Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Tomasz Steckiewicz

kapitalny remont domu - kostka z lat 70'

Recommended Posts

16 godzin temu, Tomasz Steckiewicz napisał:

Pierwsza wycena dachu - 70tys. Dużo !

Dużo i nie dużo. Jak napiszę, że kupiłem auto za 80tys to drogo czy nie ?

Napisz co  wchodzi w zakres prac na jaki zrobiono wycenę.

8 godzin temu, mhtyl napisał:

Jak napiszę, że kupiłem auto za 80tys to drogo czy nie ?

Trochę przesadzasz z czepialstwem... ale to może przez pogodę.

W poście widać co chce remontować, z treści też można wywnioskować, że nie potrzebuje nie wiadomo jak skomplikowanej konstrukcji.

70tys drogo i koniec :)

Dzisiaj potencjalni wykonawcy byli już bardziej konkretni.

Dach - demontaż obecnego, konstrukcja nowego - płaskiego, krytego papą - 25tys

Izolacja i ocieplenie fundamentów - 10-12tys (materiał + robocizna)

Ocieplenie budynku + elewacja - 28-30tys (materiał + robocizna)

Dnia 23.10.2018 o 19:55, Tomasz Steckiewicz napisał:

Tego się najbardziej obawiam. Jeżeli koszty przeróbek miałyby przekroczyć zakładany budżet, to pomyśle o mniej kosztownym remoncie, który dostosuje tą kostkę pod wynajem pokoi. W Koszalinie przy lekko ponad 100tys mieszkańcach mamy prawie 10tys studentów, obywateli Ukrainy też coraz więcej, więc temat chodliwy.

5 małych pokoi na górze x 500zł /msc

2 większe pokoje na dole x 700zł / msc

3900zł / msc  (46800zł rocznie).

Przy realnym obłożeniu na poziomie 60% to jakieś 28tys rocznie.

Do tego to mniej wiecej  zmierza, z tego co widze po kupowanych starych nieruchomosciach. Nikt bez full kasy+ sentymentu nie odnawia takich kostek tylko po to zeby w nich mieszkac tylko ida pod wynajem ukraincom

31 minut temu, Chaton napisał:

Do tego to mniej wiecej  zmierza, z tego co widze po kupowanych starych nieruchomosciach. Nikt bez full kasy+ sentymentu nie odnawia takich kostek tylko po to zeby w nich mieszkac tylko ida pod wynajem ukraincom

Ja akurat wolałbym w takiej kostce zamieszkać, niż ją wynajmować. 

Nie wiem, może się mylę, ale wydaje mi się, że przy kapitalnym remoncie - wymianie dachu, wymianie wszystkich instalacji, wykonaniu izolacji, ociepleniu itd., kilku kosmetycznych zmianach w układzie pomieszczeń, odpowiednim wykończeniu oraz dobudowaniu niewielkiego budynku gospodarczego pod działalność, to można uzyskać lokum o wiele bardziej funkcjonalne niż mieszkanie w bloku czy kamienicy nawet w nowym budownictwie.

Koszt zakupu i remontu porównuje z podobnych rozmiarów mieszkaniem w podobnej lokalizacji. Jakbym nie porównywał, to cały czas wychodzi mi na korzyść :)

9 godzin temu, Tomasz Steckiewicz napisał:

Koszt zakupu i remontu

Póki co - koszt zakupu i PLANOWANEGO remontu...

Jak masz zdrowie to remontuj. Mnie sie np. bardzo podobaja takie kompleksowe remonty kostek, lubie sobie popatrzec co z tego wyszlo.

Jeszcze chyba wymiane okien pominąłeś jesli juz do golych scian zdzierasz. Dowiedz sie z ktorego roku okna,pcv tez juz moga byc stare, to nie to co w bloku gdzie masz 3 okna na krzyz i z kazdej strony sąsiada to moze sobie od nich pizdzic wielkiej roznicy w rachunkach nie zrobi.

Remont jest zawsze drozszy niz budowa w tym samym zakresie bo nie dosc ze trzeba polozyc nowe to trzeba przedtem zedrzec stare i  zutylizowac. A robocizna kosztuje szczegolnie ad. 2018.

