Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Aukcja prac dzieci z Ogniska Marymont!!! Czytaj więcej... ×
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Czy mogę ocieplić kamienicę położoną w strefie podlegającej konserwatorowi?

Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: http://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow

 

Mam kamienicę po dziadkach na Saskiej Kępie. Nie jest wpisana do rejestru zabytków, ale znajduje się w strefie podlegającej konserwatorowi. Druga połowa kamienicy jest już ocieplona styropianem 15 cm. Co mogę zrobić, aby docieplić z zewnątrz moją połówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw cytat

"

Zgodnie z art. 22 ust. 4 ustawy z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami: wójt (burmistrz, prezydent miasta) prowadzi gminną ewidencję zabytków w formie zbioru kart adresowych zabytków nieruchomych z terenu gminy. Stosownie do art. 22 ust 5 ww. ustawy: W gminnej ewidencji zabytków powinny być ujęte: 1) zabytki nieruchome wpisane do rejestru, 2) inne zabytki nieruchome znajdujące się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, 3) inne zabytki nieruchome wyznaczone przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) w porozumieniu z wojewódzkim konserwatorem zabytków. W gminnej ewidencji zabytków ujęte są zabytki nieruchome: budynki, układy urbanistyczne, zespoły budowlane i zabytki archeologii.

Ujęcie obiektu w gminnej ewidencji zabytków skutkuje obowiązkiem uzgadniania z urzędem konserwatorskim dla takiego obiektu:

decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, decyzji o warunkach zabudowy, na podstawie art. 53 i 60 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. 2015. poz. 199 )

pozwolenia na budowę lub rozbiórkę, na podstawie art. 39 ust. 3 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 290 ze zm.).

 

Powyższych uzgodnień dokonuje właściwy organ administracji budowlanej. Należy przy tym zaznaczyć, iż gminna ewidencja zabytków ma charakter zbioru otwartego, a kolejne zmiany dotyczące rejestru zabytków nieruchomych i wojewódzkiej ewidencji zabytków będą publikowane na stronach Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i na stronach Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków Urzędu m.st. Warszawy."

Potem lektura

http://zabytki.um.warszawa.pl/content/gminna-ewidencja-zabytkow

 

Aktualny wykaz nieruchomości

https://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/00154061/rbmbnkpttnelzoufuzoxuyxpmdtlfztn/GEZ_Aktualny_wykaz_zabytków_20181119.pdf

 

na końcu telefon

Kontakt

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków Urzędu m.st. Warszawy
ul. Nowy Świat 18/20, 00-373 Warszawa

Kancelaria - tel. 22 443 36 77/79, fax 22 443 36 76
Sekretariat - tel. 22 443 36 40/41, fax 22 443 36 42
mail: sekretariat.bskz@um.warszawa.pl
Więcej informacji: www.bip.um.warszawa.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×