Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry

Chciałem zapytać na swoim przykładzie odnośnie ścian działowych. Mam rzut mieszkania z gminy i chciałbym wyburzyć ścianę między kuchnią a pokojem (oznaczona czerwonymi "X").

Czy ktoś potrafi określić, czy jest to ściana działowa? Jeszcze nie mam możliwości fizycznie zmierzyć jej grubości. Jest to ostatnie piętro więc nie ma obciążenia z góry oprócz samej konstrukcji stropu. Miałem okazję wiercić ścianę między dwoma sąsiednimi pokojami (identycznej grubości na schemacie co ściana między kuchnią a pokojem) i wykonana była z cegły. Trochę obawiam się, że po wyburzeniu zostanie dość duża przestrzeń z niezabezpieczonym dachem ale nie jestem budowlańcem, stąd pytam. Może asekuracyjnie wykonać podciąg?

Będę wdzięczny za pomoc i uwagi.

Mieszkanie mieści się na ostatnim piętrze dwupiętrowego bloku. Okolice Poznania. Zależy mi na otwartej kuchni :)

Rzut do usunięcia.jpg

Link do komentarza

Do postu wyżej dodał bym tyle:

1. To ściana działowa na 99%. I to stwierdzenie pozwala ci z minimalnym ryzykiem próżnego wydatku na konstruktora zaprosić go do oględzin.

2. I dopiero jego opinia może być podstawą do jakichkolwiek robót wyburzeniowych - oprócz wymaganych pewnie innych pozwoleń. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...