Skocz do zawartości

wyłącznik do taśmy led


medmar

Recommended Posts

Witam 

Z góry przepraszam za tak błahe pytanie, ale nie znam się na tym, a w dużych sklepach gdzie kupowałem wyposażenie do oświetlenia jest tyle pseudo-fachowców, że każdy mówi co innego. Chciałbym oświetlić ledami swoją szafę przesuwną i pytanie czy mogę wykorzystać do tego wyłącznik kołyskowy dwubiegunowy (ON/OFF/ON) jak na zdjęciu w załączniku? chciałbym 1 pasek umieścić pod lustrem, a drugi na szafie w ten sposób, aby się świecił albo 1 albo oba naraz. Z góry dziękuję za odp i wszelkie sugestie 

wylacznik.JPG

Link do komentarza

Może łatwiej będzie użyć dwóch wyłącznikow krańcowych? Domkniesz szafę krańcówka wyłączy ledy, otworzysz to zaświeci.

 

Do tego zaopatrz się w porzadny zasilacz. 

 

Zanim coś kupisz pisz tutaj wszystkie dane, te o które pyta Retro, bo widzę, że kompletnie nie znasz tematu. 

 

To nie są światełka jak na choinkę.

Link do komentarza
11 godzin temu, medmar napisał:

 

wylacznik.JPG

 

Ten te nie wygląda najładniej :D

Krańcówek jest taki wybór, że coś udałoby się może znaleźć.

Można zastosować czujkę ruchu. Może w tym kierunku

Dzisiaj możliwości wiele.

 

Poza tym, świecenie osobno jednego paska, osobno dwóch - po co w szafie takie kombinacje?

Te ledy i tak będą raczej w listwie alu, więc oświetlenie takie sobie, myślę, że spokojnie mogą świecić od razu wszystkie.

 

Link do komentarza

dziękuję wszystkim za udział w dyskusji i chęć pomocy :)

 

co do oświetlenia to czujnika ruchu nie brałem pod uwagę, a to dlatego, że oświetlenie nie ma być w szafie tylko na niej. Jak będę w domu to faktyczne postaram się wrzucić jakieś zdjęcie, będzie dużo łatwiej. Chodzi o to, że chciałbym doświetlić pokój, a nie półki w szafie po otwarciu drzwi. Dlatego listwy aluminiowe w kształcie litery L chce umieścić na szafie, aby dawały dodatkowe światło na pokój, a oprócz tego dodatkowy pasek umieścić przy lustrze na 1 drzwiach przesuwnych (to już bardziej dekoracyjnie). W sumie to wychodzą 2 paski po 2m

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...