Skocz do zawartości

MCR Home - nowy kocioł kondensacyjny od De Dietrich


Recommended Posts

Dyrektywa ErP ustaliła minimalne poziomy sprawności energetycznej urządzeń grzewczych oraz maksymalne poziomy emisji zanieczyszczeń i hałasu. Wymóg sprawności sezonowej minimum 86% spełniają niemal wyłącznie kotły kondensacyjne, stąd na rynku pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń. Firma De Dietrich w połowie maja 2016 r. wprowadziła do sprzedaży nowy kompaktowy kocioł - MCR Home.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/aktualnosci/22320-mcr-home-nowy-kociol-kondensacyjny-od-de-dietrich

Link do komentarza

Jeżeli w gminie jest infrastruktura gazowa to nowoczesny kocioł gazowy jest optymalnym źródłem ciepła w budynku. Można również skorzystać z programów gminnych - to krótsza droga zwrotu inwestycji lub z programu Czyste Powietrze - to dłuższa droga.

Nowoczesne kotły kondensacyjne pracują w określonych warunkach z bardzo wysoką sprawnością, wynikającą ze zjawiska kondensacji wilgoci zawartej w spalinach. Jak zażartował mój znajomy hydraulik - "taki kocioł spali mniej gazu w tydzień niż te stare kotły gazowe w dzień".

 

Są jednak sytuacje, że na przyłącze gazowe nie ma szans. Wtedy pozostają nam OZE - odnawialne źródła energii.

Pompa ciepła powietrze woda do cwu (ewentualnie również do co) lub grunt-woda - co+cwu.

Klimatyzator/inwerter (de facto pompa ciepła powietrze powietrze)  - jako wspomaganie ogrzewania jesień/wiosna lub całoroczne ogrzewanie (wybrane modele mogą pracować przy temperaturze zewnętrznej poniżej - 15 stopni Celsjusza.

Kolektory słoneczne - do cwu

Panele fotowoltaiczne - najczęściej stosowane jako zapewnienia zasilania dla pomp ciepła.

Link do komentarza

Nowoczesne kotły gazowe to dobre i sprawdzone rozwiązanie jednak często zdarza się, że działka nie ma dostępu do gazu. Co wtedy?

 

Sposobów na ogrzewanie domów jest wiele, jednak w ogromie możliwości warto postawić na rozwiązania ekonomiczne, praktycznie bezobsługowe i przy okazji przyjazne dla środowiska naturalnego. Pompy ciepła to urządzenia, które zyskują coraz większą popularność i są obecnie najtańszym w eksploatacji sposobem ogrzewania budynku mieszkalnego.

 

Dysponując działką warto zdecydować się na pompę gruntową, którą charakteryzuje względnie niezmienna w okresie całego roku sprawność. Alternatywnym, tańszym i szybszym w montażu rozwiązaniem jest pompa powietrzna, ponieważ moduł zewnętrzny może być zainstalowany wszędzie, niezależnie od ukształtowania terenu. Oba rozwiązania są najchętniej wybierane przez osoby budujące nowy dom, jednak sprawdzą się również przy modernizacji istniejącej instalacji.

 

Dofinansowania lokalne, a także opublikowany niedawno ogólnopolski program wsparcia ,,Czyste Powietrze’’ sprawiają, że rozwiązania te cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem.

 

Więcej informacji o tym projekcie można znaleźć na naszej stronie internetowej www.dedietrich.pl/program-czyste-powietrze  

 

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...