Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
mnieniematu

Przebudowa domu na dom pietrowy

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie, mam dom w połowie drewniany z roku 1970roku i w połowie murowany dobudówka ok 10 lat temu z wymianą całego dachu. Jak sprawdzić lub kogo wynająć i ile to może kosztować zeby dowiedzieć się czy mogę zrobić piętro? Myślę że nie musiał bym podnosić dachu żeby zrobić 2 małe pokoje . Z góry dziękuję za odpowiedzi

Niezbędne formalności dokładnie takie same jak przy budowie nowego domu. Potrzebne WZ lub wypis z MPZP, oraz projekt przebudowy i zagospodarowania działki.  Trzeba zacząć od formalności (wniosek o WZ lub  wgląd/wypis MPZP w gminie) i to będzie podstawą do opracowania projektu. Nie wykluczone, że planowanej przebudowy nie da się zrobić ze względów formalnych.

Gość

Jakijest stan prawny działki, domu, dobudówki (czy ona nie jest samowolką budowlaną i są na nią papiery?). A te dwa pokoje na górze Ci wystarczą? Jeśli przy nich nie musisz ingerować w konstrukcję budynku, to kupuj materiały i do roboty...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam,   W przyszłym roku planuję budowę domu i chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Mam dylemat, ponieważ odziedziczyłem bardzo dużą ilość pustaka MAX zakupionego kilkanaście lat temu (10-15). Materiału jest na tyle, że pewnie jeszcze by zostało po budowie na coś innego. Jest to głównie pustak o rozmiarze 18x28x22cm, tak jak na poniższym zdjęciu:  Na paletach są również inne mniejsze rozmiary. W projekcie na ściany zewnętrzne i nośne mam wpisany pustak ceramiczny 25cm. Po rozmowie z architektem dowiedziałem się, że 25cm to jest minimum, jeśli chodzi o grubość ściań.    W związku z powyższym mam trzy pytania:   1) czy taki pustak można obrócić i murować tak, żeby grubość ściany miała 28cm (najdłuższym bokiem)?   2) Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie brzmi tak, to czy jest sens budować z MAXa, jako że mam go już za darmo? Czy lepiej próbować kombinować - sprzedać i kupić coś innego?    3) Jakie są wady i zalety tego pustaka?   Z góry dziękuję za radę!
    • Zaprawa klejowa - jak sama nazwa wskazuje - JEST DO KLEJENIA  PŁYTEK!!!   Do równania posadzek są specjalne zaprawy dedykowane do tego celu.   Poleciłbym ATLAS POSTAR 60 https://www.atlas.com.pl/produkt/atlas-postar-60-523-2085/   albo samopoziomujący ATLAS SAM 100, droższy https://www.atlas.com.pl/produkt/atlas-sam-100-521-466/   Atlasa polecam, bo na nim przede wszystkim pracowałem i z całą odpowiedzialnością mogę polecić!
    • My już od początku stawiamy na porządne nawiewniki okienne, właśnie żeby uniknąć problemów m.in. z wentylacją. Przeczytaliśmy o tym na https://www.mgprojekt.com.pl/blog/nawiewniki-okienne/ i jestem przekonana, że sami byśmy na to nie wpadli. Dlatego czasami warto posiedzieć na blogach budowlanych, bo można się dowiedzieć przydatnych rzeczy.
    • My postawiliśmy jednak na zakup projektu gotowego, od pracowni MG Projekt - projekt nazywa się "Kasia" - https://www.mgprojekt.com.pl/nowosci-mgprojekt/ Nie potrzebowaliśmy wprowadzać praktycznie żadnych znaczących zmian, uważam że ich projekty są naprawdę funkcjonalne. I jest ich tyle, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie
    • W końcu nadszedł ten czas, kiedy to dorosłam do posiadania roślinek w domu. Tylko pojęcia nie mam, od jakich zacząć. Co byście polecili dla osoby, która kompletnie nie ma ręki (i doświadczenia) do pielęgnacji roślin doniczkowych?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...