Skocz do zawartości

Recommended Posts

Drodzy forumowicze, 

rozpoczęłam załatwianie formalności związanych z budową domu. Kupiłam już projekt, wybrałam Dom w tymianku (N) z Archon, odbicie lustrzane. I tutaj zaczął się mój ogromny dylemat. Moja działka mieści się przy drodze asfaltowej. Wjazd na działkę może być z tej drogi od strony południowej lub od strony wschodniej (na wschód od działki została wydzielona droga dojazdowa do mojej działki oraz działek kolejnych). Zaplanowaliśmy wjazd do garażu przy domu od strony południowej czyli prosto z drogi asfaltowej. Jako że wzięliśmy odbicie lustrzane, po stronie zachodniej domu będzie garaż. Narzeczonemu zależy na zacienionym tarasie w letnie popołudnia. Pierwotnie zgodziłam sie na takie rozwiązanie dlatego kupiliśmy ten projekt ale coraz więcej myślę o tym że w naszym salonie (który będzie od północnego wschodu) będzie popołudniem ciemno i szaro. Pociesza mnie jedynie fakt że salon jest łączony z kuchnią która będzie od południa. Czy jest szansa ze światło z południowej kuchni rozjaśni trochę salon? Co myślicie o takim rozwiązaniu? W jaki sposób ustawilibyście ten dom? Dziękuję za wszelkie podpowiedzi. 

Link do komentarza

Wklej jakiś rysunek. Generalnie to kuchnia od południa to najgorsze rozwiązanie bo przegrzewa kuchnie, przy lakierowanych frontach od razu widać każdy odbity paluch, na podłodze tak samo każdy pyłek, okruszek , razi odbijając się od różnych sprzetow. Sama wywaliłam poprzednią koncepcję domu min. z powodu okna w kuchni od południa.

Miałam raz kuchnie od południa tyle że pod balkonem  i nie polecam.

Link do komentarza
3 godziny temu, bemyangell napisał:

Drodzy forumowicze, 

rozpoczęłam załatwianie formalności związanych z budową domu. Kupiłam już projekt, wybrałam Dom w tymianku (N) z Archon, odbicie lustrzane. I tutaj zaczął się mój ogromny dylemat. Moja działka mieści się przy drodze asfaltowej. Wjazd na działkę może być z tej drogi od strony południowej lub od strony wschodniej (na wschód od działki została wydzielona droga dojazdowa do mojej działki oraz działek kolejnych). Zaplanowaliśmy wjazd do garażu przy domu od strony południowej czyli prosto z drogi asfaltowej. Jako że wzięliśmy odbicie lustrzane, po stronie zachodniej domu będzie garaż. Narzeczonemu zależy na zacienionym tarasie w letnie popołudnia. Pierwotnie zgodziłam sie na takie rozwiązanie dlatego kupiliśmy ten projekt ale coraz więcej myślę o tym że w naszym salonie (który będzie od północnego wschodu) będzie popołudniem ciemno i szaro. Pociesza mnie jedynie fakt że salon jest łączony z kuchnią która będzie od południa. Czy jest szansa ze światło z południowej kuchni rozjaśni trochę salon? Co myślicie o takim rozwiązaniu? W jaki sposób ustawilibyście ten dom? Dziękuję za wszelkie podpowiedzi. 

Generalnie salon i taras powinien znajdować sie od południa. Taras powinien być zadaszony bo jaki sens mieć taras i w czasie deszczu czy słońca nie przebywać na nim. I nie mam na myśli daszku  tylko tylko porządne zadaszenie takie aby przy zacinającym deszczu taras nie zalewał się woda.

rzut-parteru-projekt-dom-w-tymianku-n-ve

Ten domek jak widać nie żadnego zadaszenia. I nie idź na łatwiznę aby montować jakieś markizy bo one ładnie wyglądają jak są nowe.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...