Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Hurtownia budowlana: Zbych-Bud

Recommended Posts

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witajcie, przekopałem już chyba cały internet, z głowy mi się dymi a nie mam jasności w temacie i bardzo proszę o pomoc. Mieszkanie w stanie deweloperskim, zrobione gładzie, ściany pomalowane emulsją śnieżką grunt. Po takim wykonaniu były robione jeszcze drobne poprawki w niektórych miejscach, szlifowania, ponowne malowanie poprawianych miejsc emulsją śnieżki. Nie jestem pewny czy całość jest teraz jednolicie pokrywa gruntem i właściwa farba będzie się dobrze trzymać, postanowiłem dla pewności pomalować wszystkie ściany białą farbą akrylową Dekoral i dopiero potem właściwą farbą kolorową. Czy mogę zrobić taki zabieg? Czytałem, że malowanie drugi raz podkładem czy też gruntem nie będzie dobrym rozwiązaniem bo ściana może się "zeszklić" i malowanie będzie utrudnione. Prosiłbym o poradę.  
    • Gość Basia
      Nie ma co samemu planować, bo zwykle wychodzą z tego cuda i dziwy, bo nie mamy pojęcia o ogrodach. Są firmy, które za projekty naprawdę dużo nie biorą. Korzystałam z serwisu Planujemy ogród i tam też znalazłam projektanta i wykonawcę.
    • Takie podejście to ja rozumiem. Dlatego stwierdzenia "Nie bo nie"  albo skrajnie odwrotnie: jak można tego nie mieć skoro sąsiad ma i cała ulica już ma, wykracza poza mój światopogląd
    • Dokladnie tak. Tu mają takie rzeczy i dlatego tak kombinuje.   Nie, nie było tu żadnych sklepów. Nowe domy zaczynają robić z bardziej standardowymi lecz nadal dużymi oknami.    Nie mogę murować. Podzielenie okna będzie też wyglądać dziwnie ze względu, że jest tu takich szeregowców wiele. A na koniec bank nie wyda mi pozwolenia.    Czyli rozumiem, że wstawienie nowego okna w drewno to głupi pomysł, ale najlżejszy przy tych wymyślnych domach? 
    • Mam kuzyna, takiego elektronicznego gadżeciarza.  Kupił sobie nawet czajnik sterowany smartfonem. Tylko co z tego, że nadal trzeba iść do kuchni wlać do niego wodę a potem znów iść i zalać herbatę   Gdybym miała żaluzje przeciwsłoneczne (nie rolety antywłamaniowe!) to automatyczne sterowanie nimi w zależności od nasłonecznienia byłoby miłym bajerem. Do tego czujniki zamknięcia okien, drzwi i sprawdzające wyłączenie sprzętów w gniazdkach - to byłoby przydatne, zwłaszcza wyjeżdżając na wakacje.    Ale sterowanie scenami świetlnymi dla mojego domu już byłoby mało przydatne - nie mam setek pasków LED w dyskotekowych kolorach a pomieszczenia są na tyle niewielkie, że bez wielkiego chodzenia jestem w zasięgu większości włączników. Podobnie sterowanie ogrzewaniem w małym domu, przy bezwładnej podłogówce i mieszaniu powietrza WM - nie bardzo umiem sobie wyobrazić, jak miałoby to działać. Chyba, że przepustnice WM byłyby sterowane i można byłoby zmniejszać wymianę powietrza w pomieszczeniach mało używanych?   Oczywiście w dużych, kilkusetmetrowych rezydencjach to takie inteligentne zarządzanie zaczyna nabierać sensu. Samo zasłonięcie zasłon, w oknie wysokim na dwie kondygnacje, bez elektrycznego wspomagania byłoby niemożliwe. Albo sprawdzanie przed wyjściem czy wszystkie okna a pozamykane.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...