Skocz do zawartości

Niskie ciśnienie ciepłej wody w łazience. Co zrobić?


Recommended Posts

W jednej z łazienek mam zbyt niskie ciśnienie wody – mimo tego, że w zbiorniku hydroforowym utrzymuje się ciśnienie 3–3,5 bara. Szczególnie słaby wypływ jest przy korzystaniu z ciepłej wody, gdy równocześnie otworzy się kran w kuchni. Co może powodować taką niedogodność?

 

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/porady/22043-niskie-cisnienie-cieplej-wody-w-lazience-co-zrobic

 

Link do komentarza

Za mało informacji o tym, jak wygląda układ rurek doprowadzających ciepłą wodę do poszczególnych baterii...

Wydaje mi się, że do punktu, w którym rozdziela się ciepła woda do łazienki i do kuchni powinna być rurka większej średnicy - ta obecna "się nie wyrabia" z przepływem...

 

Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Witam. Mam cieplą wodę w kuchni i w łazience z przeplywowego podgrzewacza wody. W łazience mam bardzo małe ciśnienie cieplej wody. Podgrzewacz sprawdzony - ok, w kuchni silne ciśnienie cieplej wody a w łazience nie można wziąć prysznica - ciepła woda kapie. Baterie sprawdzone - grohe. Łazienka w lutym generalny remont. Proszę o podpowiedź. Nie chciałabym demolować łazienki.
Link do komentarza

Baterie bez termostatu, z mieszaczem. Proszę o podpowiedź co można dalej robić.

 

W łazience jest tylko dojście do głównego zaworu. Żadnych innych nie ma. W kuchni są ale tylko do baterii kuchennej i sprzętów - tam w sitko było pełne piasku. Po oczyszczaniu jest super.

 

Ale tylko w kuchni...

Link do komentarza
12 godzin temu, Gość Krysia napisał:

Witam. Mam cieplą wodę w kuchni i w łazience z przeplywowego podgrzewacza wody. W łazience mam bardzo małe ciśnienie cieplej wody. Podgrzewacz sprawdzony - ok, w kuchni silne ciśnienie cieplej wody a w łazience nie można wziąć prysznica - ciepła woda kapie. Baterie sprawdzone - grohe. Łazienka w lutym generalny remont. Proszę o podpowiedź. Nie chciałabym demolować łazienki.

Kiedy nastąpił ten spadek ciśnienia, zaraz po remoncie czy po remoncie ciśnienie było ok?

Problem może być nie w baterii tylko w przypływowym podgrzewaczu.

12 godzin temu, Gość Krysia napisał:

 Sorry - nie mam konta.

Jaki problem zarejestrować się? Zapraszamy  :)

Link do komentarza
Pogrzewacz jest w kuchni, był serwisant. Jest w porządku - zresztą w kuchni ciepła woda ma b. Dobre ciśnienie. Po remoncie było dobre ciśnienie, nagle zaczęło siè zmniejszać tak, że piecyk się nie załącza. Jak włączy się wodę to na początku leci troszkę mocniej ale zaraz zaczyna się przytykać. Podgrzewacz jest na ścianie, która kominem łączy się z łazienką.
Link do komentarza

Żeby wykluczyć zator w rurze trzeba by było zmostkować giętkim wężykiem przewód od zimnej wody przed podgrzewaczem do wyjścia ciepłej z podgrzewacza do baterii w łazience , puścić wodę i zobaczyć co się dzieje .

Obstawiam winę baterii w łazience , dostaje ciepłą wodę ale któraś z części w środku nagrzewa się zbyt mocno i nie puszcza gorącej wody . To jest urok drogich i skomplikowanych baterii ...nawet tych ,,firmowych ''.

Link do komentarza

Można jeszcze się połakomić odkręcając baterię i puszczając ciepłą wodę, jeżeli jest jakiś zator np tzw pet- filtr od papierosa to powinien wylecieć a i też w prosty sposób sprawdzi sie czy rurka od ciepłej wody ma dobrą drożność. Wtedy sie okaże czy to wina baterii czy rurki doprowadzającej ciepłą wodę.

