Skocz do zawartości

Regulacja przepływomierzami w podłogówce


Georgo

Recommended Posts

Witam,

już od 8 lat użytkuję swoją podłogówkę z mieszaczami TeCe i ciągle coś odkrywam... Właśnie dotarło do mnie, że nie mam wyregulowanych rotametrów. Nie mam też dokumentacji, jedynie zdjęcia z instalacji. Problem w tym, że w międzyczasie strasznie się zabrudziły i nie jestem w stanie ich odczytać. W dostępnych instrukcjach czytam o ustawach miedzy 1 a 3. I tu moje nieśmiałe pytania:

1. Czy wykręcając pierścień rotametru (do góry) zwiększam przepływ obwodu i tym samym skuteczność grzania tej pętli?

2. O ile orientacyjnie przekręcać celem obserwacji zmian?

3. Ustawianie zacząć od wszystkich przekręconych (w dół)?

 

Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi.

 

IMG_20181105_224022.jpg

Link do komentarza

Niestety mój model nie nadaje się do czyszczenia. Planuję zlecić wymianę na magnetyczne.

Co do pomiaru temperatury, to tu mam otwarty dół. Podzielony jest na 3 pętle sterowane 3 termostatami. Kilku już fachowców stwierdziło, że to nie ma sensu i lepiej spiąć pod jeden. Stąd też moje pytania o te rotametry. Nie mogę ich tak wyregulować aby cały dół nagrzewał się równomiernie. Widzę temperatury na tych 3 termostatach i mam równicę do 1 stopnia.

Link do komentarza

Wielkie, wielkie dzięki ! ! ! Niby mi tak z moich testów wychodziło, ale pewności nie miałem a i samo TeCe dawało mi wymijające odpowiedzi. Problem z moimi to głównie zabrudzenie, przez które nic nie widzę. Za 2-3 tygodnie ma do mnie podejść fachowiec celem wymiany samych rotametrów na magnetyczne. Pobawię się jeszcze parę dni i jak się uda ustawić na wyczucie, to zostane z brudasami ;)

Edytowano przez Georgo
literówki (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...