Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Lucyfer

wykończenie drewnianych schodów panelami

Recommended Posts

Witam. Planuję wykończyć schody panelami podłogowymi, które mam położone na całej górze. Prosił bymco poradę w jaki sposób to zrobić najlepiej, żeby wyglądało. Obijac całe schodki z kaŻdej strony tj.schodek, boki, krawędzie, listwy czy tylko schodek wykończyć listwą, a boki nie wiem pomalować na biało..?

Czym najlepiek przycinać panele żeby nie na robić uszczerbku, i wielu odpadów. Jakim klejem kleić, przybijac?

ZamieszczAm 3 zdjęcia jak to wygląda,jeden panelem ucialem żeby mieć jaki kolwiek pogląd.

Dzięki z góry za wskazówki!

IMG_20181201_093814.jpg

IMG_20181201_093818.jpg

IMG_20181201_093831.jpg

Skoro są to schody drewniane to panele można przykleić tylko czymś co zniesie dość duże ruchy podłoża, np. klejem poliuretanowym, silikonem sanitarnym. Łatwiej będzie jednak przykręcić je cienkimi wkrętami. Na przedniej krawędzi najlepiej dać listwę metalową, taką jak widać na zdjęciu przy podłodze. Na bocznych wystarczą drewniane ćwierćwałki.

49 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Ułożenie paneli  na schodach wymaga zamocowania listwy krawędziowej - np, metalowego kątownika, który nie tylko wykończy nosek

szczególnie jak zaczepi się o ten - niby nie wystający kątownik - i spadnie na nosek z tych schodów:zalamka:... można go naprawdę wykończyć :icon_rolleyes:

Dziękuję za wskazówki!

Czyli wyrzynarka z brzeszczotem do drzewa o jakiej grubości, żeby nie ostrzepic paneli

Klej do paneli

Brzeszczot o jak najmniejszych ząbkach. Zwróć uwagę na kierunek ząbków - spróbuj na kawałku panela- jeśli rwie laminat, to będziesz musiał trasować i ciąć po lewej/drugiej stronie panela.

Klej typu WIKOL. Musisz mocno zmatowić - grubym papierem ściernym - warstwę farby na schodach, odkurzyć i kleić.

Jeśli jeszcze nie kupiłeś całej ilości paneli, to proponuję zapoznanie się z panelami z PCV. Wydaje mi się, że przekrój panela jest prawie w kolorze panela i cięcie nożem przy listwie stalowej nie spowoduje efektu strzępienia powierzchni...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Tylko czy papa nie gryzie się ze styropianem? Dziś dzwoniłem do hurtowni z zapytaniem czy mają jakąś informację czy ich papa Izobud 5mm reaguje ze styropianem to powiedzieli mi że raczej tak a jak się dowiedzieli że stosowałam ją na łatwy fundamentowe to dostałem odpowiedź, która zbiła mnie z tropu. Mianowicie że na ławy nie powinno się dawać papy tylko folie fundamentową bo papa pod wpływem nacisku ścian ulega ściśnięciu i zolacja jest wtedy wątpliwa. Trochę mnie to przerazilo bo ja już dałem pape 5mm na ławy i na tym stoją ściany z bloczka (tak mi z resztą doradzil kierownik budowy że papa zawsze będzie lepsza niż jakieś wymysly). Ale później sobie myślę że co z tego że zostanie ściśnięta, przecież nie ulegnie przerwaniu przez to a masa asfaltowa (??) i tak zostaje pomiędzy boczkiem a ława więc czemu niby miało nie być izolacji wilgociowej? Tak samo jakby ławy posmarować smołą. Czy ściśnięcie smoły spowoduje jej brak izolacji? Co uważacie? 
    • Niepoprawnym rozwiązaniem jest ocieplanie styropianem w dwóch warstwach 2x10 cm i  jest to niezgodne z dokumentem odniesienia jakim jest Krajowa lub Europejska Ocena Techniczna (KOT, EOT) do niedawana nazywana Aprobatą Techniczną . Nie ma też żadnych innych argumentów świadczących o korzyściach wynikających z zastosowania takiej techniki, a wręcz jest to tylko generowanie niepotrzebnych kosztów. Ewentualne straty na połączeniu płyt styropianowych (zakładając poprawne przyklejenie i uzupełnienie ewentualnych szczelin pianką poliuretanową) są praktycznie pomijalne. System ociepleń należy mocować w jednej warstwie, płyty styropianowe w jednej grubości. Taki też sposób przewidują wszystkie wytyczne i instrukcje dotyczące metody ocieplania ETICS. Kompletny System Ociepleń Termo Organika, podobnie jak wszystkie systemy innych producentów, przewidują zastosowanie izolacji w jednej grubości. Wykonanie inaczej niż stanowią zalecenia i wytyczne producentów, tylko na odpowiedzialność osoby stosującej własne rozwiązanie. Łączniki mechaniczne należy zastosować opcjonalnie w zależności potrzeby, np. kiedy płyty styropianowe są klejone do podłoża na którym są warstwy mogące osłabić przyczepność (najczęściej starsze budynki poddawane termomodernizacji).
    • Teoretycznie to możemy poteoretyzować, ale praktycznie i tak trzeba pomijanego przez Ciebie konstruktora w to zaangażować i powyjaśniać parę spraw...
    • Planuję ocieplić budynek styropianem o grubości 2x10cm na zakładkę. W efekcie, żeby dobrze zakotwiczyć styropian, potrzebowałbym do kołkowania dybli o dł. 30cm, których zakup jest trudny i kosztowny. Budulcem ścian jest suporeks i częściowo kamień wapienny, ponieważ jest to stary, wyremontowany budynek. Myślałem o zakołkowaniu pierwszej warstwy kołkami 20 cm i na tak przygotowane podłoże przykleić drugą warstwę ocieplenia. Czy jest to dobry pomysł?
    • Fundament miałby wisieć na czas zasypania wykopów jeśli bym wybrał opcję robienia przed skończeniem drenażu. Ale wtedy pojawia się problem jak zagęścić grunt pod wylanymi już ławami. Tak na prawdę mało w internecie można znaleźć nawet filmów czy opisu jak się łączy dom podpiwniczony z garażem. Widocznie mało jest takich domów. A czy zastosowanie płyty pod garażem nie było by pewniejsze? Kolejna sprawa - pytanie o folię kubełkową. Czy jeśli będę miał taras z jednej strony i garaż z drugiej to czy w tym miejscu jest sens stosowania folii jeśli będzie ona zabetonowana od góry?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...