Skocz do zawartości

Działka do kupna


Rafal Sam

Recommended Posts

Witam mam  na oku kupno działki

Pow. 1270m2

Media : prąd przy działce , woda , gaz ok. 80m

z 2 str. ogrodzona

ok. 80m od asfaltu

 

23x58 , wjazd od str. 23

, wydana DECYZJA O WARUNKACH ZABUDOWY!

 

Ponieważ jestem laikiem proszę o poradę:)

Ile kosztują przyłącza?

Ile kosztuje wykonanie próby geodezyjnej? ( rozumiem, że lepij wykonać przed zakupem działki? aby nie było niespodzianek?)

Czy jak są warunki zabudowy to moge postawić DOM jaki chce? czy są jakieś wytyczne nachylenie dachu itp?

O czym nie powiedzą przy kupnie działki? "co jest pisane małym druczkiem którego nikt nie czyta?

Co nie wie nieświadomy kupujący czyli błąd po fakcie?

 

Edytowano przez Rafal Sam (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 godziny temu, Rafal Sam napisał:

Ile kosztują przyłącza?

Prąd płacisz za moc przyłączeniową, im więcej kW tym więcej zapłacisz. stawkę za kW znajdziesz w necie u swojego operatora. Do 200 m przyłącza płacisz stawkę stała za kW, powyżej musisz już dopłacić.

Gazu bym na twoim miejscu nie podłączał, za przyłącze ile będziesz musiał zapłacić będziesz miał kilka lat grzania za darmo prądem.

Za przyłącze wody w zależności od przeszkód jakie napotkasz po drodze aby doprowadzić do domu, możesz zapłacić 3 tys ale również i możesz zapłacić 20 tys.

3 godziny temu, Rafal Sam napisał:

Ile kosztuje wykonanie próby geodezyjnej? ( rozumiem, że lepij wykonać przed zakupem działki? aby nie było niespodzianek?)

Nie musisz tego robić. Obok twojej działki nie masz sąsiadów którzy sie wcześniej budowali? Popytaj ich o warunki glebowe.

Badania geodezyjne być może będziesz musiał przy adaptacji projektu domu jeżeli architekt czy projektant sobie zażyczy takich badań.

3 godziny temu, Rafal Sam napisał:

Czy jak są warunki zabudowy to moge postawić DOM jaki chce? czy są jakieś wytyczne nachylenie dachu itp?

Po to są WZ aby określić co  i jak możesz wybudować. Nie każdy dom i nie w każdej lokalizacji działki możesz sie budować.

3 godziny temu, Rafal Sam napisał:

O czym nie powiedzą przy kupnie działki? "co jest pisane małym druczkiem którego nikt nie czyta

Najważniejsze są WZ i KW.

Link do komentarza

"próba geodezyjna" internet milczy , chyba chodziło ci o badania geotechniczne gruntu. Minimum 600zl 2 odwierty. Zgadza się, mozna się naciąć na np. torfowisko, ale warto sie przedtem popytać tubylców co tam wszesniej było na tej działce, najlepiej kilku. Mozesz sie tez popatrzec co rosnie na działce, w sensie np. roslinność  charakterystyczna dla terenów wilgotnych- woda wysoko.

Jeśli jest wz to tam jest okreslony dach , szerokość elewacji itp. ale wz przewaznie mozna w pewnych granicach zmieniać, to zalezy od urzedników.

80m woda to dosyć daleko ale ja sie tam nie znam, szukalam dzialki z wodą pod nosem.

Link do komentarza
7 minut temu, Budujemy Dom - podstawa domu napisał:

Na marginesie: dwa odwierty to za mało, zaleca się przynajmniej trzy.

Zalezy po co je robisz. On nie wie gdzie będą naroża budynku więc nie moze zrobic badan do projektowania a dla sprawdzenia działki moze wystarczyć nawet jeden odwiert plus skrotowy opis od geologa i zaplaci pewnie 400-500zl zamiast 800-900 za 3.

Ja jestem na świeżo po badaniach pod dom i tak bym własnie zrobiła gdybym miała kupic działke w niepewnym miejscu.

Link do komentarza

A ja bym najpierw wystąpił o WZ dla tej tej działki - WZ pozwolą mu się wstępnie zorientować co i gdzie może na niej postawić.

Jeśli wytyczne które otrzyma z urzędu nie rozwalą jego marzeń o własnym domku i działka będzie dalej w sferze zainteresowań, to później bym nie dziadował i zamiast płacić 500zł za jeden odwiert wolałbym zapłacić 800zł za trzy.

Link do komentarza

Jakbyś chciała wybudować wieżowiec to też byś dostała WZ do budowy wieżowca? Więc nie pisz bzdur, że dostałaś WZ takie jakie sobie wyśniłaś. 

Po prostu twoje wymogi co do zabudowy działki zmieściły sie w WZ, więc decyzja była pozytywna.

Zresztą nie dziwię się, bo jak napisałaś wniosek tak jak tu piszesz to gmina wyraziła zgodę, jak urzędnik zobaczył jak dorosła osoba nie umie pisać po polsku to z litości dał zgodę na WZ.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...