Skocz do zawartości

Skuta lamperia na tynku cem-wapiennym. Odbudowa tynku


Recommended Posts

Witam. Chciałbym się poradzić, otóż posiadam garaż ze ścianami z tynkiem cementowo-wapiennym. Na ów ścianach była bezpośrednio położona farba olejna w związku z tym, że nie udało mi się tego usunąć chemią/opalaniem/skrobaniem, zakupiłem młotowiertarkę i skułem wierzchnią warstwę tynku (tak 3-7mm) i teraz pytanie, jak uzupełnić na równo ten tynk? Używałem wcześniej Cekol zaprawa murarsko-tynkarska ZMT-20 ale średnio się to trzymało... co prawda jeszcze nie wiedziałem, że się gruntuje wcześniej podłoże, ale mam obawy, że zacznie to odpadać i robota/pieniądze pójdą w błoto. Możecie polecić jakiś gotowy tynk? Widziałem na stronie marketów budowlanych ze w duzych workach jest zaprawa murarska (czymś się różni od zaprawy tynkarskiej)? I chcę od razu zaznaczyć, że wiem, że można to zrobić goldbandem, ale chciałbym mieć w całym pomieszczeniu jednolite ściany z tego samego materiału i wiem, że to może więcej pracy ale godzę się na to, jeśli jednak wg Was jest to zły pomysł zrobię to np Goldbandem gipsem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Link do komentarza

W garażu chcesz dać tynk gipsowy?

Aby teraz to uzupełnić i wyrównać  i aby to trzymało należałoby zrobić tynk taki jaki był, czyli cemmentowo-wapienny. Najpierw zagruntować, potem obrzutka i na końcu zacieranie.

I jeszcze jedna rada, jeżeli nigdy tego  nie robiłeś to lepiej się nie bierz za to bo pieniądze naprawdę wyrzucisz w błoto.

Link do komentarza

Zaprawa murarska jest do murowania, a tynkarska do... , no właśnie!!! do tynkowania!!!
Jak tego nie robił, to niech pobawi się, popróbuje, w garażu się podszkoli... Że nie wyszło z cekolem, może wyjdzie z zaprawą tynkarską Atlasa, rozrobioną wg opisu na worku... Zakup listwy do tynkowania, tzw prowadzące W6, na plackach zaprawy poustawiaj je PIONOWO w takich odległościach od siebie, abyś po trzech równocześnie mógł zbierać narzucony tynk dwumetrową łatą. Podpowiedzi szukaj u Wujka Google, na youtubie- dasz radę!

 

O gruntowaniu już wiesz...

 

Aaa, i nie kupuj w markecie budowlanym, tylko szukaj hurtowni, lub SKLEPU, SKŁADU budowlanego.

 

 

Link do komentarza
17 godzin temu, uroboros napisał:

Zaprawa murarska jest do murowania, a tynkarska do... , no właśnie!!! do tynkowania!!!
Jak tego nie robił, to niech pobawi się, popróbuje, w garażu się podszkoli... Że nie wyszło z cekolem, może wyjdzie z zaprawą tynkarską Atlasa, rozrobioną wg opisu na worku... Zakup listwy do tynkowania, tzw prowadzące W6, na plackach zaprawy poustawiaj je PIONOWO w takich odległościach od siebie, abyś po trzech równocześnie mógł zbierać narzucony tynk dwumetrową łatą. Podpowiedzi szukaj u Wujka Google, na youtubie- dasz radę!

 

O gruntowaniu już wiesz...

 

Aaa, i nie kupuj w markecie budowlanym, tylko szukaj hurtowni, lub SKLEPU, SKŁADU budowlanego.

 

 

Za takie rady szanuję ;) Dziękuje bardzo

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...