Skocz do zawartości

Krzywe tynki a gładź?


Recommended Posts

6 minut temu, mateusz_oleksy napisał:

No fakt nie chciałbym. A co bys dał na całą ścianę z odchylem 3 cm wiedząc że tynk jest dobry nie odparzony?
 

Tynk. Musisz szukać materiału, który można kłaść również grubymi warstwami. Dlatego ja stosowałem gipsowy tynk maszynowy bo ma dość długi czas utwardzania. Nie trzeba pracować w gorączce.

7 minut temu, elpapiotr napisał:

 Ściany (i sufity) to jedna wielka tragedia. Bez kucia i położenia tynków od nowa nie było sensu cokolwiek dalej robić.

Ja się pytam - jak można ?   

Można, bo kiedyś inne były normy i inne wymagania. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych gładź na tynku była ewenementem. A centymetr różnicy to wg standardu w budowlance był wymiar idealny.

Dopiero później się zmieniło.

Link do komentarza
Gość elpapiotr
8 minut temu, mateusz_oleksy napisał:

Pany. Potrzebuję tylko realnych podpowiedzi co mogę w tej sytuacji zrobić żeby to było na lata.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
 

Przecież podano wcześniej. Dwie, a może więcej opcji ... do wyboru.

Link do komentarza
39 minut temu, mateusz_oleksy napisał:

Pany. Potrzebuję tylko realnych podpowiedzi co mogę w tej sytuacji zrobić żeby to było na lata. 

Ja Ci podpowiadam to, co zrobiłem u siebie. Na lata, bo ponownie remontować tego nie myślę. Z pomocą zawodowego budowlańca, mającego staż głównie za granicami kraju. 

Przy czym nie jestem tynkarzem.

Link do komentarza
Dnia 23.11.2018 o 06:03, mateusz_oleksy napisał:

 

Mam 30 letnie tynki w domu i chciałem je wyrównać maxsymalny odchył to max 4 cm. Czym wyrównać żeby położyć gładź? Siatka i klej wystarczy? Jak tak to jaki klej? Czym gruntować żeby nie odpadlo? Zaznaczam że w niektórych miejscach są pęknięcia.

 

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Szanowny Panie,
Rozwiązaniem jest wykorzystanie do wyrównania ścian płyt kartonowo-gipsowych lub też skucie całości i ponowne nałożenie tynku. Do szpachlowania płyt można zastosować elastyczną masę ACRYL-PUTZ® MS 30.

Link do komentarza
20 minut temu, mateusz_oleksy napisał:

Dokładnie. Zdecydowałem że będą nowe tynki plus obnizane sufity.

Chyba nie zrozumiałeś przedmówcy....

 

 

22 minuty temu, elpapiotr napisał:

Szanowny panie Śnieżka, rozwiązaniem jest postawienie prostych ścian, a nie "pudrowanie trupa"

 

30 minut temu, Eksperci Śnieżka napisał:

Szanowny Panie,
Rozwiązaniem jest wykorzystanie do wyrównania ścian płyt kartonowo-gipsowych lub też skucie całości i ponowne nałożenie tynku. 

Przecież to nic nowego nie wnosi.

Wystarczyło przeczytać co było napisane wcześniej

Link do komentarza
8 minut temu, mateusz_oleksy napisał:

Jedynie co zrobię to skuje stary tynk i dam nowy

Licz się z tym, że jeśli ŚCIANY nie są pionowe, to i tak będziesz musiał - oczywiście, jeśli chcesz mieć PIONOWE ŚCIANY - je równać, a to może  też wiązać się z nawalenie w jednym miejscu kupę tynku, w innym mniej...

Nie doczytałem się w jakim budynku masz swoje mieszkanie, ale w tych stawianych z wielkiej płyty nieraz bywało tak, ze ta płyta "postawiła się" jakoś tak krzywo, bo waserwaga była na niższym piętrze, albo w pakamerze... i powstał odchył  np. 3 cm... i Ty to musisz teraz wyrównać tynkiem...

Link do komentarza
Licz się z tym, że jeśli ŚCIANY nie są pionowe, to i tak będziesz musiał - oczywiście, jeśli chcesz mieć PIONOWE ŚCIANY - je równać, a to może  też wiązać się z nawalenie w jednym miejscu kupę tynku, w innym mniej...
Nie doczytałem się w jakim budynku masz swoje mieszkanie, ale w tych stawianych z wielkiej płyty nieraz bywało tak, ze ta płyta "postawiła się" jakoś tak krzywo, bo waserwaga była na niższym piętrze, albo w pakamerze... i powstał odchył  np. 3 cm... i Ty to musisz teraz wyrównać tynkiem...
Wiesz co tj dom a nie blok. Dom który był budowany 30 lat do tyłu. Strop ma odchyłu 10 cm bo robiliśmy sufit podwieszany i tyle wyszło niestety więc ściany no na poziomnicy max 4 cm, zdarza się 1 cm a nawet i pół a czasem też jest oko idealne

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Szanowny Panie,

Zawsze na początek w takich sytuacjach należy określić stan tynków, które pozostały. Jeżeli są sypkie, kruche, to należy je usunąć i otynkować ściany na nowo. Jeżeli są stabilne i stanowią odpowiednie podłoże pod nowy tynk, to należy uzupełnić ubytki jeżeli są, a następnie położyć nowy tynk. W przypadku tynków Knauf dopuszczamy maksymalną grubość tynku do 50 mm, więc nowym tynkiem można wyrównać płaszczyzny ścian.

Należy jednak pamiętać, że przy takiej grubości tynku będzie bardzo długi czas wysychania, nawet ok. 2 miesiące (zależny jeszcze od wielu innych czynników).

Alternatywą dla tradycyjnych tynków, którą warto rozważać w takim przypadku, jest technologia tzw. „suchych tynków”, czyli płyty gipsowo-kartonowe mocowane do ściany klejem Perlfix T. Trudno doradzać optymalne rozwiązanie jedynie na podstawie krótkiego opisu problemu na forum. W takich sytuacjach zachęcamy do kontaktu z naszymi Doradcami Technicznymi, którzy chętnie udzielą więcej informacji.

Listę kontaktów znajdzie Pan pod tym linkiem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...