Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Mało szczegółowy i dziwny kosztorys bo pomimo wyszczególnienia ilości rzeczy np drzwi czy baterii nie ma mowy o ich nazwie, jakiego producenta i jaki model, bo to odgrywa główną rolę.A i sama wycena poszczególnych rzeczy jak i prac jest dziwna bo cena za sedes (nie wiem co na myśli wykonawca) typu geberit? to jakbyś kupował auto typu suw, 950 zł a za kabinę 750 zł. Masz wyszczególnione baterie szt 3 a ja już widzę że potrzebujesz więcej bo wannę, kabinę i dwie umywalki. Co do elektryki to nie wiem po co Ci skrzynka zewnątrz domu jak masz wewnątrz i tu raczej chodzi o rozdzielnicę i za esy i różnicówki aż 1900 zł ?!! chyba na głowę upadł, a podał wcześniej "elektryka z materiałem" 5880 zł. I o co chodzi w punkcie "przeróbki wody i kanalizacji"? za co taka cena 3850 zł?!!!!!!! za taka cenę masz zrobiona od podstaw. Jakiej firmy i jaki model drzwi zewnętrznych? to samo z drzwiami technicznymi. Co to jest "listowanie panela"? to jest wliczane wraz z montażem paneli i niech sobie nie robi jaj waląc cenę 252 zł, ja domniemywam że chodzi tu o mocowanie listwę przypodłogowych. Po co w piwnicy chce Ci wylewać posadzkę wyrównująca jak chce dać styropian i posadzkę? to jawne naciąganie na koszty a mało tego nie napisał jasno czy ta cena z materiałem czy tylko sama robocizna, bo jeżeli to tylko sama robocizna to też na głowę chłop upadł wyceniając robociznę za podłogę o pow 85 m2 na kwotę 8075 zł. To samo dotyczy piętra, robienie posadzki wyrównującej dla mnie jest to jawne naciąganie klienta na dodatkowe koszty ( a podejrzewam że to jest oszustwo) bo po ułożeniu styropianu i wylaniu właściwej posadzki ewentualne nierówności zostaną zniwelowane poprzez posadzkę właściwą, a nie chce mi się wierzyć aby w nowo wybudowanym domu i to jeszcze na piętrze były aż tak wielkie nierówności aby stosować wylewkę wyrównawczą. I to samo pytanie, cena z materiałem czy sama robocizna? Z ogrzewaniem podłogowym to też uważam, że pojechał po bandzie, za ułożenie rurek na pow 85 m2 6375 zł ?! I DO TEGO CO WAŻNE, CENY SĄ NETTO!!!!!!!!!!!!!!! Ja sugeruje się cenami z mojej okolicy, nie wiem gdzie Ty się budujesz, być może tam takie ceny to norma.   Wiesz co, założę się gdybyś zrobił to metodą gospodarcza to dużo, ba nawet około polowy tej kwoty byś zaoszczędził. Czym masz dach pokryty i masz pełne deskowanie czy membranę? pytam bo tu rozbija sie problem z wykonaniem ocieplenia i wentylacji połaci dachowej.
    • Witam serdecznie wszystkich. Kupiłem dom w stanie surowym i go wykańczam. Do zrobienia jest wszystko praktycznie i zgłosiłem się do firmy żeby wykonała kosztorys. Właściciel wydaje się być naprawdę uczciwym i dobrym fachowcem a ja na cenach się nie znam i tu przychodzę do Was. Czy możecie mi powiedzieć czy ceny podane w kosztorysie są w miarę w porządku? Bo trochę nas koszty przeraziły. Dzięki za pomoc i pozdrawiam serdecznie.  Techniczne szczegóły. Parter to: łazienka 9.30m2, salon 24.50m2, kuchnia 11m2, korytarz 10.50m2, pokój 14m2. Ten parter ma być wykończony na gotowo, piwnica tylko posadzki i kotłownia a piętro ocieplenie dachu, posadzki.  Edit. Jest to w województwie podlaskim.  Edit. 2. Jezeli ktoś by chciał mieć wgląd w projekt albo potrzebne dodatkowe dane, proszę o info i mogę dołączyć albo wysłać. 
    • Gość Anna
      No nieźle daliście się zrobić. Ja swoje instalacje montuje w 2 mc max już z uruchomieniem w ZE ! i nie 5 kw czy 13 kw tylko od 20 kw wzyż zazwyczaj 50 kW. Do tego zawsze organizuje odkup energii i klienci zarabiają na sprzedaży prądu.
    • Gość opozda
      Domy inteligentne to moim zdaniem przyszłość. Coraz więcej uwagi poświęca się nie tylko zagadnieniom integracji różnych rozwiązań i bezpieczeństwu, ale właśnie technologii i materiałom potrzebnych do ich funkcjonowania. W tym wypadku, inteligentne domy i zamontowanie odpowiednich systemów wymagają miedzianych instalacji, co w konsekwencji będzie zwiększało popyt na ten surowiec.
    • To ciekawe jaką władzę ma prezydent miasta, że jest ponad prawem? To jest zwykłe zastraszanie ludzi. Nawet Policja nie ma prawa wejść na Twoją posesję bez Twojej zgody albo nakazu sądowego. Prezydent może upoważnić do wejścia za swoją posesje a nie do każdego domu w mieście. Kiedyś próbowałem znaleźć jakiś przepis/ustawę prawną zezwalającą Straży Miejskiej na używanie dronów do kontroli spalin i powiem szczerze że nie znalazłem, więc czy to jest prawnie dozwolone? Niedawno było o fotoradarach które wg prawa były niezgodnie rozmieszczane a zapłacone mandaty za przekroczoną prędkość można było odebrać, czy aby z dronami nie będzie to samo?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...