Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Dom konstrukcji ramowej po długoterminowym wycieku wody.


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

 

Potrzebuje porady odnośnie remontu domu po długoterminowym zalaniu wodą. Pozwólcie ze opiszę historię powstania problemu.

Budowa domu: piwnica podmurówka z bloczków Leca. Parter i piętro konstrukcja ramowa. Rok budowy 1950.

Dom stał opuszczony od poprzedniego roku, ale poprzedni właściciel nie odciął dopływu wody przed zimą i w trakcie zimy doszło do uszkodzenia instalacji wodnej.

W czego wyniku dom został zalany, dokładnie podłoga na parterze i piwnica. Nie jest znana informacja kiedy powstał wyciek i jak długo trwał. Osoba która sprawowała nadzór nad budyniem odkryła wyciek w maju. Wtedy również zostało odcięte zasilanie woda w budynku oraz osuszenie, lecz zostało osuszone tylko powierzchownie.

Dom stoi do teraz w takim stanie. Belki pomiędzy piwnica a parterem są wciąż wilgotne, aż czarne od wilgoci. Posiadam słabe zdjęcia ponieważ byłem oglądać dom w pospiechu.

Mam nadzieje ze w następnym tygodniu będę mógł się przyjrzeć dokładnie.

 

Proszę o wasze zdanie na ten temat, czy będzie możliwość odratowania tych belek i będą one solidną konstrukcja domu na najbliższe lata?

Czy jednak belki miały za długi kontakt z wilgocią i są już zainfekowane grzybem który w ciągu kilku lat zniszczy drewno?

 

 

IMG_20181022_171937.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie niema możliwości by cokolwiek tam zrobić, ponieważ dom będzie licytowany i do tego momentu, nie można przyprowadzić żadnych prac. 

Jeżeli belki będą wymagały wymiany to koszt takiego przedsięwzięcia plus wiek domu nasuwa pytanie "czy nie lepiej rozebrać i postawić nowy?".

Niema preparatu na rynku który byłby w stanie poradzić sobie z grzybami i pleśnią. Co do kwesti suszenia, akurat okres zimowy, przez ten czas kilku miesięcy przy ogrzewaniu domu z belkami odkrytymi nie wystarczyło by dobrze je wysuszyć nawet w głębszych partiach?

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...