Skocz do zawartości

Panele fotowoltaiczne - przewlekłość procedur jest karygodna!


Recommended Posts

Podczas montażu paneli fotowoltaicznych, najdłużej, bo pół roku, trwały formalności i podpisanie umowy z PGE. Przewlekłość procedur jest karygodna! Chwilę "boksowałem się" z urzędnikami w trakcie formułowania umowy, znalazłem w niej błędy. W końcu zjawił się u nas elektryk z odpowiednim licznikiem i instalacja ruszyła - mówią Sylwia i Przemek, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy ogniwa fotowoltaiczne użytkują od lipca 2016 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne-i-fotowoltaika/a/25180-panele-fotowoltaiczne-przewleklosc-procedur-jest-karygodna

Link do komentarza

Jak większość ludzi daliście się orżnąć i bankowi i instalatorom. Ja montowałem 13,5kW paneli w 2016. Inwerter ma możliwość rozbudowy systemu do 20kW. Całość zamontowana na systemie z automatyczną regulacją pochylenia płaszczyzny od 0 do 80 stopni. Pozwala to na dodatkowy uzysk nawet do 30% energii. CAŁOŚĆ WYNIOSŁA 40.000ZŁ!!! Proszę sobie to przeliczyć wychodzi ok. 3.000zł/kWp a u was po uwzględnieniu dofinansowania 4.000zł/kWp i to bez automatyki regulacyjnej i możliwości rozbudowy ("słabszy" inwerter). TAK TO SIĘ OPŁACAJĄ TE DOFINANSOWANIA !!! P. S. Rozmów nie prowadzi się z elektrownią tylko co najwyżej z zakładem energetycznym i nie ma czegoś takiego jak licznik dwubiegunowy może być jedynie dwukierunkowy.

 

a ja oczywiście nie korzystałem z żadnych pseudo dofinansowań...

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
No nieźle daliście się zrobić. Ja swoje instalacje montuje w 2 mc max już z uruchomieniem w ZE ! i nie 5 kw czy 13 kw tylko od 20 kw wzyż zazwyczaj 50 kW. Do tego zawsze organizuje odkup energii i klienci zarabiają na sprzedaży prądu.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Zysk miesięczny: 300zł-110zł=190zł Inwestycja 21.000 zł. 21.000/190=110,5 miesiąca zwrotu to 9,2 lat a nie 8 (bez kosztów pieniądza). W tym czasie dojdzie jakiś remont + ew. wymiana panelu lub falownika. Moim zdaniem realny zwrot nastąpi po ok. 10 latach.
Link do komentarza
1 godzinę temu, Gość Arek napisał:

Zysk miesięczny: 300zł-110zł=190zł Inwestycja 21.000 zł. 21.000/190=110,5 miesiąca zwrotu to 9,2 lat a nie 8 (bez kosztów pieniądza). W tym czasie dojdzie jakiś remont + ew. wymiana panelu lub falownika. Moim zdaniem realny zwrot nastąpi po ok. 10 latach.

Nie każdy jest gołodupcem i musi korzystać z kredytu

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...