Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Mundos

Viking 4 aka Grzmur

Recommended Posts

A więc się zaczęła przygoda z budową. Los chciał, że się zaczęła kiedy wyjechałem do pracy na statek. 

Projekt domu to Viking 4 z biura MG Projekts. Nazwany przez moją żonę Grzmur. Nazwa w rodzinie się przyjęła. 

Zmiany adaptacyjne kosmetyczne, brama garazowa zamieniona miejscami z oknami w garazu, lazienka na parterze powiekszona kosztem kotlowni, u gory likwidacja scianki dzialowej miedzy pralnia a lazienka, powiekszenie pokoju sasiadujacego z lazienka. Jak tylko bede mial mozliwosc wstawie rzuty po adaptacji. 

Z obecnym wykonawca uzgodnilem na wybudowanie domu w stanie surowym zamknietym. W zaleznosci jak bedzie ukladac sie wspolpraca, to zakres prac bedzie wiekszy. 

Jak narazie najwiekszy problem byl z bankiem, a w zasadzie prywatna wojna miedzy posredniczka kredytowa i oddzialem banku. W to wszystko wmieszalo sie przejecie banku przez inny bank. Na szczescie zalatwienie krechy to juz historia, teraz licze na sprawna i bezproblemowa wyplate kolejnych transz i blyskawicznego progresu na budowie :)

Jak narazie ekipa kopie fundamenty, kreci zbrojenie i walczy z woda w wykopach. Plan jest taki by w przyszlym tygodniu wylac lawy. Trzymamy kciuki za pogode. 

Pozdrawiam

Grzegorz 

Budowa domu  na odległość kiedy inwestor nie może nadzorować budowy szczególnie gdy budujesz systemem gospodarczym to nie zbyt dobre rozwiązanie.

Wszystkiego najlepszego przy budowie i czekam na dalszą relacje z placu boju :) 

Przed rozpoczeciem budowy szukalem informacji w sieci na temat kosztow, poprzedzajacych rozpoczecie budowy. Koszty pewnie w kazdym rejonie Polski moga sie roznic. Elblag okres od lipca do listopada 2018:

2700 zakup projektu (promocja) 

800 geodeta, mapa do celow projektowych

300 2xwypis i wyrys z rejestru gruntow(potrzebne dla banku) 

500 skoszenie i wyciecie krzakow na dzialce (dzialka 1500mkw)

1000 operat szacunkowy do banku

2500 adaptacja projektu

700 geodeta, wyznaczenie budynku

Do tego trzeba doliczyc zakup dzialki i oplaty notarialne. 

mhytl trzeba miec troche zaufania do ludzi ale zeby bylo jeszcze ciekawiej to powiem, ze to pierwszy i jedyny wykonawca z jakim rozmawialem, a znalazlem go w internecie na oferteo :) W obecnym mieszkaniu z polecenia wzielismy ekipe do remontu lazienki. Niby z polecenia ale byla wojna. 

Pogoda dzien wylewania law dopisala. Ekipa zabrala sie za murownie scian z bloczkow. Poziom zero wychodzi na rowno z gruntem, a miejscami nawet ponizej poziomu gruntu. To taka mala niespodzianka na poczatek. Sciany fundamentowe bede wyzsze od tych z projektu. Pomysl jest, zeby sciany podniesc o trzy warstwy bloczkow.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpeg

14.jpeg

15.jpeg

received_702244963478635.jpeg

To, ze nie ma mnie w domu ma swoje plusy. Jakbym byl w domu, co dziennie jezdzilbym na budowe i zastanawial sie czy robota idzie szybko czy wolno. Od wykonawcy dostaje zdjecia raz na tydzien, raz na tydzien podjedzie tez zona sprawdzic co slychac u naszej ekipy. Ostatni wpis ze zdjeciami dalem 10 dni temu. Przez te 10 dni kawal dobrej roboty zostal zrobiony. Z reszta spojrzcie sami na zdjecia. Do konca poziomu 0 pozostalo juz niewiele. 

