Skocz do zawartości

Zasady urządzania domu alergika


Recommended Posts

Każdy budujący dom chce, by wszystkim mieszkańcom żyło się w nim wygodnie i bezpiecznie. Dbamy więc o ergonomię pomieszczeń, ekologiczne źródła energii, energooszczędne instalacje, zabezpieczenia antywłamaniowe i atrakcyjny dizajn. Urządzanie wnętrz nieco się komplikuje, gdy jego użytkownicy mają alergię. Wprawdzie wyeliminowanie wszystkich alergenów z otoczenia nie jest możliwe, lecz warto zadbać o ich ograniczenie i przystosować domową przestrzeń do zdrowego życia.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/wyposazenie-wnetrz/a/9175-zasady-urzadzania-domu-alergika

Link do komentarza

U mnie to wygląda tak, że pościel jest antyalergiczna, nawet na łózkach które tego nie wymagają, bo starsza córka niby nie jest uczulona, a jednak po wymianie ma lepszy komfort snu, oczywiście kwiaty mojego ukochane są i ziemia tez jest, ale odgrzybiam ziemię, a u dzieci w pokojach i w mojej sypialni są kwiatuszki, które ziemi nie potrzebują do rośnięcia. Żadnych intensywnych zapachow w domu, odkurzacz z filtrem i nawilżanie powietrza szczególnie zimą. Sprzątam co 2-3 dni, na mokro no i odkurzanie. Żadnych dywanów ani wykladzin z długim puchatym włosiem, chociaż je uwiebialm, ale bliźniaki by mi się podusiły w takim roztoczowym zagłębiu. Bardzo fajny artykuł, czekam na wiecej takich :)

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Jedno zasadnicze pytanie - alergia na co? Bo przecież nie na wszystko. I wiem, o czym mówię. Zacznie pylic brzoza, topola i trawy i wtedy w takim domu masz schronienie, a na zewnątrz masz "piekło". I tak to się właśnie dzieje. Dom dla alergika uczulonego na roztocza - ma być czysto i bez dywanów oraz zmywamy na mokro. Dom dla alergika uczulonego na sierść zwierząt - unikamy tych zwierząt w domu. I tak można bez końca.

Link do komentarza

@retrofood teraz to wchodzimy na rozmowę o gustach :) Można ewentualnie te dywany psikać płynem na roztocza, ale nic nie zastąpi elementarnej higieny. Zmywanie na mokro jeszcze nikogo nie zabiło, z odkurzaniem może być różnie. :) Ten pierwszy strzał kurzu po odpaleniu odkurzacza może skończyć się wizyta w przychodni i zastrzykiem z clemastyny. I tutaj  pora zacząć rozmowę o odkurzaczach centralnych. Widziałem w akcji w dom8u (nie w salonie wystawowym, chociaż tam też widziałem). Jest w tym cos użytecznego i nie aż tak drogiego, jak się niektórym wydaje.

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

@retrofood teraz to wchodzimy na rozmowę o gustach :)  

 

 

Nie o gusty mi chodzi. Dywany zatrzymują nie tylko roztocza. Pyłki też. Różne pyłki, nawet z brzozy i pokrzywy. Później przechodzimy po dywanach i wzbijamy je w powietrze.

To miałem na myśli. Zawsze łatwiej i taniej jest zapobiegać niż leczyć.

Czyli jeśli ktoś ma alergię na cokolwiek, to dobrze jest zaczynać od usunięcia dywanów z mieszkania.

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
13 godzin temu, animus napisał:

Obecnie tego typu urządzenia coraz częściej stosuje w domach nie tylko alergików, np. oczyszczacze z funkcją nawilżania powietrza i aromaterapią (można stosować różnego rodzaju olejki eteryczne).

 

Tu można posłuchać praktycznych wskazówek jak dobrać oczyszczacz.

 

 

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Dnia 11.05.2021 o 13:45, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 Dom dla alergika uczulonego na sierść zwierząt - unikamy tych zwierząt w domu. I tak można bez końca.

 

Oooooj tam .... od razu unikamy ;) A jak kochamy? :icon_rolleyes: To co? Oddamy? No jak tak? Nie godzi się ! :zalamka:

To mówiłam ja, Daga. Osoba uczulona na sierść psa i kota - szczęśliwa posiadaczka psa i 4 kotów ;)

Rozwiązaniem są dobrze dobrane leki na alergię ;)

W przypadku alergii innych - odczulamy się przed wiosną.

I tyle ;)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...