Skocz do zawartości

Prośba o analizę zdjęć kamerą termowizyjną.


Recommended Posts

Dzień dobry,

Niedawno miałem wymieniane okna w mieszkaniu. Panowie montażyści nie sprawiali wrażenia fachowców. Pożyczyłem kamerę termowizyjną Flir e4, zrobiłem kilka zdjęć okien w poszukiwaniu mostków termicznych. Warunki robienia zdjęć: na zewnątrz temp +4 stopnie w środku +21, wilgotność powietrza ok 60% w mieszkaniu, Wiatr wg googla 4m/s, w bezpośredniej okolicy sporo wysokich bloków i drzew. Na zdjęciach widać miejsca chłodniejsze. Pytanie czy są one w granicach normy czy nie ? Z góry dziękuję.

FLIR0324.jpg

FLIR0326.jpg

FLIR0328.jpg

FLIR0340.jpg

FLIR0346.jpg

FLIR0348.jpg

FLIR0354.jpg

FLIR0356.jpg

FLIR0358.jpg

FLIR0360.jpg

Link do komentarza

Nie jestem fachowcem od zdjęć kamerą, ale mam wrażenie, że to rzeczywiście byli amatorzy. Przecież już pierwsze i drugie ujęcie pokazują, że poza ramą jest niemal dziura, a to wszystko powinno byc dokładnie wypełnione pianką! Tam nie ma prawa być zimniej niż na ramie okna! A różnica in minus jest w dodatku pokaźna!

Poza tym złe wyregulowanie skrzydeł albo okno było niedomknięte.

Link do komentarza
16 godzin temu, lukaszx napisał:

Dzień dobry,

Niedawno miałem wymieniane okna w mieszkaniu. Panowie montażyści nie sprawiali wrażenia fachowców. Pożyczyłem kamerę termowizyjną Flir e4, zrobiłem kilka zdjęć okien w poszukiwaniu mostków termicznych. Warunki robienia zdjęć: na zewnątrz temp +4 stopnie w środku +21, wilgotność powietrza ok 60% w mieszkaniu, Wiatr wg googla 4m/s, w bezpośredniej okolicy sporo wysokich bloków i drzew. Na zdjęciach widać miejsca chłodniejsze. Pytanie czy są one w granicach normy czy nie ? Z góry dziękuję.

FLIR0324.jpg

FLIR0326.jpg

FLIR0328.jpg

FLIR0340.jpg

FLIR0346.jpg

FLIR0348.jpg

FLIR0354.jpg

FLIR0356.jpg

FLIR0358.jpg

FLIR0360.jpg

Przez analogię - zapoznaj się z tym przykładowym raportem badania, które można zamówić w Legionowie. Akurat ten przykład podałem bo tam jestem w miarę na bieżąco :)

https://legionowo.pl/upload/Legionowo_-_raport_przykładowy_z_kamery_termo.pdf

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...