received_199745144271216.jpeg

received_259373081409700.jpeg

received_366131030620184.jpeg

received_522635031547739.jpeg

received_531817820615774.jpeg

received_744589975903260.jpeg

received_1935763206536199.jpeg

received_2166207950090221.jpeg

Miesiac od wejscia ekipy na budowe i chudziak wylany. Jak na jesien i dni wolne od pracy w listopadzie to budowlancy raczej sie nie obijali na budowie. Przykra niespodzianka bylo to ze grucha z betonem zakopala sie na dzialce i byla akcja wyciagania. 

received_597344167362089.jpeg

Interesujący dach ma ten projekt, ciekawa jestem jak wyjdzie. Na twoim miejscu zatrudniłabym jakiego inspektora nadzoru bo brak ciebie na miejscu i doglądanie przez żone raz na tydzień to przepis na katastrofe.

Od dwóch tygodni jestem już w domu. W tym czasie ekipa dokończyła ocieplanie i zasypywanie fundamentów oraz zaczęli murować ściany. Niestety ekipa w tym samy czasie dokańcza prace na poprzedniej budowie i siły są rozłożone. W dodatku ludzie kilku budowlańców się rozchorowało i mury nie pną się do góry. Liczę na to, że zima nie zaatakuje z pełną mocą i ekipa postawi mury parteru przed moim kolejnym wyjazdem czyli do końca stycznia. Oprócz żony na budowę przyjeżdża mój ojciec, kiedyś zbudował sobie dom więc jakieś pojęcie ma, większe niż ja czy żona :) Jesteśmy dobrej myśli. Bardziej przerażają mnie kolejne etapy związane z wykończeniem, tynki, posadzki, układanie kafli ale do tego etapu jeszcze długa droga.

IMG_20181213_122617.jpg

IMG_20181213_122645.jpg

IMG_20181213_123117.jpg

IMG_20181213_123452.jpg

IMG_20181213_123540.jpg

IMG_20181213_123613.jpg

Zwróć uwagę bo ja na fotkach nie mogę sie dopatrzeć czy masz położona izolacje poziomą.

Czym fachowcy murują te pustaki, klejem czy na zaprawę cementową?

Po co zostały te zazębienia pustaków, widać je po lewej stronie na fotce poniżej. Jeżeli ma być dalej ciągłość ściany to jestem ciekaw jak się wmurują   w te warstwy tak aby było poziom i pion. Takie rzeczy są niedopuszczalne!

IMG_20181213_123117.jpg

48 minut temu, mhtyl napisał:

Zwróć uwagę bo ja na fotkach nie mogę sie dopatrzeć czy masz położona izolacje poziomą.

Czym fachowcy murują te pustaki, klejem czy na zaprawę cementową?

Po co zostały te zazębienia pustaków, widać je po lewej stronie na fotce poniżej. Jeżeli ma być dalej ciągłość ściany to jestem ciekaw jak się wmurują   w te warstwy tak aby było poziom i pion. Takie rzeczy są niedopuszczalne!

IMG_20181213_123117.jpg

Chodzi Ci chyba o prawą stronę zdjęcia? Dokladnie nie pamiętam jak długa powinna być ściana w tym miejscu ale tam jakoś mają być drzwi wejściowe. Możliwe, że pustaki będą dociete. Ekipa muruje na klej. A możesz powiedzieć czy to robi jakąś różnice? Pytam, bo nie wiem. 

Pod pustakami, na chudziaku są dwie warstwy papy. To tyle jeśli chodzi o izolacje. Wystarczy? 

2 minuty temu, Mundos napisał:

Chodzi Ci chyba o prawą stronę zdjęcia? Dokladnie nie pamiętam jak długa powinna być ściana w tym miejscu ale tam jakoś mają być drzwi wejściowe. Możliwe, że pustaki będą dociete. Ekipa muruje na klej. A możesz powiedzieć czy to robi jakąś różnice? Pytam, bo nie wiem. 