Piszesz ze chcesz podlogówkę.... jaka tam jest wysokosc pomieszczeń ? przy podlogowce zmniejszy sie o jakies 8cm, przy niskim suficie duzy otwarty pokoj dzienny bedzie wygladać przytłaczająco.

23 godziny temu, Tomasz Steckiewicz napisał:

Trochę przesadzasz z czepialstwem... ale to może przez pogodę.

W poście widać co chce remontować, z treści też można wywnioskować, że nie potrzebuje nie wiadomo jak skomplikowanej konstrukcji.

Nie czepiam sie przeca :) 

Wiem co chcesz zrobić bo czytam Twój wątek od początku, ale nie znam szczegółów wyceny bo jedna ekipa może np wycenić więźbę  z prefabrykatów a druga tradycyjną i już jest rozbieżność cenowa całości.

Ale jak widzę to sam się zorientowałeś, że to drogo :) 

22 godziny temu, Chaton napisał:

Jeszcze chyba wymiane okien pominąłeś jesli juz do golych scian zdzierasz.

Piszesz ze chcesz podlogówkę.... jaka tam jest wysokosc pomieszczeń ? przy podlogowce zmniejszy sie o jakies 8cm, przy niskim suficie duzy otwarty pokoj dzienny bedzie wygladać przytłaczająco.

Okna też do wymiany. Mam ofertę na wymianę 8szt. za 9700zł brutto.

Wysokość pomieszczeń to 2,50m. Podłoga do skucia więc jeszcze dojdzie ok. 10cm (pod podłogą jest przestrzeń jakieś 7-8 cm)

Dom jest z cegły. Wczoraj zgłosiła się firma, która buduje drogi w moim regionie. Potrzebują gruz - mogą zburzyć ten dom za 10tys. Podejrzewam, że zburzyliby go za sam gruz.

10 godzin temu, mhtyl napisał:

Ale jak widzę to sam się zorientowałeś, że to drogo :) 

Jestem na forum od dwóch tygodni... więc o budownictwie wiem prawie wszystko :)

70tys zł za mój dach, to drogo i koniec. Szczególnie, że gość, który to wycenił zajmuje się brukarstwem i ma kilku ukraińców wolnych do pracy.

W związku z tym, że pomimo rozmów z kilkunastoma potencjalnymi ekipami od ewentualnego remontu, nie mogę się doczekać konkretnej wyceny, to postanowiłem poszukać wśród dużych firm.

http://les-koszalin.pl/index.php?id=1

Zatrudniają ponad 100 osób, mają sprzęt, działają przede wszystkim na podstawie zamówień publicznych. Mają bardzo dobrą opinie w Koszalinie i okolicach.

Szczegółową wycenę mogą zrobić tylko na podstawie projektu. Jak zaakceptuje warunki, podpiszemy umowę, to mogą działać z założeniem, że muszą się wyrobić do końca marca. Na wykonaną pracę dają 5lat gwarancji. Jeżeli po jakimś czasie wyjdą jakieś "kwiatki" z ich winy, to na swój koszt dokonują naprawy. 

Teraz kilka pytań.

1. Co sądzicie, o przeprowadzaniu prac takich jak całkowita wymiana dachu i stropu zimą?

2. Co sądzicie, o przeprowadzaniu prac takich jak ocieplenie budynku i wykonanie elewacji zimą?

3. Dzisiaj posiedziałem trochę w piwnicy. Mury mają jakieś 50-60cm. Na zewnątrz 1-2'C, a w piwnicy 10-11'C mimo że w piecu nie palone. Dodatkowo w piwnicy są dwa zsypy na węgiel, które są tylko zasłonięte. 

Czy piwnice też należałoby w takiej sytuacji ocieplić? W piwnicy sucho i nie śmierdzi wilgocią tak jak w domu.

Jeżeli cena mnie nie zabije, to myślałem o tym, żeby wziąć ich do dachu, do ocieplenia budynku i wykonania elewacji oraz do dwóch ścian nośnych, które będę chciał chociaż częściowo usunąć.

Edytowano przez Tomasz Steckiewicz (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się