Skocz do zawartości

Hydrofor - czyszczenie węża-wodowskazu


ManfredBee

Recommended Posts

Witam!
Jestem użytkownikiem (i właścicielem) hydroforu, który fabrycznie nie był wyposażony, ani przystosowany do wyposażenia w wodowskaz. Przy okazji wykonałem połączenie przeźroczystym wężem (atestowanym do kontaktu z produktami spożywczymi) króćca wylotowego hydroforu z gwintowanym otworem na szczycie hydroforu. Wykorzystałem w tym celu nowo zakupione tzw. zawory spustowe, czyli takie, które są domyślnie sprzedawane z zaślepką i króćcem do węża. Te właśnie króćce są połączone przeźroczystym wężem, stanowiącym wodowskaz. Niestety, po upływie chyba dwóch lat ta część wodowskazu, która jest stale zalana wodą pokryła się ciemno zielonym nalotem, prawdopodobnie glonami, uniemożliwiającym użytkowanie wodowskazu zgodnie z przeznaczeniem. Mechanicznie usuwany nalot w miarę schodzi, ale mam problem z sięgnięciem wystarczająco daleko w głąb węża. Czy jest na to jakaś dobra metoda, np. chemiczna, czy pozostaje tylko regularna wymiana węża?

Link do komentarza

Do takich celów stosuje się rurki szklane.

Po drugie, jeżeli zielenieją ścianki to musi ten wodomierz być narażony na światło dzienne.

W rozwiązaniu jakie masz żadna chemia nie wchodzi w grę bo przecież będzie to miało styczność z wodą, jedynie tylko co jakiś czas rozkręcać i czyścić lub wymieniać wąż.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...