Skocz do zawartości

Jak odświeżyć, uszczelnić drewniane okna?


Recommended Posts

Wiecie może jak odświeżyć, uszczelnić drewniane okna? Nie chcę wymieniać na plastiki, bo mamy naprawdę piękne okna, ale wymagają trochę pracy. Mogę się zgłosić do fachowca, ale najchętniej ile się da zrobiłbym sam - aby ograniczyć koszta. O uszczelnienie zwrócę się do firmy, ale z odświeżeniem i konserwacją chyba dam sobie radę. Macie jakieś sugestie od czego zacząć? Tak się podpinam pod post bo tematyka okien, nie ma co robić nowego tematu

Link do komentarza
10 godzin temu, jacekg1 napisał:

Wiecie może jak odświeżyć, uszczelnić drewniane okna? Nie chcę wymieniać na plastiki, bo mamy naprawdę piękne okna, ale wymagają trochę pracy. Mogę się zgłosić do fachowca, ale najchętniej ile się da zrobiłbym sam - aby ograniczyć koszta. O uszczelnienie zwrócę się do firmy, ale z odświeżeniem i konserwacją chyba dam sobie radę. Macie jakieś sugestie od czego zacząć? Tak się podpinam pod post bo tematyka okien, nie ma co robić nowego tematu

Najprościej będzie zastosować uszczelki z pianki samoprzylepne. Coś jak poniżej.

177277.jpg

uszczelki+do+okien+drewnianych.jpg15-Metre-P-Vormige-Rubber-Foam-Strips-Lu

Tylko przed przyklejeniem tych uszczelek musiałbyś oczyścić ramy okienne i pomalować.

 

 

Link do komentarza

Wszystko fajnie, ale nie jest to robota na TERAZ...

Artykuł wskazany przez Norberta jest kompletny, ale trzeba sobie uświadomić, że jest to pracochłonne, wymaga przestrzegania czasów technologicznych  - na schnięcie gruntów, szpachlówek i farb, wymaga czasu na szlifowanie, czyszczenie i dopieszczanie... jeśli te piękne okna

11 godzin temu, jacekg1 napisał:

naprawdę piękne okna

mają pozostać NAPRAWDĘ PIĘKNE...

 

Teraz, na zimę trzeba uszczelnić co sie da - materiałami wskazanymi przez przedpiścę, czyli mhtyla :icon_mrgreen: i czekać do wiosny... :bezradny:

Link do komentarza
10 minut temu, uroboros napisał:

Teraz, na zimę trzeba uszczelnić co sie da - materiałami wskazanymi przez przedpiścę, czyli mhtyla :icon_mrgreen: i czekać do wiosny...

Dzięki za uznanie :) 

W zasadzie koszt tych uszczelek nie jest wielki, więc można teraz je założyć a na wiosnę czy latem ściągnąć/oderwać odrestaurować okna i przykleić nowe uszczelki.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...