podciągniętymi pod działkę, jeśli mediów nie ma, doliczcie sobie koszt przyłączy mediów do ceny działki, wtedy porównajcie z innymi i podejmijcie decyzję zakupu.  Zawsze pytajcie sprzedajnego o to czy przyłącza są odkupione przez gminę, czy trzeba komuś za coś zwrócić (dobry argument do negocjacji ceny).   Mi nie miał kto doradzić, dom buduje się raz w życiu więc wszystkiego zazwyczaj uczymy się na własnych błędach. No chyba że ma kto doradzić.    P.S. Być może to co piszę jest rzeczą oczywistą i tylko ja jestem tak bardzo niedoinformowany, za co z "górki" przepraszam.    
    • Okaze sie wszystko za okolo 2 tygodnie na ta chwile wiem tyle ze wedlug uchwaly mozna modernizowac dobudowywac itp te budynki gospodarcze. Ale czy bede mogl to zrobic ja nie posiadajac hektara to sie okaze
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...