Oczywiście, że chodzi o prawa stronę :) 

Jeżeli będą tam drzwi to nie muruje sie tak. Co do zaprawy a kleju, pytam bo miejscami widać jakby było na zaprawę cementową a w innym miejscu widać jakby na klej. Co z izolacją poziomą? jest czy jej nie ma?

Pierwsza warstwa pustaków powinna być murowana na zaprawie cementowej, u Ciebie jakoś nie wyraźnie to widać czy na zaprawie czy na kleju. Tu ma znaczenie bo pierwsza warstwę sie poziomuje na zaprawie cementowej.

To powiem prawde, ze nie wiem jak pierwszą warstwę wymurowali czy na kleju czy zaprawie. Na chudziaku, pod pustakami są dwie warstwy papy. Czy o taką izolacje Ci chodzi? 

3 godziny temu, mhtyl napisał:

miejscami widać jakby było na zaprawę cementową a w innym miejscu widać jakby na klej

Klejone jest pewnie na klej, a te miejsca "cementowe" - to chyba zaklejone uszczerbione  bloczki tak, aby "było równo"... to są miejsca na ewentualne mostki termiczne :zalamka:

2 godziny temu, Mundos napisał:

Na chudziaku, pod pustakami są dwie warstwy papy. Czy o taką izolacje Ci chodzi? 

Tak o to chodzi. Jak jest to dobrze.

7 minut temu, uroboros napisał:

Klejone jest pewnie na klej, a te miejsca "cementowe" - to chyba zaklejone uszczerbione  bloczki tak, aby "było równo"... to są miejsca na ewentualne mostki termiczne :zalamka:

Niekoniecznie bo kleje do bk są też szare, ale nie powiedziane że właśnie te szpary są maskowane zaprawą cementową.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Kolego, wybacz moją uwagę ale założyłeś temat o foli a już pytasz o taśmę, za chwile będzie pytanie o szpachle itd. Są tematy o tym zagadnieniu na tym forum, wystarczy odnaleźć temat, poczytać i jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi wtedy zadasz pytanie w danym temacie.
    • Nie mam komina, to pomieszczenie gospodarcze, kiedyś przechowywane były tam warzywa. Stan surowy
    • Jeżeli to pomieszczenie ma komin to kup piec typu koza i pal w nim. jedynie co być musiał zrobić to wentylację, nawiew i wywiew. Reszta Twoich pomysłów do bani. Jeżeli masz w pobliżu instalację c.o. to podpiąłbym sie z kaloryferem do tej instalacji. Są to dwa najprostsze i najmniej wymagające nakładu finansowego rozwiązania.
    • a jaką taśmę do łączenia płyt g/k polecacie.
    • Witam, na początku napiszę że jestem zielony w temacie wiec wybaczcie za brak fachowego wytłumaczenia tematu.   Chodzi o ogrzanie 40m2 pomieszczenia bez okien. Mury nieocieplone grubości 30cm. Wysokość pomieszczenia domyślnie bedzie wynosić 2.4-2.5m. Nie będzie to pomieszczenie mieszkalne, średnio będę tam spedzal 3-4 godziny dwa razy w tygodniu :) Moje pomysły na ogrzanie tego to coś z tych poniżej: 1. Nagrzewnica kanałowa zamontowana nad stropem, podłączona do 2 kratek zamontowanych w suficie. Tylko pytanie brzmi jakczy dobrac moc w kilowatach do takiego pomieszczenia. 2. Ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni + jeden kaloryfer długości 1.5m. 3. Jeśli zrobię ogrzewanie podłogowe to planuje kupić koze z plaszczem wodnym do ogrzewania wody. Czy metalowy system kominowy wystarczy do takiego pieca czy musi byc murowany? Co mówią przepisy?
  • Popularne tematy