Skocz do zawartości

Dobowe zużycie gazu - De Dietrich AMC 15


Recommended Posts

Kilka dni wymieniłem kocioł węglowy na kocioł gazowy De Dietrich AMC15. 

Dom o powierzchni ok. 130m2. Mury zewnętrzne porotherm 44 plus ocieplenie styropianem grafit 10cm. Poddasze użytkowe (ocieplony strop poddasza i skosy pod regipsami wełną 20cm).

Parter ogrzewanie podłogowe korytarz, kuchnia i łazienka. Kaloryfery ścienne na parterze 4szt. Poddasze 3 pokoje i 3 kaloryfery + łazienka podłogówka i kaloryfer.

dom jest pusty do południa i tmp ustawiona jest na sterowniku 18C, od 15:00 do 23:00 20C, Noc temperatura 18C - No i zimno!!!

Jakiego mogę się spodziewać zużycia dobowego gazu. 

 

Link do komentarza

Pytanie powinno być raczej zadane przez Nas Tobie. Nie lepiej odczytać z licznika po 24 H. Nie zdążyłem skończyć postu przed wypowiedzią Eksperta Cezarego

Żeby zaspokoić do tego czasu Twoją ciekawość.

Zobacz w parametrach ile zużywa kocioł pracując w zakresie kondensacji z wysoką sprawnością. Jeżeli na kotle masz ręcznie ustawione 48-50 stopni i nie masz pogodówki to temperatura na kotle nie wzrośnie (ewentualnie w zakresie histerezy może do 52-53 stopni) a z mojego miesięcznego doświadczenia z innym kotłem większej mocy, kocioł odnotuje przestoje i zużycie będzie małe.

 

Według instrukcji

https://dedietrich.pl/wp-content/uploads/2018/05/Dane-techniczne-Evodens-AMC-15-25-35.pdf

między 0,37/0,38 - 1,64/1,91 czyli załóżmy, że 0.4 m3/h i pracę kotła ustalmy szacunkowo na 10h czyli ja szacuję 4 m3 no może 5 m3.

Napisz jutro czy dobrze oszacowałem :) ? To i tak jest wszystko zależne od temperatury na zewnątrz i ilości fusów, niezbędnych do wróżenia.

 

Doczytałem - jak to zimno ???? Kocioł nie daje rady dogrzać do zadanej na sterowniku temperatury??? Jakie są temperatury w pomieszczeniach przy tej nastawie sterownika? Przeleć się z termometrem po pokojach.

Twój dom powinien mieć orientacyjnie średnio-niskie zapotrzebowanie na ciepło  - mówię o CO.

Link do komentarza

Pierwsze odczyty porobione. 

 

Wczoraj odczyt z licznika 16:00 było 14m3 na liczniku i dokładnie 24h później na liczniku jest 23m3. Zmieniłem tmp nocną na 19stC. 

Nie dopisałem że mam też pogodowke.

Latałem z termometrem po pokojach i zawsze termometr wskazywał do 2st więcej niż temperatura widniejaca na sterowniku

 

Link do komentarza
Dnia 17.11.2018 o 17:27, tacek napisał:

Pierwsze odczyty porobione. 

 

Wczoraj odczyt z licznika 16:00 było 14m3 na liczniku i dokładnie 24h później na liczniku jest 23m3. Zmieniłem tmp nocną na 19stC. 

Nie dopisałem że mam też pogodowke.

Latałem z termometrem po pokojach i zawsze termometr wskazywał do 2st więcej niż temperatura widniejaca na sterowniku

 

Czyli byłem optymistą przez duże O. 9 m3. Pogodówka działa wg zadanej krzywej i zależnie od temperatury na zewnątrz ustala nastawę temp. na kotle itd. Kocioł przestaje pracować w momencie osiągnięcia temperatury zadanej na sterowniku w pomieszczeniu + jakies widełki wynikające z histerezy np+2 stopnie. Można wypiąć pogodówkę i zrobić eksperyment przy nastawie na kotle 50 stopni (dla podłogówki to nawet za gorąco a dla grzejnika w sam raz). To już raczej dla Twojego spokoju.

 

Link do komentarza
4 minuty temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Z rysunku wynika, że ta ściana miała być ocieplona. Co jest w tej najniższej części poddasza dochodzącej do ścianki kolankowej? Zgodnie z rysunkiem nie ma tam izolacji w grubości dachu, ocieplenie jest na zakreślonej ścianie, za to na stropie już go brak.

W tym niższym pomieszczeniu jest wiatrołap. Wiatrołap jest ocieplony na stropem i nie wiedzieć dlaczego nie jest ocieplony ściana zakreślona na czerwono. Na dniach bede tam sie dobierał i zakładał wełnę.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...