Link do komentarza
3 godziny temu, Gość Krysia napisał:

Po remoncie było dobre ciśnienie, nagle zaczęło siè zmniejszać tak, że piecyk się nie załącza. Jak włączy się wodę to na początku leci troszkę mocniej ale zaraz zaczyna się przytykać.

Wg moich doświadczeń osobistych dwie opcje:

1. Albo zatkana bateria - filtr na końcu kranu

2. Membrana w piecyku - jeśli taka jest.

Link do komentarza

Żeby nie to że bateria nie ma termostatu to obstawiałbym zamianę dopływu ciepłej wody z zimną.Tak miałem własnie z baterią Grohe. Znalazłem sewisanta, zadzwoniłem.W efekcie zamieniłem baterię na zwykłą i tak już zostało.
Proponowałbym sprawdzanie tak jak radzi joks,krok po kroku,odcinek po odcinku.

Doczytałem. i tak jak pisze mhtyl.

Link do komentarza
Dziękuję za podpowiedzi 😊. Baterie w łazience były odkrecane (hydraulik) ale był wówczas zakręcony główny zawór wody. Bateria umywalkowa teź niskie ciśnienie - dwie baterie z mieszaczem. Wzywać serwis od baterii? Kurcze, chodzimy kąpać się po Rodzince😩. Nie znam się kompletnie na hydraulice ale jestem wściekła sama na siebie, że nie porobiłam zdjęć instalacji.
Link do komentarza
1 godzinę temu, Gość Krysia napisał:

Dziękuję za podpowiedzi 😊. Baterie w łazience były odkrecane (hydraulik) ale był wówczas zakręcony główny zawór wody. Bateria umywalkowa teź niskie ciśnienie - dwie baterie z mieszaczem. Wzywać serwis od baterii? Kurcze, chodzimy kąpać się po Rodzince😩. Nie znam się kompletnie na hydraulice ale jestem wściekła sama na siebie, że nie porobiłam zdjęć instalacji.

Obstawiam po tym opisie że przytkana jest rurka od ciepłej wody bo jeżeli w obu bateriach jest niskie ciśnienie to wina leży po stronie niedrożności rurki od ciepłej wody. Baterie masz nadtynkowe czy na wężyki?

Zakręć główny zawór, odkręć jedna baterię i potem odkręć zawór wody, dobrze abyś mogła zaślepić rurkę od zimnej wody aby zobaczyć pod jakim ciśnieniem leci ciepła woda.

Link do komentarza
Bateria umywalkowa ma węźyki, prysznicowa normalna, nascienna 😔 - kurcze, wstyd! Jeżeli przytkane jest doprowadzenie cieplej wody na łazienkę to co można zrobić. Wykonawca mówił coś o środku czyszczącym. Czy coś takiego jest a jeżeli jest czy działa?
Link do komentarza

W takim razie jeszcze prościej bo odkręcisz wężyk od cieplej wody podstawisz wiaderko aby woda nie zalała Ci łazienki i zrób próbę puszczając ciepłą wodę. Tylko wężyk odkręć od zaworu czyli od ściany bo łatwiej i lepszy dostęp a nie od baterii. 

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
6 godzin temu, Gość Krysia napisał:

dwie baterie z mieszaczem

odkręć mieszacz i  sprawdź czy nie jest zapchany osadem.

6 godzin temu, Gość Krysia napisał:

Baterie w łazience były odkrecane (hydraulik) ale był wówczas zakręcony główny zawór wody.

No a potem nie sprawdził? Nie odkręcił głownego zaworu?

Link do komentarza
23 minuty temu, zenek napisał:

odkręć mieszacz i  sprawdź czy nie jest zapchany osadem.

Mieszacz czyli inaczej głowica ceramiczna, tylko gdyby był zapchany to nie leciała by ani zimna ani ciepła woda.

