Skocz do zawartości

Czy istnieje coś takiego jak doradztwo w wyborze działki budowlanej?


pani.jota

Recommended Posts

W skrócie: poszukujemy z mężem działki budowlanej. Poczytaliśmy trochę, "odrobiliśmy pracę domową" i wiemy jak wiele czynników trzeba uwzględniać. Niestety oboje jesteśmy osobami zapracowanymi i nie mamy czasu weryfikować wszystkich działek, które nam się podobają. W związku z tym, czy są jakieś firmy lub eksperci, którzy świadczą kompleksowe usługi tego typu? Np. sprawdzają stan prawny, warunki zabudowy, lokalizację, a nawet wykonują badania gruntu? Nie znaleźliśmy takich ofert, stąd pytanie tutaj. W razie czego zapraszam na priv. osoby, które mogłyby nam coś doradzić. Zależy nam również na doradztwie jeszcze przed wyborem działki, np. określamy co chcemy, a doradca mówi nam na co konkretnie w tym wypadku powinniśmy zwrócić uwagę, czego unikać itp. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
21 godzin temu, pani.jota napisał:

 W związku z tym, czy są jakieś firmy lub eksperci, którzy świadczą kompleksowe usługi tego typu? 

Tak są, a w poszukując ofert o takim profilu należy użyć określenia - inwestor zastępczy.

Tak dla przykładu jedna z takich firm: http://www.bni.wroclaw.pl/about.html

Jednak tu chodzi raczej o prowadzenie też całej inwestycji, ale z tego co wiem pomogą również przy wyborze działki, bo wszystko zależy od spisanej umowy i zakresu świadczenia usługi.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 18.11.2018 o 12:36, demo napisał:

Tak są, a w poszukując ofert o takim profilu należy użyć określenia - inwestor zastępczy.

Tak dla przykładu jedna z takich firm: http://www.bni.wroclaw.pl/about.html

Jednak tu chodzi raczej o prowadzenie też całej inwestycji, ale z tego co wiem pomogą również przy wyborze działki, bo wszystko zależy od spisanej umowy i zakresu świadczenia usługi.

Też właśnie szukam kogoś kto przeprowadziłby mnie przez całą inwestycje. Może jesteś w stanie ja kogoś konkretnego nakierować?

Link do komentarza
1 godzinę temu, pelleo napisał:

Też właśnie szukam kogoś kto przeprowadziłby mnie przez całą inwestycje. Może jesteś w stanie ja kogoś konkretnego nakierować?

Wątpię, a gdyby nawet to co z tego że ktoś nakieruje na firmę która jest z Krakowa jak inwestor będzie ze Szczecina.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...