Skocz do zawartości

Czy ogrzewanie pompą ciepła jest bardziej ekonomiczne niż tradycyjne źródła ciepła?


Recommended Posts

Jak najbardziej się zgadzam. Ja mam pompę Kaliko od de dietrich i jestem zadowolony. Zainstalowaliśmy w pomieszczeniu, gdzie trzymamy ,,graty" i trzeba było przygotowywać żadnego specjalnego miejsca, a to zdecydowanie plus. No i duży plus za wygodę, nie muszę się niczym martwić :)
Link do komentarza

Sposobów na ogrzanie domu jest wiele, a wybierać można spośród różnych urządzeń i technologii. W ogromie możliwości i rosnącej świadomości warto postawić na rozwiązania ekonomiczne i ekologiczne. Pompy ciepła są obecnie najtańszym w eksploatacji sposobem ogrzewania budynku mieszkalnego. Co ważne, są także praktycznie bezobsługowe i jednocześnie przyjazne dla środowiska naturalnego.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pompami ciepła marki Sofath, a w szczególności innowacyjnym rozwiązaniem zawartym w typoszeregu Caliane. Technologia bezpośredniego parowania, zdaniem European Heat Pump Association, przewyższa w skali roku efektywnością glikolowe i powietrzne pompy ciepła.

 

Typoszereg Caliane charakteryzuje wysoka bezawaryjność i współczynniki efektywności COP. Mniejsza ilość elementów konstrukcyjnych zastosowanych w urządzeniu i wyeliminowanie roztworu glikolu przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne. Zaawansowany sterownik zapewnia przyjazne i intuicyjne zarządzanie całą instalacją, a niewielkie gabaryty w połączeniu ze smukłą obudową do minimum ograniczą miejsce niezbędne do instalacji. Modułowa konstrukcja pozwala na optymalną aranżację pomieszczenia, a dzięki możliwości umieszczenia zasobnika ciepłej wody lub buforowego obok lub pod pompą ciepła można wykorzystać dostępną przestrzeń. Gruntowe pompy ciepła typoszeregu Caliane są więc doskonałą propozycją zarówno dla małych, jak i dużych domów.

 

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową www.sofath.pl

 

PS. Koniecznie sprawdźcie też realizacje wykonane przez naszych Autoryzowanych Koncesjonerów! Baza instalacji Sofath dostępna jest pod adresem: www.sofath.pl/realizacje

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...