Link do komentarza
Po odkreceniu zaworu , po sprawdzeniu baterii ciepła woda nadal leci b. slabo. Odkrecę jeszczr wezyk od umywalki, żeby wykluczyć baterie (2) i zamawiam Kamix. Czyzby przytkał sie ten kawałek rury idącej z podgrzewacza przez komin? I czy kamix pomoże? Trzymajcie kciuki!
Link do komentarza
13 godzin temu, mhtyl napisał:

Mieszacz czyli inaczej głowica ceramiczna, tylko gdyby był zapchany to nie leciała by ani zimna ani ciepła woda.

Sorry - pomieszało mi się, chodzi mi o końcowkę na końcu kranu, wylewki - takie sitko - perlator się to chyba nazywa. Tam zbiera się osad, czasemwystarcy to odkręcić i przepukać, a czasem rozbieram to na detale i wkładam do kwasku cytrynowego, żeby odkamienić. 

28 minut temu, Gość Krysia napisał:

Odkrecę jeszczr wezyk od umywalki

Odkręć perlator, czyli końcówkę 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Gość Krysia napisał:

Czyzby przytkał sie ten kawałek rury idącej z podgrzewacza przez komin?

Przez jaki komin?!!!Nic o komi ie wcześniej nie wspominałaś.

1 godzinę temu, Gość Krysia napisał:

I czy kamix pomoże? Trzymajcie kciuki!

U Ciebie występuje raczej zanieczyszczenie mechaniczne a nie naturalne więc środki żadne nie pomogą.

1 godzinę temu, Gość Krysia napisał:

Po odkreceniu zaworu , po sprawdzeniu baterii ciepła woda nadal leci b. slabo.

Ale jak? który zawór odkręciłaś i w jaki sposób ta bateria została sprawdzona?

Link do komentarza
3 minuty temu, Gość Krysia napisał:

I tu zonk! Widziałam Pex ale też były rurki miedziane. Ale kawałek starej rury w kominie to chyba stał. Jedyny problem - podłączenie licznika wody jest na ocynku.

Jeżeli masz rury w instalacji PEX, miedziane i stalowe to jak dla mnie jest to sabotaż zrobiony przez pseudo fachowca.

Pytałem o komin w sensie od czego on jest, czy jest w nim palone?

1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Ale jak? który zawór odkręciłaś i w jaki sposób ta bateria została sprawdzona?

 

Link do komentarza

Mieszkam w bloku z lat 70-tych. Przepływowy (elektryczny) podgrzewacz wody mam w kuchni, która od łazienki dzieli komin (wentylacyjny). W kuchni ciepła woda leci super. Jest tam instalacja z miedzi założona 6 lat temu. Przez komin idą stare rury ale licznik (od strony łazienki jest założony na rurze ocynkowanej. Ten kamix 100 kosztuje wiec zastanawiam się czy pomoże a nie zaszkodzi. łazience nowa instalacja w lutym tego roku położona. Przecieku chyba nie ma bo jak włączę ciepła wodè to licznik bardzo powoli się kręci. Na zimnej zasuwa.

 

Licznik montowała Spółdzielnia (własnościowe spółdzielcze), rury w kominie stare - takie są uroki mieszkań - chce się wszystko wymienić ale pewnych rzeczy tknać nie można.

Link do komentarza
3 godziny temu, Gość Krysia napisał:

łazience nowa instalacja

Z czego ta instalacja, jakie średnice rurek?

Jeśli nie wiesz - rozmawiaj z wykonawcą.

 

Zarejestruj się i wstaw zdjęcia kawałków instalacji, szczególnie w tym "kominie" (chyba szachcie instalacyjnym z rurami kanalizacyjnymi, wodociągowymi)

Link do komentarza
3 godziny temu, Gość Krysia napisał:

Mieszkam w bloku z lat 70-tych. Przepływowy (elektryczny) podgrzewacz wody mam w kuchni, która od łazienki dzieli komin (wentylacyjny). W kuchni ciepła woda leci super. Jest tam instalacja z miedzi założona 6 lat temu. Przez komin idą stare rury ale licznik (od strony łazienki jest założony na rurze ocynkowanej. Ten kamix 100 kosztuje wiec zastanawiam się czy pomoże a nie zaszkodzi. łazience nowa instalacja w lutym tego roku położona. Przecieku chyba nie ma bo jak włączę ciepła wodè to licznik bardzo powoli się kręci. Na zimnej zasuwa.

