Skocz do zawartości

Działka zgrodowa


krzych

Recommended Posts

Mam problem . Posiadam działkę dla której zgodnie z planem zagodpodarowania jest napisane -obszar na terenie przeznaczonym pod zabudowę zagrodową =-ZAPIS M4. ja posiadam tylko ta działke 28 arów i nie jestem rozlnikiem. Czy są jakies przeciwskazania do budowy na tej działce nowego siedliska przez osobę nie będącą rolnikiem, czyli mnie?

Nie mniej jednak w warunkach opisujących tereny zagrodowej jest napisane" dopuszcza się realizację na terenie M4 zakbudowy mieszkaniowej jednorodzinnej według warunków jak dla terenów M3"

Które warunki modą mnie dotyczyć zagrodowa czy zabudowa jednorodzinna. - Nie jestem rolnikiem. Wolałbym zagrodowe bo sa łagodniejesze warunki ale podobno (nie wiem czy moge jako nie rolnik) musze posatwić jakiś budynek gospodarczy nawet w drugim etapie.

Ważne jest to o tyle, że w zabudowie jednorodzinnej cyt" garaże i wszelkie pomieszczenia gospodarcze należy projektować jako parterowe integralnie związane z budynkiem lub wbudowane w budynek" - a to mnie średnio zadawala wolałbym oddzielnie. działka jest bardzo duża.


Dużo napisałem ale oczekuje pomocy w odpowiedzi na pytanie, czy nie będąc rolnikiem można budawać się wg warunków zabudowy zagrodowej?

Z góry dziekuje za pomoc.
Link do komentarza
witam
2800m2 to nie jest gospodarstwo w rozumieniu przepisów natomiast w rozumieniu prawa miejscowego dopuszcza się oba rozwiązania, (podatek od siedliska jest mniejszy od zabudowy mieszkalnej i podatek od gruntu też) - tzn. po wystąpieniu o warunki zabudowy wyjaśni się wszystko, jaki gospodarczy, może podwójny garaż wystarczy, a ziemię uprawną można mieć i w sąsiedniej gminie - jeżeli w ogóle. żeby kupić ziemię rolną trzeba mieć uprawnienia rolnicze, jeżeli ją się ma zapisaną na siebie i ma się jej hektar i ar to się jest rolnikiem. pozdr
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...