Skocz do zawartości

Czy wg Was mam spartolone ocieplenie fundamentów? Co zrobić?


Recommended Posts

Cześć Wszystkim,

ociepliłem fundamenty styropiaem 15 termo organika. Ekipa przykleiła go na jeszcze nie do końca wyschnięty dysperbit na piankę.
W chwili obecnej murują ściany i w niektórych miejscach zauważyłem, że styropian się odkleił w kilkunastu miejscach i odstaje. Trzyma go folia kubełkowa. Przy murowaniu ścian naleciało tam sporo betonu.
Co powinienem w tej sytuacji zrobić? Kazać ekipie odsłonięcie foli kubełkowej, wyjęcie odklejonych elementów, wyczyszczenie tego i ponowne klejenie? Czy na siłę docisnąć to piachem i tak zostawić?
Dziękuję.
Pozdrawiam,
Paweł

Link do komentarza

W mojej ocenie nie masz chyba nic złego zrobionego. To że woda będzie podchodziła powyżej ław to jest na 100 % jak będzie podwyższony poziom wód gruntowych. Naiwnością jest stosowanie uszczelnień bo wilgoć dostanie się od spodu domu a więc od wewnętrznej strony. Kładzenie dysperbitu bezpośrednio na ścianie fundamentowej jest bez sensu co to ma na celu?? Najskuteczniejszym sposobem uniknięcia sytuacji że dom stoi w wodzie jest jego wyższe posadowienie i dodatkowo można zastosowac drenaż opasowy. (ja go mam na wszelki wypadek.)

 

Mój fundament ma wysokość 1,5 m i na całej wysokości jest położony styropian na plackach z zaprawy, i cały jest zaciągnięty klejem siatką i klejem i na 1m jest to zasmarowane faktycznie dyspergatorem natomiast 0,5 m jest wykończone kafelkami klinkierowymi. Dzięki temu że styropian jest w pewnej odległości od ściany fundamentu ewentualna woda opada a fundament ma szansę obeschnąć. Mieszkam 15 lat nic się na razie nie dzieje.

30 minut temu, Paweł Kowalski napisał:

Cześć Wszystkim,

ociepliłem fundamenty styropiaem 15 termo organika. Ekipa przykleiła go na jeszcze nie do końca wyschnięty dysperbit na piankę.
W chwili obecnej murują ściany i w niektórych miejscach zauważyłem, że styropian się odkleił w kilkunastu miejscach i odstaje. Trzyma go folia kubełkowa. Przy murowaniu ścian naleciało tam sporo betonu.
Co powinienem w tej sytuacji zrobić? Kazać ekipie odsłonięcie foli kubełkowej, wyjęcie odklejonych elementów, wyczyszczenie tego i ponowne klejenie? Czy na siłę docisnąć to piachem i tak zostawić?
Dziękuję.
Pozdrawiam,
Paweł

Wydaje mi się że to 2 rozwiązanie 

Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

U mnie styropian nie przylega do fundamentu bo dystans dają placki z tym że ocieplenie jest raczej ciągłe i na tym należy się skupić. ja poprawiłbym te elementy gdzie się styropian odkleił. U mnie calość trzyma klej i siatka sama folia kubełkowa nic tu nie daje jak sam doświadczyłeś. Jeżeli tak się to wichruje to warto by całość było wzmocnić klejem i siatką. Pokaż jakieś zdjęcia to będzie można coś sensownego doradzić  

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...