Skocz do zawartości

wykończenie drewnianych schodów panelami


Lucyfer

Recommended Posts

Witam. Planuję wykończyć schody panelami podłogowymi, które mam położone na całej górze. Prosił bymco poradę w jaki sposób to zrobić najlepiej, żeby wyglądało. Obijac całe schodki z kaŻdej strony tj.schodek, boki, krawędzie, listwy czy tylko schodek wykończyć listwą, a boki nie wiem pomalować na biało..?

Czym najlepiek przycinać panele żeby nie na robić uszczerbku, i wielu odpadów. Jakim klejem kleić, przybijac?

ZamieszczAm 3 zdjęcia jak to wygląda,jeden panelem ucialem żeby mieć jaki kolwiek pogląd.

 

Dzięki z góry za wskazówki!

IMG_20181201_093814.jpg

IMG_20181201_093818.jpg

IMG_20181201_093831.jpg

Link do komentarza

Skoro są to schody drewniane to panele można przykleić tylko czymś co zniesie dość duże ruchy podłoża, np. klejem poliuretanowym, silikonem sanitarnym. Łatwiej będzie jednak przykręcić je cienkimi wkrętami. Na przedniej krawędzi najlepiej dać listwę metalową, taką jak widać na zdjęciu przy podłodze. Na bocznych wystarczą drewniane ćwierćwałki.

Link do komentarza
49 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Ułożenie paneli  na schodach wymaga zamocowania listwy krawędziowej - np, metalowego kątownika, który nie tylko wykończy nosek

szczególnie jak zaczepi się o ten - niby nie wystający kątownik - i spadnie na nosek z tych schodów:zalamka:... można go naprawdę wykończyć :icon_rolleyes:

Link do komentarza

Brzeszczot o jak najmniejszych ząbkach. Zwróć uwagę na kierunek ząbków - spróbuj na kawałku panela- jeśli rwie laminat, to będziesz musiał trasować i ciąć po lewej/drugiej stronie panela.

Klej typu WIKOL. Musisz mocno zmatowić - grubym papierem ściernym - warstwę farby na schodach, odkurzyć i kleić.

 

Jeśli jeszcze nie kupiłeś całej ilości paneli, to proponuję zapoznanie się z panelami z PCV. Wydaje mi się, że przekrój panela jest prawie w kolorze panela i cięcie nożem przy listwie stalowej nie spowoduje efektu strzępienia powierzchni...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...