O ile baterie są w porządku a podejrzewam że są to przyczyny trzeba szukać na rurce zasilająca ciepła wodę z kuchni do łazienki. Nie wiesz przypadkiem która bateria jest pierwsza od kuchni czy ta od umywalki czy ta od wanny/prysznica?

Ja dalej upieram sie przy tym aby sprawdzić drożność rurki od ciepłej wody bez baterii w sposób taki jak pisałem wyżej, innej rady nie ma aby zlokalizować przyczynę albo wykluczyć bo z opisu wcześniejszego jak opisywałaś baterie i podgrzewacz są ok.

Link do komentarza

Witam, sprawdzam czy prawidowolnej się zarejestrowałam😊

Pierwsza jest bateria umywalkowa  (sztorcowa). Poproszę Wykonawcę o sprawdzenie droznosci sposobem, który opisałeś (sama jestem obecnie kontuzjowana - tez awaria😆 wiec mało co sama mogę zrobić. Jak podladuje telefon zrobię fotkę, jak wyglądają te rury w "kominie" przy liczniku.

I jeszcze raz - witam😊

Link do komentarza
40 minut temu, Nadal Krysia napisał:

Witam, sprawdzam czy prawidowolnej się zarejestrowałam😊

Pierwsza jest bateria umywalkowa  (sztorcowa). Poproszę Wykonawcę o sprawdzenie droznosci sposobem, który opisałeś (sama jestem obecnie kontuzjowana - tez awaria😆 wiec mało co sama mogę zrobić. Jak podladuje telefon zrobię fotkę, jak wyglądają te rury w "kominie" przy liczniku.

I jeszcze raz - witam😊

Witaj po raz kolejny w innej(nowej)odsłonie :) 

Podłączenie licznika nie ma tu nic do rzeczy bo gdyby tam był problem to zimna woda leciała by tak samo jak ciepła.

jeżeli bateria umywalkowa jest pierwsza to wystarczy jak odkręcisz wężyk od ciepłej wody i zrobisz próbę czy ciepła woda leci pod odpowiednim ciśnieniem.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam , mam problem z ciepłą wodą , temperatura ciepłej wody wynosi u mnie do 37 stopni C, to najwyższa temperatura bo na ogół jest dużo niższa. Mieszkanie jest wspólnotą mieszkaniową i podobno jest problem z kotłownią. Co miesiąc są mi naliczane opłaty za podgrzewanie wody której nie otrzymuję. Piszę do zarządu , ale bez efektów . Co mi radzicie w tej sytuacji robić? Idzie zima i od miesięcy [bo tyle tu mieszkam-kupiłam te mieszkanie] nie mam gorącej wody!!!! Kaloryfery też szwankują, są na gaz. Jaka powinna być temperatura wody z ciepłego kranu? Może mi ktoś pomóc i pokierować co mam zrobić . DZIEKUJĘ Z GÓRY
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Gość Jarosław
Ja mam podobny problem,nowa instalacja wodna,nowe krany,rury plastik,bojler elektryczny-woda zimna leci fantastycznie,lecz ciepła początek ok a po chwili ciśnienie spada prawie do zerowego,powtórzę,nowe zasilanie i rury,czy ktoś może pomóc w rozwiązaniu problemu ?Proszę o odpowiedź na maila duszek12@gmail.com
Link do komentarza
3 godziny temu, Gość Jarosław napisał:

Ja mam podobny problem,nowa instalacja wodna,nowe krany,rury plastik,bojler elektryczny-woda zimna leci fantastycznie,lecz ciepła początek ok a po chwili ciśnienie spada prawie do zerowego,powtórzę,nowe zasilanie i rury,czy ktoś może pomóc w rozwiązaniu problemu ?Proszę o odpowiedź na maila duszek12@gmail.com

Jak wygląda zasilanie bojlera w zimną wodę?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...