Skocz do zawartości

Docieplenie stropu problemy


Piotr86

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczow

Mam mały problem i nie wiem zabardzo jak sobie z tym poradzić. Chodzi dokładnie o ocieplenie stropu. W 2011 wybudowalismy dom ocieplilismy strop styropianem najtańszym 2x5cm pokrylismy dach blacha i dom tak stał kilka lat. Początkowym inwestorem był tato. Teraz postanowiłem wykończyć dom i chciałbym to troszkę go docieplic. I zabardzo nie wiem teraz jak. Brak jest deskowania pod blachą. Jest wolnej przestrzeni między betonem który polozylismy na styropian ie. Dałoby się wysunąć wełnę jakieś 20cm. Może moglibyście mi jakoś doradzić czy by tak można zrobić. Czy trzeba y jakąś folie paroizolacja jakoś przytwierd, IC czy coś. Poniżej zdjęcia. Jak to wygląda. Będę wdzięczny za porady 

IMG_20181119_110320.jpg

IMG_20181119_110314.jpg

IMG_20181119_110304.jpg

Link do komentarza

To chyba nie poddasze, a strych nieużytkowy, zatem ocieplenie dachu nie ma większego sensu.  Wystarczy zwiększyć grubość termoizolacji na stropie układając np. twardą wełnę mineralną luzem przykrytą wiatroizolacją jako zabezpieczenie przed pyleniem. Jeśli będzie tam składzik można utworzyć podłogę np. z płyt OSB na ruszcie.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Bardzo prostym rozwiązaniem będzie rozścielenie wełny w rolce np. TOPROCK SUPER http://bit.ly/2wdQwar np. 2 x 150 mm na mijankę … opcjonalnie taki rozwiązanie można również wykonać poprzez nadmuch izolacji z wełny skalnej GRANROCK.

Niemniej tutaj już jest potrzebny specjalny agregat do nadmuchu. Dlatego jeśli będzie Pan to robił sam to pierwsze wspomniane rozwiązanie jest najlepsze.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...