Skocz do zawartości

projekt planu zagospodarowania przestrzennego


stanse47

Recommended Posts

Mam 2 działki w tej samej miejscowości o łacznej powierzchni ok. 1.5 ha. Na jednej z nich o pow. 0,8 ha chcę zbudować dom, tymczasem w projekcie plany zagospodarowania przestrzennego ta działka została wyłączona z zezwolenia na zabudowę zagrodową z powodu zbyt małej szerokości oraz zbyt małej powierzchni. Nadmieniam, że projekt wymaga, aby działki miały od 1 ha w górę. Moja działka ma przy drodze 15 m szerokości, nastepnie 38 m. Wszystkie działki po tej stronie drogi, w tym przylegające do mojej, włączono do zabudowy zagrodowej. Czy istnieją jakieś przepisy, które określają minimalną szerokość działki i nakładaja wymóg, aby jej minimalna wymagana powierzchnia stanowiła jedną całość.

Jeśli to możliwe, proszę o odpowiedź.
Link do komentarza
Wielkość działek pod zabudowę zagrodową jak i mieszkalną określają miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego uchwalane przez radę gminy. Jeśli więc wielkość działki ustalona została na 1 ha, to ewentualnie można wystąpić do gminy o zmianę tego planu lub też o scalenie gruntu jeśli istnieje fizycznie taka możliwość.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...