Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Trzy powody instalacji kominka z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Kominek z płaszczem zastosowaliśmy z trzech powodów. Po pierwsze – w domu nie było miejsca na rury DGP. Po drugie – jedyna realna lokalizacja dmuchawy to blisko sypialni. Po trzecie i najważniejsze – drewno nadal jest tańsze od gazu... - mówią Ania i Krzysiek, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy kominek z płaszczem wodnym użytkują od 2012 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/a/22062-trzy-powody-instalacji-kominka-z-plaszczem-wodnym

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! jestem użytkownikiem kominka z płaszczem wodnym od trzech tygodni i przeraża mnie zadymiona szyba smołą codziennie czyszczę szybę i szlak mnie trafia bo mimo środków czyszczących do kominka i tak trudno tę smołę usunąć. jak długo ta smoła będzie się pojawiać na szybie? czy jest jakiś inny sposób na tę smołę?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 10 miesiące temu...
Chyba ktoś nie umie palić drewnem w kominku...Od ponad 6 lat użytkuję kominek z płaszczem wodnym jako jedyne źródło ogrzewania w domu całorocznym w górach = dużo palenia jesienią i bardzo dużo zimą. Szyba czyści się sama przy odpowiednim paleniu. Ręcznie czyszczę dwa, trzy razy w miesiąc i to bez żadnej chemii, po prostu na wilgotny ręcznik papierowy nabieram trochę popiołu z kominka i po 5 min, szyba jak nowa.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...
Gość Mariusz
Tak długo jak będziesz używał mokre drzewo. Prawie każdy sprzedawca powie ci ze sprzedaje suche drzewo gotowe do palenia. A tak nie jest Ja kupiłem na początek tyle by starczyło na dwa lata. Potem co roku pale tylko te najstarsze. Drzewo musi schnący conajmniej 2 lata by można było powiedzieć ze jest suche. Trzymam się tego i nie mam żadnych problemów z brudnymi szybami. Nie zapominajmy tez o tym ze mokre drzewo ma znacznie niższa kaloryczność.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 rok temu...
Gość Mały Ryś
Od 6 lat pale nałogowo w kominku, z czystością szyby poradziłem sobie rozpalając od góry. Na dół twarde drewno, po środku miękkie drewno i na samą górę podpałka . Szyba szybko się nagrzewa i wcale się nie brudzi (maja12kw). Komin czyszcze 2x w okresie grzewczym, zapach palonego drewna bezcenny 😃
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam, Jestem właścicielem działki położonej w atrakcyjnym miejscu nad jeziorem. Gmina jest na etapie zmiany MPZP i przyjmowania wniosków. Według aktualnego MPZP dopuszcza się budowę małych domków wypoczynkowych. Wraz z innymi właścicielami wnioskujemy o możliwość zabudowy jednorodzinnej. Słabo znam się na temacie, stąd mój post. Chodzi mi o Wasze porady, co uwzględnić i jak argumentować wnioski, aby pozwolić sobie na większą dowolność niż narzucona dotychczas i nie borykać się różnymi przeszkodami przy budowie. O co warto zadbać na tym etapie? Proszę o wasze sugestie, uwagi. Dodatkowo nieprzekraczalna linia zabudowy (100 m od jeziora) przecina działkę w połowie. Da się jakoś temat ugryźć, aby zyskać trochę "pola"? W załącznikach część aktualnego planu.
  • Są to 2 pomieszczenia przedpokój i kuchnia połączone oba po ~4m2. Największe pęknięcie jest na łączeniu gdzie kiedyś były drzwi, teraz jest odrobinę poszerzone. Zaznaczylem je na zdjeciu. Dylatacji nie było robionych w ogóle.  Pytanie co z tym teraz zrobić?  Czy po nacieciu pęknięć i uzupełnieniem odpowiednim środkiem żywica dałaby radę? Fachowiec poleca rezygnację z żywicy i zrobienie kafelków.  I w razie czego lepiej żywice poliuretanową czy epoksydową?  
  • Dzień dobry,   wygląda to tak, jakby nie było dylatacji i pęknięcie poszło od narożnika ściany. Czy pomieszczenie ma kształt litery "L" i czy została zrobiona dylatacja? Jeżeli nie ma dylatacji obwodowych to może pękać dalej. Jeśli dylatacje są, ale ich nie widać na zdjęciu, to jeśli wylewka się trzyma, pęknięcie należy skleić żywicą z laminatem a potem naciąć dylatację w odpowiednim miejscu. Jeśli to jest pomieszczenie w kształcie L to bez dylatacji w tym miejscu będzie pękać.   Dokładne wykonanie laminatu, krok po kroku, można zobaczyć na filmie o naprawie posadzki i aplikacji żywicy w garażu a samą pracę wykonać np. przy pomocy żywicy weber.tec EP 10 oraz maty z włókna szklanego.  https://www.pl.weber/zywice-epoksydowe-i-poliuretanowe/zywica-epoksydowa-w-garazu-na-istniejacej-posadzce-betonowej    
  • Co byś polecił do wypełnienia nacięć szlifierką? Czy wszystkie powstałe pęknięcia nacinać? Fachowiec mówi, że będzie to widać. Nawet takie małe u innego klienta stały się widoczne mimo wyrównania. Te pęknięcia są o sporych zakrętach to powinien po pęknięciu iść czy mniej więcej w linii prostej?
  • Witam, W tym roku postanowiłem postawić altanę, pracę będę wykonywał we własnym zakresie, proszę o konsultację czy w założeniach nie ma błędów. Altana ma stać na 6 słupach 10x10 cm, o wysokości 2,15m w rozstawie 3,2 m oraz 2,6m + 2,6m. Dach dwuspadowy kąt 30st. Płatwie stropowe 6x16 cm spięte ze sobą nad słupami takimi samymi deskami. Zastrzały 6x12 cm o długości 50 cm. Płatew kalenicowa 6x16 cm podparta w 3 miejscach. Krokwie 6x12 cm w rozstawie 1m, łaty 2,5x5 cm w rozstawie 45 cm. Dach kryty onduliną wystający 40 cm poza obrys słupów z każdej strony. Wszystko poza łatami będzie wykonane z drewna KVH, połączenia będą wykonane na wkręty ciesielskie w systemie, najprawdopodobniej dmx. Będę wdzięczny za fachową poradę.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...