Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Poprawa jakości powietrza bez wymiany instalacji

Recommended Posts

Problem jakości powietrza we wnętrzach nie dotyczy jedynie niewielkich kuchni i łazienek w blokach z lat 80. Zaduch, nieprzyjemne zapachy, zbyt duża wilgotność lub suchość powietrza są zjawiskami występującymi również w nowo powstałych budynkach, w których dominują otwarte przestrzenie. Czy można poprawić mikroklimat pomieszczeń w trakcie prostego remontu?

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://m.budujemydom.pl/sciany-i-stropy/25948-poprawa-jakosci-powietrza-bez-wymiany-instalacji

Gość Magister wentylacji
W szczelnych budynkach nie ma problemów z pleśnią i wilgocią gdyż jest tam stosowana wentylacja mechaniczna

8 godzin temu, Gość Magister wentylacji napisał:

W szczelnych budynkach nie ma problemów z pleśnią i wilgocią gdyż jest tam stosowana wentylacja mechaniczna

Za  to jest problem z bakteriami, które w takich instalacjach mnożą się na potęgę!

Poza tym jest jeszcze kwestia - czy to jest wentylacja mechaniczna, czy klimatyzacja. A to dwie różne rzeczy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jeżeli nie spróbujesz to sie nie dowiesz czy masz dwie lewe czy dwie prawe ręce   Nie martw się, najgorzej zacząć, jak zaczniesz to i skończysz   Dzięki za słowa uznania  
    • Mi się na pierwszy rzut oka nie podobają te schody biegnące wzdłuż przybudówki. Jeżeli nie masz parcia na ten dom to sobie odpuść, nie masz pojęcia ile kosztuje mieć święty spokój.  Jeżeli nie znajdziesz ani jednego argumentu przeciw aby to kupić to kupuj, w innym przypadku  ja bym podziękował.
    • Czy przeczytałeś to co napisałeś? masło maślane. Nie ma żadnej zmiany funkcji, to tylko i wyłącznie Twoje koloryzowanie przepisu, jest zmiana sposobu użytkowania obiektu a nie zmiana funkcji, bo takiego czegoś nie ma po prostu. Trzymaj się nazewnictwa takiego jak jest w art 71 PB na które się tak bardzo powołujesz. Pokaż mi gdzie w tym art 71 jest wzmianka o zmianie funkcji. Niekompetencją jest to że wprowadzasz nazewnictwo którego nie ma w PB.
    • Nic nie odpinaj bo sterowanie pogodowe to bardzo dobra sprawa.  U Ciebie występuje taka huśtawka temperaturowa, bo masz za wysoką krzywą grzania. Musisz wejść w ustawienia serwisowe i obniżyć na 1 lub nawet na 0,9. Porównywałem ten wykres krzywych grzania od Vaillanda z krzywymi od Wolfa i mniej więcej się pokrywają, dlatego rzucam konkretnymi liczbami, bo sam mam piec Wolfa.  Ale tak na 100% procent to trudno dobrze doradzić bo nawet nie wiem jaką masz faktycznie nastawioną tę krzywą grzania. Możesz ją zobaczyć w ustawieniach fabrycznych wyświetlając na sterowniku kolejne nastawy fabryczne. Serwisant to zazwyczaj nic nie ustawia albo na pałę i ma w nosie ile piec będzie palił. Jak zmniejszysz krzywą grzania to będziesz miał mniejsze spalanie gazu i będzie ono przebiegać bardziej wydajnie bo będzie lepsza kondensacja. Ogólnie rzecz biorąc taka huśtawka temperaturowa jest bardzo niekorzystna i wpływa na większe zużycie gazu, a najlepiej jak piecyk chodzi dłużej na niskiej modulacji. Duży masz ten kociołek bo 25 kW i modulacja do 20%, więc będzie schodził z modulacją do 5 kW a to musi powodować pracę z przerwami, niestety dość częstymi. A sam dom jak ocieplony ?  
  • Popularne tematy