Skocz do zawartości

Trzy powody instalacji kominka z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Kominek z płaszczem zastosowaliśmy z trzech powodów. Po pierwsze – w domu nie było miejsca na rury DGP. Po drugie – jedyna realna lokalizacja dmuchawy to blisko sypialni. Po trzecie i najważniejsze – drewno nadal jest tańsze od gazu... - mówią Ania i Krzysiek, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy kominek z płaszczem wodnym użytkują od 2012 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/a/22062-trzy-powody-instalacji-kominka-z-plaszczem-wodnym

Link do komentarza
Witam! jestem użytkownikiem kominka z płaszczem wodnym od trzech tygodni i przeraża mnie zadymiona szyba smołą codziennie czyszczę szybę i szlak mnie trafia bo mimo środków czyszczących do kominka i tak trudno tę smołę usunąć. jak długo ta smoła będzie się pojawiać na szybie? czy jest jakiś inny sposób na tę smołę?
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Chyba ktoś nie umie palić drewnem w kominku...Od ponad 6 lat użytkuję kominek z płaszczem wodnym jako jedyne źródło ogrzewania w domu całorocznym w górach = dużo palenia jesienią i bardzo dużo zimą. Szyba czyści się sama przy odpowiednim paleniu. Ręcznie czyszczę dwa, trzy razy w miesiąc i to bez żadnej chemii, po prostu na wilgotny ręcznik papierowy nabieram trochę popiołu z kominka i po 5 min, szyba jak nowa.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Mariusz
Tak długo jak będziesz używał mokre drzewo. Prawie każdy sprzedawca powie ci ze sprzedaje suche drzewo gotowe do palenia. A tak nie jest Ja kupiłem na początek tyle by starczyło na dwa lata. Potem co roku pale tylko te najstarsze. Drzewo musi schnący conajmniej 2 lata by można było powiedzieć ze jest suche. Trzymam się tego i nie mam żadnych problemów z brudnymi szybami. Nie zapominajmy tez o tym ze mokre drzewo ma znacznie niższa kaloryczność.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Mały Ryś
Od 6 lat pale nałogowo w kominku, z czystością szyby poradziłem sobie rozpalając od góry. Na dół twarde drewno, po środku miękkie drewno i na samą górę podpałka . Szyba szybko się nagrzewa i wcale się nie brudzi (maja12kw). Komin czyszcze 2x w okresie grzewczym, zapach palonego drewna bezcenny 😃
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...