Skocz do zawartości

Studnia glebinowa


Recommended Posts

Witam ponownie :) Tym razem chcialabym Was, Szacowne Grono podpytac o to, na co zwrocic uwage wybierajac "wierciarzy"...

W skrocie-do wodociagow mam ponad 100m i juz otrzymalam informacje z miejscowego pewik-a, ze podlaczyc mi sie nie dadza, pozostaje wiec studnia. Wiedzialam o tym juz przed kupnem dzialki, tak tylko sie dopytalam..

W MPZP jest zapis o tym, ze "dozwolona jest budowa wlasnego ujecia", rozwiazanie w okolicy popularne, woda ponoc dobra, ponoc (w moim wypadku) na glebokosci od ok 36m wzwyz. 

Troszke tu i tam poczytalam, wiem juz, ze rury z atestem niebieskie fi conajmniej 125mm, ze wstepne pomiarowe pompowanie, dobrana pompa, wiem o tym, ze przy tej glebokosci musze robic projekt...

Chetnie poczytalabym jeszcze troche porad praktykow doswiadczonych 😉

Na oszczednosci sie tu nie nastawiam, ale niepotrzebnie przeplacac tez niekoniecznie bym chciala..Zalezy mi na dobrze zrobionej robocie i sprawnie dzialajacej studni, bo ma to byc moje jedyne "zrodelko", wiec sama cena za odwiert sie nie sugeruje, ale..sie zastanawiam, czy mozna gdzies tu cos "przyciac" delikatnie?

Zapytanie np mialabym takie, czy myslicie, ze taka obudowa to koniecznie trzeba robic od razu "na wypasie", czy moze da sie zrobic "na razie"? i czy to mialoby sens? No i idac dalej, czy pompe od razu wybierac "na stale", czy moze skusic sie na opcje "na razie"?..

Dopytuje tak dlatego, ze sama budowa mialaby (heh nadzieja mnie nie opuszcza ;) zaczasc sie w sierpniu 2019 a zakonczyc (mniej lub bardziej) latem 2021. To troche czasu jeszcze jednak a dziwne mam wrazenie, ze kazda kasa moze sie przydac w tym czasie...😉 Wiec moze warto?

 

Doklejam pierwsza wstepna oferte do wgladu ;) Generalnie cenowo wyglada to jak narazie w miare podobnie u wszystkich, w okolicach od 15/16 tys za calosc, choc nadal szukam ;) 

 

Dajcie, prosze znac co myslicie, na co zwrocic uwage, za co placic grubo juz teraz a z czym mozna poczekac...No i gory dzieki za wszelkie sugestie i porady 😁

 

 

Cytat

 

 

 

oferta czysta 2018.pdf

umowa na wyk. studni 2018, 220.00zł.pdf

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...