Skocz do zawartości

Garaż dla klasyka.


Recommended Posts

Witam.
Muszę szybko podjąć decyzję w tej sprawie. Szybko bo byłem zdecydowany (po zapewnieniach wykonawców) ale po przeczytaniu kilku wątków w sieci lekko zwątpiłem.
Chodzi o to czy powinno się stosować otwarto-komórkową piankę PUR ezpośrednio na deskowanie.
Sprawa jest o tyle nie typowa że chodzi o garaż. Garaż mam mam ocieplony styropianem w podłodze (10cm), sciany są wybudowane z Porothermu 25 + 5cm styropianu a na to tynk akrylowy...
Dach: deskowanie na krokwiach, papa i na tym gont bitumiczny.
Garaż jest w zasadzie wolnostojący, łaczy go dach z drugim budynkiem gospodarczym (nie ocieplony skład na opał i narzędzia ogrodowe), dwustanowiskowy. Jest w nim piec na paliwo stałe z nadmuchem i rozprowadzeniem ciepłego powietrza który będzie czasem odpalany gdyby np zimą zaistniała potrzeba majsterkowania.
Mam też zroiony GWC który pracuje z zastosowaniem zegara. Gruntowy wymiennik ciepła jest napędzany dwoma wentylatorami fi150mm o mocy 20W każdy, je z kolei zasila solar, akumulator i przetwornica.
Chcę aby w garażu nigdy nie było poniżej i to się sprawdza. Jednak latem bardzo mocno garaż się nagrzewa od dachu. Stąd pomysł aby docieplić dach otwartą pianką ok 15cm (między krokwiami). W garażu będę trzymał m.in. klasyka. :)
Moje pytanie jest następujące czy po takim zabiegu nie narażę deskowania na gnicie itp?
Można psikać PUR bezpośrednio na deski?

PS.
Proszę Was o szybką odpowiedź bo inne forum zawiodło a muszę podjąc decyzję jutro...

garaz 1.JPG

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Zabieg dość ryzykowny zwłaszcza gdy jest brak wentylacji,  a zimą wjeżdża zaśnieżony pojazd. Bezpieczniej będzie np. podwiesić izolowaną podsufitkę i zapewnić dobrą wentylację pod dachem 

Wentylacja jest... mam komin i trzy kanały: ogniowy i dwa wentylacyjne. Komin jest po jednej stronie a mechaniczny napływ powietrza z zewnątrz po przeciwległej. 

Powiem nawet że wentylacja jest skuteczna bo wspomagana mechanicznie. Dołączyłem załącznik.

Budowa sufitu nie wchodzi w grę, wolałbym zrezygnować z tego ocieplenia w ogóle...

 

@demo

Producenci czy też wykonawcy napiszą wszystko, biorę na nich poprawkę.

Psiknę ale nie 15cm a raczej jakieś 10cm, zastanawiam się... Otwartej pianki oczywiście...

ebay.JPG

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...