Skocz do zawartości

Jak zabezpieczać betonowe nawierzchnie przed zimą?


Recommended Posts

Warto wykonać kilka kroków, które pozwolą zimą zadbać o betonowe nawierzchnie.

Pielęgnację kostki zaczynamy od oczyszczania z piasku i innych zabrudzeń. Najlepiej użyć do tego miotły. Błoto i plamy z oleju należy najlepiej usunąć myjką ciśnieniową.

 

Betonowe nawierzchnie można zabezpieczać specjalnym środkiem impregnującym. Dzięki temu powierzchnia będzie odporna na zabrudzenia i działanie czynników atmosferycznych. Przed zabiegiem nawierzchnia powinna być czysta i wolna od wykwitów. Ważnym warunkiem podczas impregnacji jest dodatnia temperatura otoczenia. Zakup ten lepiej przemyśleć, by dobrać do rodzaju kostki odpowiedni produkt. Dużą popularnością cieszy się Polbruk Efekt, dzięki któremu zabezpieczone elementy nie nasiąkają wodą. Co ważne środek wnika głęboko w impregnowaną powierzchnię, jest odporny na alkalia i umożliwia oddychanie betonu. Polbruk Efekt schnie zaledwie 20 minut.

 

Ważne jest też odśnieżanie. Używanie do tego metalowych narzędzi może prowadzić do zarysowań kostki. Metalowe łopaty lepiej zastąpić takimi, których zakończenia mają gumowe elementy. Do odśnieżania możemy wykorzystać preparaty przeznaczone do rozpuszczania śniegu, które eliminują powstanie trudnego do usunięcia błota pośniegowego.

Najbardziej niebezpieczny dla podjazdu jest lód. Jednym z najczęstszych sposobów odladzania podjazdu jest posypanie go solą, ale ta może powodować przebarwienia. Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest użycie piasku, który dodatkowo zabezpiecza przed poślizgnięciami.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...